W powszechnym przekonaniu wiernych Jezus Chrystus oddał się dobrowolnie na śmierć na krzyżu za każdego człowieka. Wyznajemy, że jego Ciało i Krew zostały złożone w ofierze za wszystkich ludzi …More
W powszechnym przekonaniu wiernych Jezus Chrystus oddał się dobrowolnie na śmierć na krzyżu za każdego człowieka. Wyznajemy, że jego Ciało i Krew zostały złożone w ofierze za wszystkich ludzi niezależnie od narodowości, płci, rasy i epoki, w której żyli, żyją lub będą żyć. Tymczasem w czasie Mszy Świętej słyszymy słowa przeistoczenia, w których kapłan mówi o śmierci Chrystusa za wielu ludzi, ale nie za wszystkich. Czy zatem Chrystus na pewno ofiarował się za każdego człowieka?
pch24.pl

WIARY GODNE: Czy Chrystus na pewno umarł za każdego człowieka? [VIDEO] - PCh24.pl

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób…
Pinochet
Dana22 Tyle to da, co podpisanie się pod petycją skierowaną do kurdupla o delegalizację PiSu. Trzeba było nie wybierać tych ssynów.
Weronika-S.
Jeżeli Chrystus umarł ,,za wielu,, jak to określają słowa Mszy Świętej, to można, żyjąc zgodnie z tradycyjną nauka Kościoła, włączyć się w to ,, za wielu,,. Jeżeli natomiast odrzucamy naukę Ewangelii przekazaną przez Apostołów, niewątpliwie jesteśmy poza tym ,,za wielu,,.

Zauważyłam, że ostatnio często są stawiane pytania w stylu pytań żydowskich arcykapłanów, jakby podchwytliwe.

Ponadto zbyt …More
Jeżeli Chrystus umarł ,,za wielu,, jak to określają słowa Mszy Świętej, to można, żyjąc zgodnie z tradycyjną nauka Kościoła, włączyć się w to ,, za wielu,,. Jeżeli natomiast odrzucamy naukę Ewangelii przekazaną przez Apostołów, niewątpliwie jesteśmy poza tym ,,za wielu,,.

Zauważyłam, że ostatnio często są stawiane pytania w stylu pytań żydowskich arcykapłanów, jakby podchwytliwe.

Ponadto zbyt jasne są słowa Chrystusa ,,kto się ochrzci będzie zbawiony, a kto się nie ochrzci, będzie potępiony,, przy czym słowa ,,kto się nie ochrzci,, rozumiem jako w pełni świadome odrzucenie chrztu.

,,za wielu,, jest to określenie spełniające wszelkie wymogi religijne.
Dana22
Już prawie 13.000 spośród sympatyków CitizenGO Polska podpisało się pod petycją do Premiera Mateusza Morawieckiego o Wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej.

Jak dotąd żadna z tych osób nie otrzymała od Premiera jakiejkolwiek odpowiedzi w sprawie.
Żeby nasza petycja była skuteczna musimy przekonać polityków, że wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej oczekuje rzesza Polaków, a przede wszystkim …More
Już prawie 13.000 spośród sympatyków CitizenGO Polska podpisało się pod petycją do Premiera Mateusza Morawieckiego o Wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej.

Jak dotąd żadna z tych osób nie otrzymała od Premiera jakiejkolwiek odpowiedzi w sprawie.
Żeby nasza petycja była skuteczna musimy przekonać polityków, że wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej oczekuje rzesza Polaków, a przede wszystkim rzesza wyborców.
Nie będzie to trudne, jeśli każdy z nas zaangażuje się w tę akcję osobiście.

Pierwsza rzecz, od której trzeba zacząć, to wybranie numeru do:
Departamentu Spraw Obywatelskich Kancelarii Premiera:
telefon: (+48) 222 500 151

lub, jeśli Państwo wolą do:
Biura Prezesa Rady Ministrów
telefon do sekretariatu: (+48) 22 694 75 70

Można także zadzwonić, do czego zachęcamy, i do Departamentu, i do Biura :)
Proszę kliknąć tutaj, aby przygotować się do rozmowy. Ważne jest też, by Premier dowiedział się, jak wielu obywateli zabiera głos w tej sprawie.
Proponujemy, prosty schemat rozmowy:

1. Po wybraniu numeru, w pierwszej kolejności, prosimy upewnić się że dodzwoniliśmy się do Kancelarii Premiera i poprosić o informację z kim rozmawiamy (stanowisko, imię i nazwisko urzędnika).

2. W kolejnym zdaniu informujemy, że podpisaliśmy petycję o wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej na stronie CitizenGO. Tekst petycji z Państwa podpisem został mailowo przesłany na adres mailowy Kancelarii Premiera: kontakt@kprm.gov.pl.

3. Następnie pytamy, czy Premier został poinformowany o treści naszej petycji i czy podjął już kroki w celu wypowiedzenia Konwencji.

4. Jeśli osoba, z którą rozmawiamy nie wie, lub nie chce nam udzielić takich informacji prosimy o połączenie z urzędnikiem odpowiedzialnym za ten obszar działania Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

5. Jeśli to się uda, zadajemy jeszcze raz pytania z pkt 1, 2, 3. Jeśli odpowiedź jest znowu negatywna proponujemy w grzecznym tonie wyrazić oczekiwanie, że nasz rozmówca zadba, aby Premier miał pełną informację o żądaniu z petycji, czyli wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej.

6. Jeśli w odpowiedzi słyszymy, że nasz rozmówca nie ma kontaktu z Premierem i wpływu na jego decyzje, prosimy o podanie numeru telefonu do osoby, z którą można na ten temat porozmawiać.

7. Jeśli taki kontakt dostaniemy, wykonujemy kolejny telefon i rozpoczynamy rozmowę według wcześniejszego scenariusza.

8. Jeśli nie, żegnamy się z rozmówcą jeszcze raz wyrażając nadzieję, że nasz postulat zostanie przekazany Premierowi niezwłocznie, i że dzięki temu w najbliższym czasie procedura wypowiadania Konwencji zostanie uruchomiona.

9. Proponujemy też zostawić urzędnikowi swój numer telefonu i poprosić go, żeby poinformował nas, czy i kiedy Premier zapozna się z naszą petycją oraz czy i kiedy podejmie decyzję o wypowiedzenia Konwencji.

Naszym celem nie jest na tym etapie nękanie urzędników Kancelarii, bo decyzja o wypowiedzeniu jakiejkolwiek umowy międzynarodowej rzeczywiście nie należy do nich, ale spowodowanie, że powiadomią oni o ogromnym zainteresowaniu sprawą swoich przełożonych, a ci z kolei polityków, którzy podejmują ostateczne decyzje w tego rodzaju przypadkach.
Doświadczenia z innych krajów, ale także z kontaktów z polskimi politykami pokazują, że takie akcje telefoniczne są często skuteczne, o ile uda się do udziału w nich zmobilizować wystarczająco dużą liczbę osób.
Dlatego bardzo prosimy nie odkładać na potem wykonania telefonu do Premiera Mateusza Morawieckiego i zrobić to teraz.
Po rozmowie zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, do której link znajduje się na końcu mojej wiadomości.

Dzięki zebranym tam odpowiedziom, będziemy wiedzieli jakie są reakcje urzędników i jakie dalsze kroki powinniśmy podjąć, gdyby akcja telefoniczna okazała się jednak niewystarczająca.

Jeszcze raz namawiamy wszystkich Państwa do podjęcia tego drobnego wysiłku i zadzwonienie do Premiera Mateusza Morawieckiego.

Niestety w tej sprawie możemy liczyć tylko na siebie, bo jest już jasne, że wpływowe media, opiniotwórczy publicyści i dziennikarze raczej nie staną po naszej stronie.

A zatem śmiało ruszajmy do dzieła! Tylko kiedy nasza akcja będzie miała wymiar masowy, może być skuteczna.
Proszę kliknąć tutaj, by poinformować nas o tym, jak przebiegła rozmowa.
Dziękuję za wszystko, co Państwo robią.
Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO
--