Gabriele Kuby, známa bojovníčka proti agende LGBTI a genderu, ktorá prednášala aj na Slovensku, sa …

Gabriele Kuby: Koronavírus nás volá k obráteniu! Biskupi boli prvými, ktorí v rámci chvatnej poslušnosti zrušili bohoslužby bez akejkoľvek náhrady. Prečo iba nevyužili rozumné bezpečnostné opatrenia,…
Dana22
katholischpur.xobor.de/t2066f102-Mason…

katholisches.info/…/masonleaks-das-…

Masonleaks – das Datenleck der Großloge von Frankreich
Masonleaks - únik údajov z Grand Lodge vo Francúzsku

(Paríž) Správy sú senzačné, a napriek tomu si ich masmédiá len ťažko všimnú. Tentokrát neovplyvnil únik údajov štátne ministerstvo USA (Wikileaks) a nie Vatikán (Vatileaks), ale slobodomurárstvo. Hovoríme o …More
katholischpur.xobor.de/t2066f102-Mason…

katholisches.info/…/masonleaks-das-…

Masonleaks – das Datenleck der Großloge von Frankreich
Masonleaks - únik údajov z Grand Lodge vo Francúzsku

(Paríž) Správy sú senzačné, a napriek tomu si ich masmédiá len ťažko všimnú. Tentokrát neovplyvnil únik údajov štátne ministerstvo USA (Wikileaks) a nie Vatikán (Vatileaks), ale slobodomurárstvo. Hovoríme o Masonovom úniku. Vyhodnotenie tisícov tajných dokumentov bude pravdepodobne trvať mesiace.

Grand Lodge vo Francúzsku podal sťažnosť na parížskeho prokurátora proti neznámym. Hackeri prelomili server hlavnej chaty a získali prístup k zoznamom členov a interným dokumentom. Na internete už bolo zverejnených niekoľko tisíc dôverných dokumentov. Únik údajov zverejnil týždenník L'Express.

Dokumentácia s dôvernými dokumentmi bola prvýkrát uverejnená na webovej stránke Stop Mensonges 10. apríla. Stránka napísala:

„Zjavenia o tajnej vláde, ktorá určuje nový svetový poriadok.“

Je to objem údajov šiestich gigabajtov tajných dokumentov. Ide o desaťročia tajných rituálov, zoznamov, projektov, programov, osád, interných publikácií, žiadostí o prijatie, tisícok podrobných životopisov novofytov, ktorí požiadali o začatie konania alebo dostali povolenie. Boli tiež nájdené stovky výpisov z registra trestov, o ktorých sa predpokladá, že nepatria iba medzi adeptov, ale mohli sa tiež použiť na získanie informácií alebo na vyvíjanie nátlaku. K dispozícii sú tiež kópie identifikačných kariet, interná korešpondencia a karty s inými veľkými chaty po celom svete. Denný Le Monde mal prístup k údajom.

Stop Mensonges - na ochranu tých, ktorých sa to týka, žiadne informácie o pôvode príspevkov

V súčasnosti nie je známe, ako by k technickému úniku údajov mohlo dôjsť. Veľký lodný server nahlásil prienik do cloudu lodge 2. apríla. Niektoré z napadnutých dokumentov sú datované do apríla 2016. Dôkaz o tom, že operácia je posledná.

Prevádzkovateľ webovej stránky Stop Mensonges žije už niekoľko rokov vo vile v Las Vegas. Doteraz jeho jediné vysvetlenie bolo, že „na ochranu zúčastnených“ nemôže vysvetliť, ako dostal dokumenty. Odmietol rozhovor časopisu Spoločnosť pre strach z represálií.

Zdá sa, že vo Veľkej lóži Francúzska sa predpokladá krtko, lodný brat, ktorý ukradol dokumenty. Grand Lodge nechce verejne komentovať incident. Zdá sa, že internetovým pirátom sa nepodarilo získať úplný zoznam 34 000 členov Grand Lodge. V popraskaných dokumentoch sa však objavujú mená mnohých spolubratov.

OCLCTIC začala vyšetrovanie

Hneď ako bola reklama prijatá, aktivoval sa OCLCTIC. Za nevysloviteľnou skratkou sa nachádza ústredný policajný útvar úradu pre informačné technológie a komunikáciu, špeciálne policajné oddelenie, ktoré sa špecializuje na počítačovú kriminalitu.

Grand Lodge vo Francúzsku je iba jedným z ôsmich slobodomurárskych poslucháčov, ktorí sú momentálne vo Francúzsku aktívni. Po Veľkej orientácii Francúzska je však druhým najväčším. Podľa správ z médií došlo po zistení úniku údajov k hektickým kontaktom medzi Grand Lodge a ministerstvom vnútra a medzi Grand Lodge a ostatnými poslucháčmi. Zrejme sa obávajú podobných útokov a zvýšili bezpečnostné mechanizmy.

Skutočne senzačný aspekt úniku údajov, celá výbušnosť zverejnených tajných dokumentov sa zatiaľ nedá odhadnúť. Na tento účel je potrebné dokumenty najskôr prezrieť a analyzovať. Práca, ktorá trvá mesiace, ak nie roky. „Pravdepodobne máme vysoko výbušné informácie, predtým neznáme kontakty a súvislosti s ďalekosiahlymi politickými, ekonomickými a sociálno-politickými dôsledkami na vnútroštátnej a medzinárodnej úrovni. Zatiaľ však nevieme, kde by sa malo vyhľadávanie začať, “hovorí zamestnanec Médias-Presse.

Veľmajster Veľkej Orientu ocenil Simone Veil - „Potrat je pilierom našej spoločnosti“

Útoční bratia sa však nedovolili odradiť od svojich súčasných sociálno-politických stavieb: potratov a rodovej ideológie.

Grand Orient vo Francúzsku ocenil cenu Marianne Jacques France za 88-ročného Simone Veila 8. apríla, štyri dni po oznámení úniku údajov v kancelárii brata. Zdôraznil sa význam, ktorý sa vo veľkej miere pripisuje potratovej praxi. Za vlády Simone Veilovej ako ministerky zdravotníctva bola Francúzka založená v roku 1975
Dana22
ľubica
to je staré ten súboj, mali sme to tu tiež....., ale pekne že si to vyhrabala, p. Gabrielle je unikat, bola na Slovensku, mudra a pokorna pani Gabriele Kuby v Nitre 8.10.2013
One more comment from Dana22
Dana22
Kto podporuje genderizmus a prečo

www.forumzivota.sk/od-korenov-gend…
Od koreňov genderizmu až dodnes
Dana22
Bojovníčka za neexistujúce práva žien na potrat -Nicholsonová.

Istý diskutujúci uverejnil :

uploads.disquscdn.com/images/9be916d37a021fb…

www.hlavnespravy.sk/…/2170496

Nicholsonová: Otvorený listZáborskej,Vašečkovi,

dennikn.sk/…/otvoreny-list-k…

Otvorený list kolegom z Kresťanskej únie
Lucia Ďuriš Nicholsonová
Dana22
Zdá sa,že strane nevadí jej minulosť.
Dana22
Satanisti tvrdia,že potraty potrebujú.
Slobodomurári tvrdia,že potraty sú ich pilierom.
Potratárski aktivisti a lokaji Sorosa ručia ako šelmy.
Je to náhoda,že prezidentka nesplnila to,čím ju poverila NR SR?
Patakyová nechce odstúpiť

www.hlavnespravy.sk/…/2170496

Nicholsonová: Otvorený listZáborskej,Vašečkovi,

dennikn.sk/…/otvoreny-list-k…

Otvorený list kolegom z Kresťanskej únie

Lucia Ďuri…More
Satanisti tvrdia,že potraty potrebujú.
Slobodomurári tvrdia,že potraty sú ich pilierom.
Potratárski aktivisti a lokaji Sorosa ručia ako šelmy.
Je to náhoda,že prezidentka nesplnila to,čím ju poverila NR SR?
Patakyová nechce odstúpiť

www.hlavnespravy.sk/…/2170496

Nicholsonová: Otvorený listZáborskej,Vašečkovi,

dennikn.sk/…/otvoreny-list-k…

Otvorený list kolegom z Kresťanskej únie

Lucia Ďuriš Nicholsonová

Vážená pani poslankyňa Záborská,
píšem Vám ako kolegyni, ktorá v Európskom parlamente strávila 4 volebné obdobia, a preto verím, že chápe rozmer medzinárodných dokumentov a záväzkov z nich vyplývajúcich pre Slovensko. Rovnako verím, že pri diskusii o interrupciách zvažujete aj práva žien, keďže ste viedli Výbor EP pre práva žien a rodovú rovnosť.
Vážený pán poslanec Vašečka,
píšem Vám ako predsedovi Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport a zároveň ako bývalému kolegovi z NRSR, s ktorým sme mali mnohé spoločne témy, od boja proti korupcii až po boj proti vulgárnym spôsobom bývalého predsedu NRSR, pána Andreja Danka, preto verím, že si môj list prečítate až do konca.
Každý človek má právo na súkromie, rodinný život, telesnú integritu a tiež právo na zdravie zakotvené v mnohých medzinárodných dohovoroch, ktoré sme aj my ako člen Európskej Únie, Rady Európy či Organizácie spojených národov ratifikovali. Podstatnou súčasťou práva na zdravie je aj právo žien na sexuálne a reprodukčné zdravie a s ním súvisiace právo rozhodnúť sa bez nátlaku a diskriminácie. Napriek tomu, že Rada Európy vyslovene spomína potrebu reformovať zákony, politiky a postupy, ktoré obmedzujú alebo odmietajú ženám prístup k zdravotnej starostlivosti alebo iným spôsobom prekážajú ženám pri výkone práva na sexuálne a reprodukčné zdravie, sa Vy chcete vybrať opačným smerom. Smerom k obmedzeniu práva ženy slobodne a zodpovedne sa rozhodnúť, kedy sa stane matkou.
Je dokázané na príkladoch z iných krajín, že reštrikciou neznamená, že sa potraty zázračne prestanú vykonávať. Naopak, zákaz interrupcií povedie k vzniku nelegálneho trhu a stanú sa nebezpečným zákrokom ohrozujúcim život a zdravie žien. Celkovo v krajinách s reštriktívnou legislatívou zomrie každoročne približne 70 000 žien práve kvôli nebezpečným potratom vykonávaným neodborne, prípadne sú ohrozené dlhodobými zdravotnými komplikáciami.
Poľsko má jeden z najprísnejších interrupčných zákonov. Od jeho zavedenia sa v krajine rozmohol čierny trh a potratová turistika. Oficiálne čísla síce uvádzajú menej ako 1 000 potratov ročne, avšak najstaršia poľská organizácia bojujúca za reprodukčné práva Federa hovorí až o 150 000 interrupciách ročne, čo znamená, že približne každá štvrtá žena podstúpi potrat, väčšinou nelegálne. Odhaduje sa, že 10-15% potratov je vykonaných v zahraničí. Poľskú legislatívu a nedostatočné štatistiky kritizujú mnohé ľudskoprávne organizácie, Rada Európy a pravidelne aj Európsky parlament vo svojich uzneseniach.
Dáta Národného centra zdravotníckych informácií jasne ukazujú, že miera interrupcií na Slovensku každým rokom klesá. Oproti roku 2008, kedy bolo vykonaných 10 869 potratov, to v roku 2019 bolo výrazne menej, 5 824 umelo prerušených tehotenstiev, čo predstavuje 1,7 násobný pokles. V porovnaní s rokom 1997 poklesli potraty až 3,6 násobne. Príklad z Poľska nám jasne ukazuje, že zákazom nedosiahneme nulovú potratovosť, stratíme však prístup k dôležitým dátam, na základe ktorých môžeme robiť zodpovednú politiku.
Súčasná právna úprava je v súlade s medzinárodnými dohovormi a jej sprísňovanie by znamenalo nielen obmedzovanie slobody žien, ale aj porušovanie ústavy. Slovenská republika sa neviaže na nijakú ideológiu ani náboženstvo, zákon ovplyvnený náboženskou vierou by teda porušoval ďalšie práva, ktoré zaručuje Ústava SR, a to slobodu myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery. Potvrdzuje to aj nález Ústavného súdu SR (PL. ÚS 12/01-297), podľa ktorého zákaz ženy slobodne sa rozhodnúť znamená povinnosť plod vynosiť a takáto povinnosť nemá v Ústave SR oporu a zasahuje do osobnej slobody ženy a jej práva na súkromie.
Svetová zdravotnícka organizácia už v roku 1967 označila nelegálne potraty za vážny problém verejného zdravia. Obrovské množstvo medzinárodných deklarácií a vyhlásení naznačuje široký konsenzus, že nebezpečný potrat je významnou príčinou smrti matiek, ktorej sa dá predchádzať prostredníctvom sexuálnej výchovy, plánovania rodiny, bezpečných potratových služieb, starostlivosti po potrate, i prístupom k modernej antikoncepcii. Reštriktívne zákony vytvárajú pocit izolácie, strachu, ponižovania a stigmatizácie, čo má vážne následky na zdravie a pohodu žien, predovšetkým u žien zo sociálne vylúčených komunít, adolescentiek či obetí domáceho násilia. Ak teda chcete chrániť život a zdravie, predchádzanie nebezpečným potratom je tá cesta, ktorou by sme sa mali vybrať, nie cesta zákazov, ktoré nič neriešia, naopak, bránia rozumnému riešeniu.
Súčasný zákon nenúti veriacu ženu konať proti svojej viere, dáva len možnosť každému slobodne sa rozhodnúť. Rovnako tak lekárom, ktorí majú právo využiť výhradu svedomia. Podľa Európskeho súdu pre ľudské práva však jednotlivec nemôže využívať svoje náboženské presvedčenie na blokovanie prístupu ostatných k službám, na ktoré majú nárok zo zákona. Mrzí ma, že Kresťanská únia to nerešpektuje, a práve na základe svojho náboženského presvedčenia chce presadiť legislatívu, ktorá obmedzuje práva občanov, ktorí toto presvedčenie nezdieľajú.
Z mojej pozície urobím všetko pre to, aby sa debata o interrupciách na európskej úrovni odvíjala v prvom rade od dát a nie od ideológii a od rešpektovania práv žien a ich možnosti slobodne sa rozhodnúť. Budem hľadať všetky možné cesty, aby sa v členských štátoch EÚ, vrátane Slovenska, spustila seriózna diskusia, ako čo najefektívnejšie sprístupniť všetky služby reprodukčného zdravia – vrátane antikoncepcie a tabletky na vyvolanie potratu pre všetky sociálne vrstvy obyvateľstva.
Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec, som presvedčená, že poslanci NR SR by sa v čase obrovskej krízy mali namiesto prípravy zákona, ktorý obmedzuje slobodu a ohrozuje zdravie žien, namiesto rozdeľovania spoločnosti vášnivými ideologickými debatami, venovať predovšetkým hľadaniu riešení súčasnej krízy spôsobenej globálnou pandémiou a jej dôsledkom a nie hľadaniu ideologických rozbušiek v spoločnosti. Tie totiž neslúžia občanom, sú len nástrojom na politické zviditeľňovanie sa jednotlivcov, ktorí sa neštítia obmedzovať základné práva ľudí, v tomto prípade žien.
S úctou,
Lucia Ďuriš Nicholsonová

www.hlavnespravy.sk/…/2170496
Nicholsonová v otvorenom liste Vašečkovi a Záborskej obhajuje potraty ešte ráznejšie ako v poslednom videu, žiada antikoncepciu a potratové tabletky pre všetky sociálne vrstvy
Bratislava 22. mája 2020

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) zverejnila otvorený list, ktorý adresovala poslankyni Anne Záborskej a poslancovi Richardovi Vašečkovi (obaja z KÚ, do parlamentu sa dostali na kandidátke OĽaNO). Rozhodla sa tak urobiť potom, ako sa začalo opäť diskutovať o sprísnení potratového zákona. V svojom liste obhajuje potraty a tvrdí, že znemožnením prístupu žien k interrupciám sú porušované ich práva
Na snímke Lucia Ďuriš Nicholsonová

Nicholsonová v liste uvádza, že podstatnou súčasťou práva na zdravie je podľa nej aj právo žien na sexuálne a reprodukčné zdravie (prístup k potratom a antikoncepcii – pozn. red.) a s ním súvisiace právo rozhodnúť sa bez nátlaku a diskriminácie.
„Napriek tomu, že Rada Európy vyslovene spomína potrebu reformovať zákony, politiky a postupy, ktoré obmedzujú alebo odmietajú ženám prístup k zdravotnej starostlivosti alebo iným spôsobom prekážajú ženám pri výkone práva na sexuálne a reprodukčné zdravie, sa Vy chcete vybrať opačným smerom. Smerom k obmedzeniu práva ženy slobodne a zodpovedne sa rozhodnúť, kedy sa stane matkou,“ píše v liste, ktorým reaguje na Vašečku a Záborskú, ktorí hovoria o potrebe sprísnenie súčasného potratového zákona.
Zákaz interrupcií podľa nej povedie k vzniku nelegálneho trhu a stanú sa tak nebezpečným zákrokom ohrozujúcim život a zdravie žien.
Súčasná právna úprava je podľa jej slov v súlade s medzinárodnými dohovormi. Tvrdí, že jej sprísňovanie by znamenalo nielen obmedzovanie slobody žien, ale aj porušovanie ústavy.
„Slovenská republika sa neviaže na nijakú ideológiu ani náboženstvo, zákon ovplyvnený náboženskou vierou by teda porušoval ďalšie práva, ktoré zaručuje Ústava SR, a to slobodu myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery. Potvrdzuje to aj nález Ústavného súdu SR (PL. ÚS 12/01-297), podľa ktorého zákaz ženy slobodne sa rozhodnúť znamená povinnosť plod vynosiť a takáto povinnosť nemá v Ústave SR oporu a zasahuje do osobnej slobody ženy a jej práva na súkromie.“
Dodáva, že reštriktívne zákony vytvárajú pocit izolácie, strachu, ponižovania a stigmatizácie. „Ak teda chcete chrániť život a zdravie, predchádzanie nebezpečným potratom je tá cesta, ktorou by sme sa mali vybrať, nie cesta zákazov, ktoré nič neriešia, naopak, bránia rozumnému riešeniu,“ uvádza ďalej v liste.
Nichoslonová v liste poukazuje aj na to, že súčasný zákon nenúti veriacu ženu konať proti svojej viere, rovnako aj na to, že lekári majú právo využiť výhradu svedomia.
„Podľa Európskeho súdu pre ľudské práva však jednotlivec nemôže využívať svoje náboženské presvedčenie na blokovanie prístupu ostatných k službám, na ktoré majú nárok zo zákona. Mrzí ma, že Kresťanská únia to nerešpektuje, a práve na základe svojho náboženského presvedčenia chce presadiť legislatívu, ktorá obmedzuje práva občanov, ktorí toto presvedčenie nezdieľajú.“
V závere uviedla, že urobí všetko pre to, aby sa debata o interrupciách na európskej úrovni odvíjala od dát a od rešpektovania práv žien a nie od ideológii.
„Budem hľadať všetky možné cesty, aby sa v členských štátoch EÚ, vrátane Slovenska, spustila seriózna diskusia, ako čo najefektívnejšie sprístupniť všetky služby reprodukčného zdravia – vrátane antikoncepcie a tabletky na vyvolanie potratu pre všetky sociálne vrstvy obyvateľstva,“ dodáva s tým, že Záborskej a Vašečkovi odkázala, aby sa namiesto prípravy zákona, ktorý podľa nej obmedzuje slobodu a ohrozuje zdravie žien, venovali predovšetkým hľadaniu riešení súčasnej krízy spôsobenej globálnou pandémiou.
Aj keď sa Nicholsonová obáva, že by sprísnením interrupčného zákona boli ženám odobraté ich práva a ich sloboda, ani v liste a ani vo videu, v ktorom sa tejto téme venovala (viac v článku), už ale nehovorí o práve nenarodených detí na život či právach ich otcov.

Beblavý: Venovať sa práve v súčasnosti interrupciám je prejavom neodpustiteľnej posadnutosti
Svoje liberálne zmýšľanie prejavil aktuálne aj neúspešný líder strany Spolu Miroslav Beblavý.
Bývalý poslanec a bývalý predseda strany Spolu Miroslav Beblavý uviedol, že presadzovať svoje ideologické predstavy je v politike normálne, ale venovať sa práve v súčasnosti interrupciám, boju s rodovou rovnosťou či zatváraniu obchodov v nedeľu, je podľa neho prejavom „neodpustiteľnej posadnutosti“.
„Ak minister práce nevie za dva mesiace vytvoriť reálny program pomoci zamestnávateľom, ale nájde si čas sťahovať spätne Pietruchovej pripomienky k nejakému genderovému dokumentu, tak je to prejavom neodpustiteľnej posadnutosti. Ak predseda vlády rieši nedeľný predaj namiesto toho, aby riešil, za čo si ľudia budú o pár mesiacov kupovať potraviny, tak je to prejavom neodpustiteľnej posadnutosti,“ uviedol v svojom statuse a dodal:
„Ak si minister zdravotníctva nájde čas nenápadne aspoň dočasne zakázať interrupcie namiesto toho, aby riešil rozpadávajúce sa zdravotníctvo uprostred pandémie, tak je to prejavom neodpustiteľnej posadnutosti.“

Taraba: Rozbehli to naplno
Poslanec Tomáš Taraba z KDŽP si všimol, že novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová z denníka SME to v poslednom období „rozbehla naplno“ a pozvala si do relácie niekoľko hostí presadzujúcich liberálne názory a hodnoty.
„Dnes (21.5. – pozn. red.) spovedá v rozhovore Moniku Beňovú, prečo je potrebné zabíjať počaté deti, včera za potraty kopala ministerka Kolníková, predvčerom nenávistný a trestne stíhaný publicista Michal Havran. Taká kadencia len dokazuje, ako sa nás boja, že popresadzujeme zákony, ktoré budú pomáhať ženám, deťom a rodinám. Keby povedal Rudolf Vasky, že je za potraty, asi by išli aj za nim urobiť rozhovor. Stal by sa prijateľným zo dňa na deň,“ uviedol Taraba vo štvrtok na sociálnej sieti.
Tatiana Stará
Dana22
Prosím,podpíšte túto petíciu.

www.citizengo.org/…/179515-wypowied…
F.L.Věk
Dana22. Vždyť to celému Slovensku roky doslova tlučou do hlavy Lichtner nebo Huďo, ač se považují za skutečné liberály, tak oni slyší hlas Pravdy. Kolik se jen už nahučeli do "biorobotov" na Slovensku, aby začali používat to, co mají na krku a nevolili feťáky a fašouny. ( Tím nemám na mysli Kotlebu nebo Mazureka, ale Žaludi a teď nově Komatoviče). Od nějaké římské církve nic nečekej, jsou to …More
Dana22. Vždyť to celému Slovensku roky doslova tlučou do hlavy Lichtner nebo Huďo, ač se považují za skutečné liberály, tak oni slyší hlas Pravdy. Kolik se jen už nahučeli do "biorobotov" na Slovensku, aby začali používat to, co mají na krku a nevolili feťáky a fašouny. ( Tím nemám na mysli Kotlebu nebo Mazureka, ale Žaludi a teď nově Komatoviče). Od nějaké římské církve nic nečekej, jsou to téměř všichni podělaní slouhové pozemského systému zla, protože jsou to zbabělci. Těm chceš věřit a následovat je? Podívej jak je Kuffa napadán a válcován, jenom proto, že téměř jediný nemlčí. Co čekáš od své padlé církve z Vatikánu? Na co si teď stěžuješ, když jim sloužíš a obhajuješ je? Jim je jedno, že se vraždí nenarozené děti. Tobě to jedno není..proč sloužíš tak zoufalému náboženství?
Dana22
Ja neslúžim náboženstvu.Ja slúžim BOHU,nakoľko viem a vládzem.
Nepoznáš ma.
V ťažkých dňoch života som zažila,KTO je BOH.
Kallistratos
Ale no tak Věku, jsi trochu teatrální a zoufalé není náboženství, ale lidé co hystericky pobíhají a věří jen lidem potažmo politikům... Věřme především Bohu a dobré věci se budou dít. 😉 A prosím slušně bez absolutistických výlevů. Děkuji. A milá Dano, sebevětší osobní zkušenost Tě neopravňuje dělat agitku prostou Kristova ducha....
F.L.Věk
Volíte Hliny a Jurečky, pak se divíte:)))))))))
F.L.Věk
Kallistratos.- Nevím o čem točíš. Pokud něco nemůžeš strávit, negeneralizuj, je to plytké a levné. Navazuj na myšlenky, jestli chceš.
One more comment from F.L.Věk
F.L.Věk
Dana22 - Kvapem mně vždy odkazuješ na katechizmus řkc. Čemu že to sloužíš??.))))))
Kallistratos
Milý Věku, snažil bych se, ale když mi tepeš do mé církve slovy - zoufalé náboženství, nějaká římská církev, podělaní slouhové (matrice?¨) :), zbabělci.... padlá církev z Vatikánu... Nevím nevím věkovitý Věku kdo generalizuje.... Zachovej aspoň dekorum. Děkuji. 😉
F.L.Věk
Kallistratos - :))) Pokud se skutečně s nadhledem a nezaujatě podíváš jen třeba na činnost současné hlavy Vatikánu a budeš ho dál obhajovat a cítit se dotčený, že nelze nalézat libozvučná slova směrem k systému papežství, pak skutečně nelze nijak diskutovat:)) A to předkládám jen malou částečku toho, za čím velké množství jde jako uhranuté - právě za šelmou, která se vydává za Boha.
apredsasatoci
Dokedy? Dovtedy dokedy sa klamat dajú.
Dana22
Dokedy budú ľavičiari a neomarxisti zneužívať klamaním občanov Slovenska?
Roky kŕmia občanov zvrátenými názormi o tom,že žena má právo ísť na potrat,lebo ona môže rozhodovať o svojom tele ako chce.
Toto donekonečna opakujú aj politici,ktorí sa chcú zapáčiť potratárom a ich aktivistom.

Pri potrate žena nerozhoduje o svojom tele,ale o živote inej osoby.

Ak sa žene narodí chlapček,je to jej telo?
More
Dokedy budú ľavičiari a neomarxisti zneužívať klamaním občanov Slovenska?
Roky kŕmia občanov zvrátenými názormi o tom,že žena má právo ísť na potrat,lebo ona môže rozhodovať o svojom tele ako chce.
Toto donekonečna opakujú aj politici,ktorí sa chcú zapáčiť potratárom a ich aktivistom.

Pri potrate žena nerozhoduje o svojom tele,ale o živote inej osoby.

Ak sa žene narodí chlapček,je to jej telo?
Ak má narodené dieťa inú krvnú skupinu ako matka,je to jej telo?
Ak nastane situácia,že dieťa je pohrobok,teda otec zomrie a žena s ním ešte pred smrťou počala dieťa,tak dieťa bude dedičom.Je tento dedič jej telom?
A nakoniec výrok Európskeho súdu pre ľudské práva z roku 2015 jasne znie:
EMBRYO je OSOBA.
Osoba má všetky ľudské práva.Aj právo na život.

cs.wikipedia.org/wiki/Nasciturus

Nasciturus je dosud nenarozené dítě (zpravidla od početí do porodu), které je způsobilé nabývat, za podmínky, že se narodí živé, subjektivní práva.
V Deklaraci práv dítěte, která byla podepsána roku 1924 Společností národů, je poprvé řečeno, že dítě má právo na ochranu již před narozením. V roce 1945 byla Společnost národů nahrazena Organizací spojených národů, která 20. listopadu 1959 vyhlásila Chartu práv dítěte, jež se stala předchůdcem Úmluvy o právech dítěte, přijaté 20. listopadu 1989 Valným shromážděním OSN. V České republice začala platit k 1. lednu 1993. Tato úmluva stanovuje občanská, politická, ekonomická, sociální a kulturní práva dítěte a její dodržování kontroluje Výbor pro práva dítěte OSN. Úmluva definuje dítě jako lidskou bytost mladší 18 let.[1]
Podle českého práva je nenarozené dítě hodno ochrany, konkrétně jde o čl. 6 odst. 1 Listiny základních práv a svobod, podle nějž má každý právo na život a lidský život je hoden ochrany již před narozením. To znamená, že se blíží povaze ústavně garantované hodnoty (ústavodárce se zavázal ho chránit právě tím, že ho označil za hodnotu). Na úrovni trestní je plod chráněn podle skutkových podstat několika trestných činů proti těhotenství ženy (§ 159–163 TrZ), trestného činu nedovolené nakládání s lidským embryem a lidským genomem (§ 167 TrZ) a také jako speciální případ trestného činu ublížení na zdraví spočívající ve vyvolání potratu nebo usmrcení plodu [§ 122 odst. 2 písm. g) TrZ].
Plod je dále chráněn soukromým právem. § 25 občanského zákoníku stanoví: „Na počaté dítě se hledí jako na již narozené, pokud to vyhovuje jeho zájmům. Má se za to, že se dítě narodilo živé. Nenarodí-li se však živé, hledí se na ně, jako by nikdy nebylo.“ Ohled na zájmy dítěte odpovídá dávné zásadě nasciturus iam pro nato habetur quotiens de commodo eius agitur (ten, kdo se má narodit, pokládá se již za narozeného, kdykoli se jedná o jeho prospěch). V případě pochybností se pak stanoví vyvratitelná právní domněnka, že se narodilo živé.[2] Význam nascitura je především v dědickém právu, neboť zemře-li zůstavitel před narozením svého dítěte, může se stát toto dítě jeho dědicem. Zemře-li dítě až po porodu, stává se samo zůstavitelem a jeho dědický podíl připadne jeho vlastním dědicům, kdežto narodí-li se mrtvé, má se za to, že se nikdy dědicem nestalo a na jeho místo nastupují ostatní dědicové.[3]

Dědic je ten, komu náleží dědické právo, tedy osoba mající právo na pozůstalost (dědictví) po zůstaviteli (nebožtíkovi), nebo alespoň na její díl
Za dědice (i odkazovníka) lze povolat i právnickou osobu, která má teprve vzniknout. Musí vzniknout nejpozději do jednoho roku od smrti zůstavitele. Dědicem může být i nasciturus, tedy ještě nenarozené dítě. Pouze ale v případě, že se následně narodí živé. Svá práva k dědictví nabude (v plném rozsahu) až svým narozením.

www.tkkbs.sk/view.php

Veda a Život: Rozhodnutie súdu potvrdilo, že embryo je osoba
P:3, 28. 08. 2015 14:57, ZAH

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu dňa 27. augusta 2015 rozhodol nasledovne:" Embryo je osoba" !

Asociácia Veda a život: „Vyjadrujeme veľké uspokojenie nad dnešným rozhodnutím Štrasburského súdu, ktorý potvrdzuje, že ľudské bytosti, v akejkoľvek fáze ich života, nikdy nie sú vecami, ale sú to osoby",.

Rím 28. augusta (RV) Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu dňa 27. augusta rozhodol, že Taliansko neporušilo Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, keď nepripustilo darcovstvo ľudských embryí získaných oplodnením in vitro pre využitie na vedecké účely. Išlo o prípad talianskej občianky Adeliny Parillo ktorá v roku 2002 absolvovala takúto metódu spolu so svojím partnerom. Z takto získaných piatich embryí žiadne nebolo následne implantované z dôvodu smrti partnera v roku 2003. Spomenutá žena chcela embryá „darovať“ na vedecké účely.

Rozhodnutie štrasburského tribunálu privítala talianska asociácia Veda a život: „Vyjadrujeme veľké uspokojenie nad dnešným rozhodnutím Štrasburského súdu, ktorý potvrdzuje, že ľudské bytosti, v akejkoľvek fáze ich života, nikdy nie sú vecami, ale sú to osoby, a ako také ich urobiť výskumnými objektmi je nemysliteľné“ – uvádza v stanovisku národná predsedkyňa Asociácie Veda a život Paola Ricci Sindoni. Okrem iného pripomína, že „v rámci ľudských vzťahov nemôžu existovať ľudské bytosti, na ktorých by sa mohlo uplatňovať vlastníctvo: v tomto bezpochyby veľká európska kampaň «Jeden z nás» prispela k sformovaniu obnovenej pozornosti voči týmto témam.“

Asociácia Veda a život sa v rámci Talianska „angažuje za ochranu práva na život každej ľudskej bytosti od počatia po prirodzenú smrť ako základu všetkých ľudských práv, a tým aj demokracie, a v širšom zmysle vytvára diskusiu k témam vedeckého výskumu, ktoré majú dopad na život človeka a spoločnosti.“

Kanadská neziskovka voľba42 (Choice for Two) v sobotu uverejnila video, v ktorom zakladateľka a režisérka skupiny Laura Klassen dáva ružovú parochňu a satiricky vysvetľuje, ako "magický pôrodný kanál" poskytuje ľudskému právu dieťa po narodení ,

"Pred narodením dieťaťa alebo plodu nie je to ľudská bytosť. Jasne, "vysvetľuje. "Ale keď prechádza cez pôrodný kanál, stane sa niečo úžasné, ktoré ho premení na osobu s ľudskými právami."

www.facebook.com/…/2143321705883391

www.hlavnespravy.sk/…/1425042

www.youtube.com/watch

vedanadosah.cvtisr.sk/dieta-v-materni…
Dieťa v maternici žije svojím životom
Slovenská veda v oblasti starostlivosti o ešte nenarodený plod dokázala svoj svetový úspech. Vďaka slovenskej vede pokročila nielen Európa, ale celý svet výrazne vpred. Za týmto krokom, ktorý znamenal prelom v materno-fetálnej medicíne, stojí slovenská lekárska kapacita.

www.youtube.com/watch