V Lurdoch bez posadnutia koronavírusom

Počas vysielania omše v Taliansku z dňa 22. mája v Mariánskej svätyni v Lurdoch vo Francúzsku kňaz počas rozdávania svätého prijímania udržiaval kľud. Otec Nicola Ventriglia, koordinátor svätyne pre …
Raverius
Všimněte si, že ta poslední, která přijímala na ruku, nepřijala, ale odnesla si sv. přijímání kdoví kam a kněz na to vůbec nedbal!!!
Peter(skala)
človek by čakal že veriaci sa poučia a budu viac uctiví ked už nás postihla Korona, ale nie... ešte horšie ... preto treba očakávať ešte horší trest
apredsasatoci
Peter(skala), Teba postihla nejaká korona?! Pretože korona je tu s nami ľuďmi od nepamäti. Si nevedel?
Dana22
Trump vyhlásil:
"Kostoly sú nevyhnutné..."

www.lifenews.sk/31565/prezident-trump…

www.youtube.com/watch
johanika
Ja neviem, či je dnes práve Rusko zdrojom zla. Hoci mám kardinála Burkeho vo veľkej úcte, pravidelne sa s ním modlím ruženec s Catholic Action For Faith And Family
myslím si, že v Rusku je opravdivejšie kresťanstvo, láska k Bohu i Panne Márii ako v západných krajinách. Už Č. Ajtmatov kedysi napísal: " Načo je taká cesta, ktorá nevedie do kostola!". Od západného autora som takúto pravdu nečítala.
Dana22
Johanika,nejde o kardinála Burkeho,ale o želanie Panny Márie.
johanika
No veď práve! Sú tu krajiny, ktoré ovládajú celý svet, páchajú neprávosti, vyvolávajú zlo a vojny a "Panna Mária je s nimi spokojná" a potom sú tu krajiny iné...ktoré sú už (podľa mnohých zdrojov zasvätené Panne Márii), ale my sa tvárime, že ich treba polepšiť. Nepripadá mi to opravdivé! V čom je Slovensko lepšie, kresťanskejšie ako napríklad Rusko? V čom je Rakúsko, Nemecko, Česko... kresťanskej…More
No veď práve! Sú tu krajiny, ktoré ovládajú celý svet, páchajú neprávosti, vyvolávajú zlo a vojny a "Panna Mária je s nimi spokojná" a potom sú tu krajiny iné...ktoré sú už (podľa mnohých zdrojov zasvätené Panne Márii), ale my sa tvárime, že ich treba polepšiť. Nepripadá mi to opravdivé! V čom je Slovensko lepšie, kresťanskejšie ako napríklad Rusko? V čom je Rakúsko, Nemecko, Česko... kresťanskejšie ako Rusko? ja si myslím, že v ničom. Prosím, poučte ma, vyvráťte mi to. Rada sa poučím.
Peter(skala)
Rusko resp.komunisti z Ruska urbia prevrat v Rusku, takže to, ako poznáme Rusko dnes, už zajtra môže byť minulosťou. Až sa to stane, potom ludia pochopia, prečo Rusko potrebuje skutočné obratenie.

Ich ikony resp.ich vzťah k ikonám im nepomôže, pokial skutočne neprijmu Výzvu z Fatymy.

... ale aby sa nepovedalo že tam niet nikoho, kto by naplnal Výzvu z Fatymy, tak na ich obranu tento rok je …More
Rusko resp.komunisti z Ruska urbia prevrat v Rusku, takže to, ako poznáme Rusko dnes, už zajtra môže byť minulosťou. Až sa to stane, potom ludia pochopia, prečo Rusko potrebuje skutočné obratenie.

Ich ikony resp.ich vzťah k ikonám im nepomôže, pokial skutočne neprijmu Výzvu z Fatymy.

... ale aby sa nepovedalo že tam niet nikoho, kto by naplnal Výzvu z Fatymy, tak na ich obranu tento rok je rokom Fatymskej Panny Márie (v Rusku) To na jednej strane vyvolá posvätenie veriacich, ale na druhej strane rozdelenie ako hovorí Pán: nie ako svet dáva, ale aby sa vaše srdce nestrachovalo.... rozdelenie do rodín...

Diabol tak vediac že má málo času, podnieti komunistov a prevratom sa dostanu k moci, obsadia nie len Rusko, ale aj celu Europu a dokonca i celý svet.

Preto Rusko je na navonok vzdorovité voči čiernej šelme z Apokalypsy, ale zaroven málo obozretné voči červenemu drakovi.
Rusko sa spája so šelmou podobnej Baránkovi a preto nie je schopná prijať katolicku vieru. Tento duch cirkev.slobodomurarstva sa v poslednom čase rozbíja, ale nestihne uplne, lebo k moci sa opäť dostane červ.drak.

Nakoniec Srdce Panny Márie zvíťazí aj nad týmto drakom, ale to príde až ked nastane Velké Varovanie-vtedy všetci zatvrdilí hriešnici zomru vo svojich hriechoch a spravodliví zjednotia Cirkev pod jedným pápežom a kráľom.
johanika
Veď u nás komunisti - deti a vnuci najhorších ŠTBákov majú v rukách moc štátu. A vidíme, že je udavačstvo povýšené nad všetky úlohy spoločnosti. Takže kde sú tí komunisti pri moci? Iba v Rusku? A čo sú liberáli na západe, ktorí propagujú manželstvá ľudí rovnakého pohlavia, potraty, zabíjanie detí už takmer narodených, kde sa prevádza kúpa materníc a kde sa s deťmi na orgány obchoduje ako s …More
Veď u nás komunisti - deti a vnuci najhorších ŠTBákov majú v rukách moc štátu. A vidíme, že je udavačstvo povýšené nad všetky úlohy spoločnosti. Takže kde sú tí komunisti pri moci? Iba v Rusku? A čo sú liberáli na západe, ktorí propagujú manželstvá ľudí rovnakého pohlavia, potraty, zabíjanie detí už takmer narodených, kde sa prevádza kúpa materníc a kde sa s deťmi na orgány obchoduje ako s cukríkmi? Vo svete je toľko zla a ono nejde predovšetkým z Ruska!
Kallistratos
Jen zajímavost: Nicméně je potřeba říct, že i když v posledních letech počet potratů klesá, tak je Rusko pořád jednou ze zemí s nejvyšším počtem těchto zákroků na počet obyvatel.

Věta z : www.irozhlas.cz/…/rusko-koronavir…
Peter(skala)
to si velmi dobre vystihol, že tí komouši su aj u nas a inde, ale prave preto si netreba namyšľať, že v Rusku je ich menej a dokonca sa ešte viac presvedčiť, že tá hrozba ovladnutia sveta komunistami je práve preto realnejšia, lebo su všade, dokonca aj v amerike.

Navonok sa zdá, že Canada, USA, Mexiko... nemá nič spoločné s komoušami, ale to je len zdanie, lebo Trumpova politika nahrava komunist…More
to si velmi dobre vystihol, že tí komouši su aj u nas a inde, ale prave preto si netreba namyšľať, že v Rusku je ich menej a dokonca sa ešte viac presvedčiť, že tá hrozba ovladnutia sveta komunistami je práve preto realnejšia, lebo su všade, dokonca aj v amerike.

Navonok sa zdá, že Canada, USA, Mexiko... nemá nič spoločné s komoušami, ale to je len zdanie, lebo Trumpova politika nahrava komunistom z Ruska nie len pre to, že neutočí na Rusko, ale aj preto, že ponechava ruskej mafii pôsobiť na vrchole organizovaneho zločinu v USA.

Prečo?
Práve preto, aby až dôjde k revolucii v Rusku-k prevrate, tak potom aj v USA. Všetci tí starí aj noví komouši, čo su v tzv."mafii" ako na Východe tak aj na Zapade, dokonca aj na Juhu a Severu len čakaju na "zelenu", ktoru dostanu od najvyššieho antikrista.

Tak ako to bolo pred 2.svet.
Kto by povedal, že tak velké Rusko s pravoslavnym cárom ovladne nejaký komunizmus?

a dnes to isté, ludia su naivní nie preto, že by nevedeli čo je v hre a aké su možnosti, ale preto, že nechcu aby sa zopakoval scenar minulosti a to aj za cenu odporu a priznania, že ich predstavy nekorešponduju s Božími plánmi.

Boží plán je jasne zrozumitelný skrze Jeho prorokov:
varovanie-3svetovavojna.webnode.sk
Kallistratos
Podívej se Peter kolik je v Itálii klanů a mafiánských spojení, která operují i na našem území a budeš se divit... Nejen Ndrangheta, Camorra ... Dohledej si, jak ostře se například papež František obrátil na Ndranghetu.... Co riskoval je jasné, ale nemlčel... Svět není jen o -ismech ....
Roberto 55
Zaroven vsak velmi necitlivo podaval sv. prijmanie do ruk, co je vlastne svatokradez.
Dana22
www.christianitas.sk/zasvatenie-rusk…

Kardinál R. Burke apeluje a vyzýva na zasvätenie Ruska Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, presne tak ako požadovala Panna Mária vo Fatime. Na podujatí Life Forum uviedol, že „súčasná celosvetová kríza ukazuje, že zasvätenie je potrebné teraz viac ako kedykoľvek predtým“.
Kardinál vo svojom príhovore spojil bludy a zverstvá komunistického Sovietskeho zväzu …More
www.christianitas.sk/zasvatenie-rusk…

Kardinál R. Burke apeluje a vyzýva na zasvätenie Ruska Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, presne tak ako požadovala Panna Mária vo Fatime. Na podujatí Life Forum uviedol, že „súčasná celosvetová kríza ukazuje, že zasvätenie je potrebné teraz viac ako kedykoľvek predtým“.
Kardinál vo svojom príhovore spojil bludy a zverstvá komunistického Sovietskeho zväzu so súčasnou krízou a zdôraznil, aké škody napáchal ateistický režim v Číne. Ateistický materializmus a komunizmus dnes ohrozuje svet prostredníctvom Čínskej ľudovej republiky. Korene čínskeho systému treba hľadať v práve v sovietskom Rusku, ktoré (okrem iných zverstiev) ako prvé uzákonilo potraty. Západné krajiny, ktoré po kultúrnej revolúcii roku 1968 prijali mnohé „výdobytky“ ľavicového svetonázoru, dnes „vyvíjajú vakcíny pomocou buniek z potratových plodov a chcú zaviesť neopodstatnenú štátnu kontrolu nad občanmi“, ktoré v prípade vynucovania zaváňajú totalitnými spôsobmi.
Burke takisto kritizoval spôsob, akým jednotlivé biskupské konferencie reagovali na COVID-19, pričom zdôraznil prvoradú povinnosť ohlasovať evanjelium. Takisto varuje pred „ľuďmi, ktorí chcú pandémiu zneužiť na centralizáciu vládnutia, v ešte horšom prípade na radikálne zmeny v praktizovaní katolíckej viery“. Nesúhlasí s tým, že veľkej časti veriacich boli odopreté sviatosti celé týždne.
Zasvätenie Ruska – udialo sa či nie?
Pri kardinálovej výzve zasvätiť Rusko vyvstávajú dve pochybnosti: nebolo už Rusko zasvätené? A neobrátilo sa podľa prísľubu už pri páde Sovietskeho zväzu? Kardinál vysvetlil už v minulosti, že pápež Ján Pavol II. síce zasvätil celý svet vrátane Ruska Nepoškvrnenému Srdcu 25. mája 1984, avšak nie tak, ako Panna Mária požadovala – to znamená nemenoval priamo Rusko, a neurobil tak so všetkými biskupmi sveta. Zlé jazyky tvrdia, že pápež chcel v ten deň menovať Rusko, avšak jeho poradcovia mu to vyslovene zakázali a vyhovárali s tým, že môže nastať agresívna reakcia Sovietskeho zväzu. Režim sa o pár rokov zrútil, avšak dnešné Rusko nemôžeme považovať za obrátené. Nenastal ani návrat pravoslávnych do katolíckej Cirkvi, o ktorom kardinál Burke hovoril v rozhovore www.christianitas.sk/interview-s-kard-burkom/, ktorý nám poskytol v roku 2018.
„Požadovanie zasvätenia je zároveň uznaním dôležitosti, ktorú Rusko aj naďalej zohráva v Božom pláne. Je to prejav hlbokej lásky k našim bratom a sestrám v Rusku. Dnes opäť počujeme hlas Panny Márie, ktorý nás vyzýva k zasväteniu Ruska v súlade s jej výslovným pokynom.
Ďalej kardinál konštatuje, že požiadavka praktizovania prvých sobôt v mesiaci sa nestala všeobecnou praxou univerzálnej Cirkvi. Je to jedna z príčin dnešného stavu zmätkov v Cirkvi. Význam 3 fatimského tajomstva bude podľa odborníkov na tieto zjavenia vidieť hlavne v duchovnej rovine – bude to víťazstvo viery, ktoré ukončí čas odpadlíctva a veľkých nedostatkov pastorov Cirkvi.
Ochrana rodiny

Rodina je prvým miestom vzdelávania a prvou komunitou, kde sa má ohlasovať katolícka náuka. Vzdelávanie, ak má byť v dnešnej dobe efektívne, musí byť obzvlášť prepracované, aby vyzbrojilo mladého človeka proti sekularizácii, materializmu a relativizmu.
„Cirkev dnes trpí zmätkom dokonca aj v prípade niektorých jej najzákladnejších princípov. Keďže sekulárna agenda vládne svetu, vedie sa frontálny útok na nevinný a bezbranný ľudský život, na integritu manželstva, ale aj na samotnú slobodu človeka uctievať Boha. Zdá sa, že samotná Cirkev je zmätená a niekedy aj zhovievavá voči svetskej viere, ktorá sa vzpiera proti Bohu a jeho zákonu. Svet potrebuje, aby Cirkev jasne a s odvahou ohlasovala Vieru, Kristovu pravdu, ale bohužiaľ príliš často mlčí alebo sa vyjadruje nejasne, pokiaľ ide o pravdu a jej trvalé uplatňovanie v každodennom živote vo svete.“
Raymond kardinál Burke tne do živého. Nevyhýba sa, nevyhovára sa, nevytáča sa. Hovorí ako pravý muž Cirkvi. Kritizuje často vídané koketovanie s modernou kultúrou, ktorým sa snaží moderný klérus oslovovať hlavne mladých ľudí. Tieto snahy však robia medvediu službu práve sekulárnej kultúre, ktorá následne pohltí a ovládne aj často dobré úmysly a úprimnú horlivosť. Na druhej strane sú tieto snahy často len pokryteckou a zbabelou reakciou na hodenú rukavicu kniežaťa tohto sveta: nechceme ísť do konfliktov a výmeny názorov, chceme pokoj so všetkými, nechceme už poslúchať Kristovu výzvu „nie pokoj som priniesol, ale meč.“ A to je to o čo tu beží. Nechce sa nám už bojovať, nechce sa nám obetovať, trpieť… Chceme si s Pilátom umyť (dezinfikovať) ruky a zostať v pokoji. Byť pre druhých „v pohode“. Užívať a prežívať v prázdnom, falošnom pokoji. Takýto pokoj v tradícii, v histórii Cirkvi nenachádzame. Tu niekde sa začína depresívna samota, nuda a opustenie mnohých dnešných kresťanov… Ale Boh ich stále očakáva v boji za Jeho Majestát, a dopúšťa ten nepokoj možno práve preto, aby si uvedomili že sú členmi Cirkvi bojujúcej, a dali svojmu životu zmysel.
Ako sa dostať z tohto marazmu? Panna Mária žiada rímskeho pápeža v spojení so všetkými biskupmi sveta, aby zasvätil Rusko jej Nepoškvrnenému Srdcu. O to prosí hŕstka biskupov a kardinálov. A my sa môžeme pripojiť k týmto prosbám svojimi modlitbami, obetami, a ochotou obhajovať Cirkev a jej učenie.