Bogusław
Bogusław

Pogrzeb marszałka Józefa Piłsudskiego

Piłsudski nie wygral bitwy warszawskiej. On 12 bodajze 12 sierpnia zlozył rezygnację z funkcji, 1/3 wojska nie dopuscil do walki, bo myslal, ze wojna juz jest przegrana , a cięzar dowództwa przejął gen. Rozwadowski. Gdy prasa zachodnia gen. Waygantowi przypisała zwycięstwo, ten uczciwie zdemoentował to, twierdzac ze to naród polsi wygrał. O wygranej zadecydował tez splot zdarzen, np. rozbicie …More
Piłsudski nie wygral bitwy warszawskiej. On 12 bodajze 12 sierpnia zlozył rezygnację z funkcji, 1/3 wojska nie dopuscil do walki, bo myslal, ze wojna juz jest przegrana , a cięzar dowództwa przejął gen. Rozwadowski. Gdy prasa zachodnia gen. Waygantowi przypisała zwycięstwo, ten uczciwie zdemoentował to, twierdzac ze to naród polsi wygrał. O wygranej zadecydował tez splot zdarzen, np. rozbicie systemu radiostacji sowieckich i ociąganie sie Stalina z udzieleniem pomocy Tuchaczewskiemu - bo nie chciał dodoawac splędoru mlodemu dowodcy, w rezultacie czego jazde sowiecka pogonilismy pod Komarowem. A dlaczgo doszło do bitwy warszawskiej? Dwa miesiace przed nia Piłsudki wstrzymal kontrofensywe gen,. Szeptyckiego z frontu północno-wschodniego, jeszcze wczesniej zawarł rozejm z bolszewikami, zeby ci pokonali armię białych, któa otrzymywała pomoc przez Murmansk i Władywostok. Wspolnie z Białymi moglismy rza i na zawsze w 1919 r. pokonac bolszewikow. Biali Rosjanie nie byliby pewnie naszymi przyjaciolmi, ale na pewno by nas nie napadli i tak nie zdzisiatkowali, jak Sowieci. A dlaczego tak się stało? Bo Piłsudski nienawidził katolickiej ND i miał przeciwstawne niż ona poglądy, w stosunku do Ukrainy zupełnie utopijne - jego wyprawa na Kijow kosztowała nas bitwę warszawska. Piłsudski nie miał pojecia o wojsku i polityce miedzanarodowej, jedyne w czym był dobry, to niszczenie opozycji. Sojusz katolickich sił (PSL-u i ND) bylby szansa na silna Polskę! A tak mamy to, co mamy, jesteśmy jako kraj BANKRUTEM politycznym i gospodarczym.
Bogusław

Let's Stand up for Jesus!!- Spread The Fire!!

Everyone is going to die. This is certain. Today's men don't remember about death, they try not to think about it. More and more people don't show interest to religion as well. But, is wealth or pleasure more attractive than life forever?
Bogusław

Pogrzeb marszałka Józefa Piłsudskiego

Piłsudski to byl straszny drań. We wszystkim co robił, co pisał, na pierwszym miejscu było JA, własne ego, jakim to ja wielki dowódca, wojskowy, polityk, etc. etc. Prawda o tej postaci jest zupelnie inna niż legenda. Przeczytajcie "Ponurą prawdę o Piłsudskim" Pająka albo "Marszałka Józefa Piłsudskiego ODBRĄZOWIONEGO" Antoniego Położyńskiego, a przekonacie się że:
1. Piłsudki jako chłopiec prowadz…More
Piłsudski to byl straszny drań. We wszystkim co robił, co pisał, na pierwszym miejscu było JA, własne ego, jakim to ja wielki dowódca, wojskowy, polityk, etc. etc. Prawda o tej postaci jest zupelnie inna niż legenda. Przeczytajcie "Ponurą prawdę o Piłsudskim" Pająka albo "Marszałka Józefa Piłsudskiego ODBRĄZOWIONEGO" Antoniego Położyńskiego, a przekonacie się że:
1. Piłsudki jako chłopiec prowadził wraz z bratem Lenina działalność wywrotową przeciwko caratowi, a przez to narażał Polaków na jeszcze większe represje.
2. Podczas pobytu na zesłaniu rozkochał w sobie dziewczynę, a gdy jej kara się skończyła i wróciła do Polski i przysłała Piłsudskiemu list miłosny, ten udzielił negatywnej odpowiedzi i taż dziewczyna popelniła samobójstwo.
3. Pilsudki po powrocie z zesłania korzystał przez pewien czas z pomocy ND i Dmowskiego, a później przez wiele lat mieszkał w domu prezydenta Wojciechowskiego i pomagał mu wydawać Robotnika, a gdy doszedł do władzy w 1926 strącił Wojciechowskiego - legalnego prezydenta z urzędu.
4. NIE ZNAŁ SIĘ WOGOLE NA WOJSKU, nie posiadał formalnego wykształcenia wojskowego, jedynie fascynowal się wojnami napoleonskimi i powstaniami polskimi (np. styczniowym) - w obu przypadkach rezultaty są wiadome. Bał się wojny, samolotów, trzymał w wojsku miernych ale wiernych klakierów, caly swój wysiłek kierował przeciwko opozycji, nie pozwalał budować samolotów, stawial tylko na konie, nie przygotowywał się do wojny z Niemcami, a jedynie z Rosją, byl agentem najpierw austriacki, a pozniej niemieckim
5. Delikatnie mówiąc, nie przywiązywal uwagi do spraw wiary.
6. Był chamski
7. pod koniec życia, mimo bardzo złego stanu zdrowia, uporczywie trzymal się u steru włądzy cywilnej i wojskowej, jego podwładni nie potrafili sami podjąć żadnej decyzji, Piłsudski nie orientował się w aktualnej polityce zagranicznej i zapaści militarnej kraju.