Jazyk
Monika G

Promluva Mons. Tomáše Halíka,

Kallistratos. Dokáže mít i mimořádné vhledy, které někdy nechápeme? Jednoduše řečeno, Tomáš Halík se snaží mezi těmi jeho i některými rozumnými názory, skrytě vnutit věřícím, že před 2. VK byla KC špatná a že až po Druhém vatikánském koncilu je všechno zalité sluncem. Netvrdím, že před 2. koncilem byli všichni církevní představitelé bez chyby, ale v dnešní době musí každý zkušený katolík … Více
apredsasatoci
pokial clovek nebude bez chyby, ani rkc bez chyby nebude.
Mates5485
apredsasatoci
KC je bez chyby a je svätá len určitý mnohí ľudia sú čo ju chcú zničiť
apredsasatoci
Mates5485 rkc bola svata 2000 rokov. po 2VK sa to zmenilo. cim to je? cim to je?
Mates5485
Mates5485 pred 42 minútami

apredsasatoci

Pretože slobodomurári a satanisti chcú zničiť svätú Cirkev ona je vždycky svätá aj bude stále len určitý ľudia na tomto svete čo zapredaju dušu diablu sa snažia ju zničiť,ale Ježiš Kristus hovorí ani pekelné brány ani nepriatelia ju nezničia nechce sa mi o tom písať ten kto chápe nech dá lajk :)
Cirkev bola a je svätá, lebo v nej prebýva Pán. Tak ju apoštol nazýva mystickým Telom. A kto by mal v nenávisti Krista? To že sú v nej popri svätých aj hriešnici je myslím normálne, ale nikdy nevyučovala blud. A nikdy neprestala byť "Bohom milované mesto". (Zjv.20/9)
Mates5485
Ten, ktorý ľúbi krupicovú kašu
Toto čo existujú sekty iné a falošné náboženstvá nemajú so svätou Cirkvou nič spoločne to sú zo sveta nie od Boha dal som ešte kusa doplnil som.
Máme prísne zakázané neprechádzať k nikomu, čo by vypadal ako sväto.
Nechoďte nikde, nebežte za nimi!
(Lk.17/23)
apredsasatoci
Ten, ktorý ľúbi krupicovú kašu k nikomu inemu sa ani ist neda. preco? pretoze Pan Jezis je IBA Jeden, Pravy, Skutocny, Živy, Trojjediny Boh. a Prave Pan Jezis nam hovori: oddelte sa od nich! cim to je? cim to je?
Mates5485 ak pochopis rozdiel medzi ORGANIZMOM a organizaciou, vtedy konecne pochopis rozdiel medzi CIRKVOU a cirkvou.
definicia sekty: ten, co sa ruha Bohu....pytam sa sucasna rkc … Více
Nechápeš rozdiel medzi Cirkvou a niektorým človekom? Keď niekto kecá alebo hreší, my s tým predsa nemusíme súhlasiť. Cirkev je Cirkvou preto že je v nej Pán a Jeho nezatieni nijaký hriešnik.
Pozri, Judáš bol prvým nehodným učeníkom lebo bol zlodej a zradca, ale tým Krista nepoškvrnil, jedine sám seba.
apredsasatoci
Ten, ktorý ľúbi krupicovú kašu nechapes, ze tam kde je Pan, tam musi byt ako zakladny element VIERA? pytam sa: je v sucasnej rkc VIERA?
judas? tym chces povedat, ze ked sa kona satanisticka party, tam je aj Pan Jezis?!
Samozrejme že je, ale asi nie u každého člena rovnaká. Boh nebude súdiť všetkých za niekoho hriech a blud, ale spravodlivý dostane odmenu len za svoje skutky a vieru. Za to že tamten obťažoval dieťa, alebo že iný neveril podľa katechizmu, ja nevystúpim z Cirkvi. Prečo by som mal?
apredsasatoci
Ten, ktorý ľúbi krupicovú kašu takze ty sa modlis v jednote so slobodomuraom bergogliom a Pan je pritomny, ci? co ma spolucne Svetlo s tmou? Jezis s belialom? a ked stale nechapes Bozie veci ako sa maju, tak si precitaj dopis bezradnym katolikom od arcibiskupa lefebvra. tam polopatisticky vysvetluje ako a co.....
sucasna rkc sa Kristovi uz oficialne ruha a ty sa toho ucastnis! to je vina, ktora … Více
To je také ťažké pochopiť, že v jednote sme len vo viere, a nie v blude a hriechu? Som s ním v jednote, pokiaľ je on v jednote s vierou Cirkvi a s Pánom.
Odch., majte sa...
Kallistratos
Je možné tvrdit například o polské církvi, že je to úzká a trnitá cesta? Dostávat razítka za zpovědi, evidovat návštěvnost bohoslužeb u dětí, jak bylo kdysi... Tomu se říká dril a nevím do jaké míry masovost přináší vnitřní rozvoj osobnosti před Bohem. V Církvi vždy byly chyby, protože tam jsou lidé, zpověď existovala vždy a přitom byly krvelačné války a desítky milionů mrtvých, všude zněla … Více
apredsasatoci
Kallistratos vy to nevidite, ze 2000-ova skusana rkc je uuuuuuuuuuplne ina rkc ako ta po 2VK?
Kallistratos
Ten komentář výše postrádá historická fakta a proto je žel nekomentovatelný. Mohli bychom probrat třeba období jansenismu? Velmi zajímavé téma.... A nebo spiritualitu Jana z Kříže? Opět mimořádné téma.... A nebo záležitost Nestoriánské stély v Číně... Tolik otázek v proměnách času. Zbavme se trapné rigidity. Druhý vatikánský koncil otvírá prostor k otázkám, ale i odpovědím.... Církev stále žije … Více
apredsasatoci
samozrejme! ale Kristova Cirkev = organizmus, nie je organizacia,
Kallistratos
Jako má ovoce různé vrstvy, tak i Církev. Má-li Církev své údy, různá poslání, různé spirituality, různá charismata, pak je skutečným organismem. A navíc je Církev doslova tělo Kristovo... Kdo by její poslání omezil na pouhou organizaci, nepochopil její smysl....
Monika G

Promluva Mons. Tomáše Halíka,

Tomáš Halík dokáže všechno tak zkomplikovat a zpochybnit, až je mi z toho smutno. Tuto promluvu musí každý pravověrný katolík jednoznačně odsoudit.
Kallistratos
Dokáže mít i mimořádné vhledy. To, že někdy nechápeme je možná naše chyba. Pro někoho to přece význam má. Apoštolové také vše nepobrali. A nebo jste ve škole měli samé jedničky :)) Nevím co je to pravověrný katolík. Že má někdy ustřelené názory je ale také jasné. Kvůli tomu ho ale kamenovat nebudu, ale pouze tyto názory odsoudím.
apredsasatoci
Jezis povedal: STROM POZNA SPODLA OVOCIA.
pytam sa: nesuhlasis s Kristom, nasim Bohom?!
Zedad
apredsasatoci to se tu zamotalo. Otázka není asi na mne.
Monika G

Bývalý pravicový, anti-prisťahovalecký holandský politik konvertuje na islam

Zřejmě zapůsobila buď pozitivní, nebo negativní motivace. Třeba se ten člověk i pomátl na rozumu. Jinak si tu jeho konverzi nedovedu vysvětlit.
Monika G

Slávny jezuit: František "zdanlivo ignoruje" politický islam, je "príliš naivný". Zapletený do "…

Kdyby to byla jen naivita, tak se to dá ještě pochopit. Toto je však bohužel od papeže Františka jednoznačný záměr.
Monika G

Priatel Frantisek - Panama 2019 - "Oprav moj DOM"

Nejvyšší představitel katolické církve, by se měl starat především o spásu duší lidí celého světa a ne o jejich materiální blaho.
Monika G

Vatikán plánoval uverejniť počet návštevníkov - ale nakoniec to nespravil

Já bych na náměstí sv. Petra, poslouchat ty jeho dvojznačné řeči svádějící k hříchu, nešla za nic na světě.
Monika G

Pápež František: radšej žiť ako ateista ako hriešnik?

Papež František si protiřečí. Na jedné straně se zastává M. Luthera, který hlásal, že můžeme hodně hřešit, když budeme hodně věřit. Nyní má naprosto opačný názor. Kdy konečně ti papalatrijci pochopí, že tomuto člověku v žádném případě věřit nelze.
Monika G

Ako môžeme milovať našich nepriateľov? Svätý Otec František

Ano, Bergoglio miluje pohany, protestanty a vůbec všechny nepřátele katolické církve. Bohužel pravověrné katolíky nenávidí. Kdo to za tu dobu ještě nepoznal, ten musí být slepý a hluchý.
Monika G

Mass v nedeľu (14.10.2018) v San Pasquale, Taliansko

Je moc smutné co se v dnešní době v katolické církvi děje. Ty záplavy a zemětřesení těm Italům zřejmě stále nestačí.
Monika G

Biskupi končia Synodu nehanebnou tanečnou párty - František zostáva sedieť

NOBODY. Ty stále nechápeš, že jak se jednou v katolické církvi uvolní mravy, tak se samozřejmě budou stále prohlubovat, až se KC tak oslabí, že splyne s ostatními církvemi. Kdy konečně pochopíš, že o toto právě PF usiluje, aby zednáři mohli prosadit v celém světě církev nového věku, pro všechna náboženství. Začíná to nenápadně ekumenismem a může skončit synkretismem, jestli to lidé jako ty … Více
Monika G

Nová anti(evanjelizácia)

Makarius. Stačí si přečíst ty Vaše komentáře a každý rozumný člověk musí ihned pochopit, že přes ten modernismus v KC, cesta k Bohu určitě nevede.
Monika G

Posolstvo pápeža Františka k 33. svetovému dňu mládeže 2018

apredsasatoci. Souhlasím s Tebou. PF se snaží ty mladé nezkušené lidi, jenž často nedokáží rozeznat dobro od zla, ještě víc zmást a znejistit, aby je ti zednáři mohli snáze ovládat.
Monika G

Posolstvo pápeža Františka k 33. svetovému dňu mládeže 2018

Mnoho slov o ničem. Papež František měl těm mladým lidem raději poradit, že začátek moudosti je bázeň před Hospodinem.
Monika G

teologia chudoby=teologia ľudu

apredsasatoci. To s Vámi bohužel nemohu souhlasit. Věřící církev nefinancují, aby jim pomáhala od chudoby, ale aby je vedla ke spáse. Ani Ježíš, který viděl kolem sebe tolik nuzných a nemocných, se nesnažil všem pomoci. Jemu šlo především o spásu duší všech lidí. Stejně tak by se měla chovat i katolická církev. Musí na ty politiky, soudce ,policii, ale i na ty prosté občany působit skrze … Více
Monika G

teologia chudoby=teologia ľudu

Pomáhat lidem od chudoby, je věcí politiků, které by měli ti chudobní, jestli mají rozum, volit. Hlavním úkolem katolické církve, je především starost o spásu nesmrtelných duší. Církev není žádná charita.
Monika G

Multimilionár súhlasí s Františkom: Cirkev potrebuje "viac chudoby"

To přece není o tom, že bychom potřebovali chudobnou církev. Problém je v tom, kam tato pokoncilní katolická církev směřuje.
Monika G

Nemecký biskup tvrdo odmieta vysviacať "tradične mysliacich kňazov"

apredsasatoci. Tito lidé se Boha nebojí, protože v Boha ani nevěří.
Monika G

STAČILO BY, KDYBYSTE MI DALI MÍSTO, JEHOŽ JSEM HODEN

henta. Ano, my jsme s Petrem v jedné církvi. On však uznává tu moderní pokoncilní církev a já jsem naopak s těmi, jenž se jim snaží vysvětlit, že podporou té modernizace v katolické církvi a PF, bohužel zrazují Ježíše Krista a Jeho pravé učení.
Monika G

STAČILO BY, KDYBYSTE MI DALI MÍSTO, JEHOŽ JSEM HODEN

Peter (skala). Vám vůbec nevadí, že nejvyšší představitel katolické církve, jehož Vy tak vehementně podporujete a který by se měl snažit získat pro víru v Boha a spásu jejich duší co nejvíce lidí, naopak svými postoji a nejednoznačnými výroky, bohužel odrazuje od katolické víry i mnoho poctivých věřících? Zkuste se též nad tím zamyslet.