Język
Weronika.S

Prof. Wiesław Binienda: Oto dowód na wybuch w Tupolewie

@Siula Samolot wrócił z Rosji z materiałami wybuchowymi, a nasi spece od pirotechniki tego nie zauważyli i pozwolili na odlot z rządową załogą. Też ekscytujące...
Weronika.S

Prof. Wiesław Binienda: Oto dowód na wybuch w Tupolewie

A więc samolot wyleciał z bombami na pokładzie. Sprawcami logicznie ujmując mogą być tylko Polacy. Zatuszowali te materiały i pozwolili na odlot samolotu. Lotnisko podobno przez 24 godziny przed odlotem miało być zamknięte, więc działali ,,sami swoi,,. Ale numer...
Weronika.S

„Tygodnik Powszechny”: małżeństwo jest nierozerwalne, ale...

W sprawie AL nie trzeba o nic pytać, jaki koń jest każdy widzi... ludzie żyjący w cudzołóstwie mogą przystępować do Komunii Świętej. Gdyby to nie było oczywiste, nie byłoby tych dyskusji i niepokojów, bo niby skąd one mogłyby się wziąć. Dziwne, że Franciszek nie boi się występować z taką skrajnie rewolucyjną ofertą.
Weronika.S

bEZ sLOGANU2 (371) Czy nieczytanie Biblii jest grzechem?

@Rebelius Kobiecie też nie trudno pojąć, że ekumenizm i dialog międzyreligijny, czyli ,,mówił dziad do obrazu, a obraz ani razu,, to pojęcia bliskoznaczne i używane jako wzajemnie uzupełniające się w okresie posoborowym.
Weronika.S

bEZ sLOGANU2 (371) Czy nieczytanie Biblii jest grzechem?

@wacula25@wp.pl ....czyli jedność w Chrystusie, a nie jakaś abstrakcyjna jedność religijna obecnie preferowana, twierdzenie, że wszystkie religie są dobre i wszystkie zbawiają.
Weronika.S

bEZ sLOGANU2 (371) Czy nieczytanie Biblii jest grzechem?

Wymagam, @Rebelius aby głosili Ewangelię, a nie ekumenizm i mam do tego prawo jako katolik.
Weronika.S

bEZ sLOGANU2 (371) Czy nieczytanie Biblii jest grzechem?

Pytanie postawione w tytule jest niejednoznaczne, a właściwie chybione. Jednakże w Prologu do Apokalipsy są wypowiedziane słowa błogosławieństwa dla tych, którzy odczytują słowa Proroctwa i strzegą je ,,bo chwila jest bliska,,.
Weronika.S

Nauka Kościoła jest jasna: świeccy muszą ewangelizować i uświęcać świat.

@mk2017 I tu tkwi paradoks współczesności, podpisywanie apeli do biskupów, bo sami nie wiedzą w czym rzecz...Ponadto list ten zawiera przekłamanie, które zwala winę na liberalne interpretowanie AL, a nie na jego jednoznaczną liberalną treść... tegoż AL.
tekla lubi to. 
Anty_modernista lubi to. 
Weronika.S

Powstały „dubia rodzin”. List małżeństw do Franciszka

Niczego AL nie osłabia, bo tradycyjny katolik wie, co mówi Ewangelia i nie uwzględnia AL. A że Franciszek nie boi się i zmienia Tradycję , to jego problem. Odpowie przed Bogiem, a rzadko kto zdaje sobie sprawę z tej odpowiedzialności. Fałszem jest mówienie o liberalnej interpretacji, gdy oczywista wymowa jest taka, jest liberalna, ale fałsz to niemal ,,zasada ogólna,,.
Weronika.S

Potrzebne obiektywne wytyczne

Jakoś o zakazie propagowaniu komuny bezpośrednio nie ma mowy, a to jest bardzo charakterystyczne, chyba dlatego, że mają zamiar brać wzory z wytycznych tamtego okresu, kiedy to walczono z wrogiem klasowym, teraz tym ,,wrogiem klasowym,, może być , i pewnie będzie, polski naród, jeżeli zechce eksponować swą tożsamość.
Weronika.S

Sakiewicz: W interesie Polski i Izraela jest to, żebyśmy się po prostu dogadali! Tę rozgrywkę …

Chodzi ci o to, abyśmy podpisali akt kapitulacji, polityku spod ,,ciemnej gwiazdy,,.
Lemmy7883 lubi to. 
Weronika.S

Potrzebne obiektywne wytyczne

A to: ,,potrzebne polityczne wytyczne,, to nie wyrażenie rodem z komuny, to nie nowy fanatyzm polityczny, który weźmie Polaków ,,za buzie,,.
Weronika.S

Czy wiesz dlaczego Kongregacja Świętego Oficjum użyła aż tak wstrząsających słów "nie zbawi się"?

Czy zbawią się odstępcy zasiadający w Watykanie? Jeżeli się nawrócą, to być może...A odstępstwo takie zapowiedziała Matka Boża...
Weronika.S

Premier podpisał zarządzenie powołujące Zespół ds. Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu. Wkrótce …

Polska zwycięży, pokona odstępców i wrogów narodu. Są takie prorockie zapowiedzi, ale najpierw przyjdzie oczyszczenie, i to bolesne. Może potrzebny Polsce reżim, taki czy inny , abyśmy otworzyli oczy...
Weronika.S

O. Piotr Bielenin OFMConv: Patriotyczne dylematy Rajmunda Kolbego

Święty nie miał żadnych dylematów. Jeżeli spotykał żydów, nawracał na chrześcijaństwo.
tekla lubi to. 
Weronika.S

Reportaż: Międzynarodowa Konferencja „Pamięć i Nadzieja” cz. 6

To już nie ten Ojciec Dyrektor sprzed kilkunastu lat. Świat, sława i awanse społeczne mamią wszystkich i łamią charaktery.
Weronika.S

Ksiądz profesor Waldemar Chrostowski: Brak owoców dialogu z Żydami

Zdaje się, że ten dialog, o którym mówi Ks. Chrostowski jest oparty na podstawach tzw. ogólnych, abstrakcyjnych, oderwanych od myślenia Bożego. Jak inaczej bowiem rozumieć słowa Księdza ,,my szukamy obiektywnych zasad, które można uogólnić na wszystkich ludzi,,. To nie jest myślenie katolickie, te owe ,,zasady ogólne,, a obowiązkiem takiego czy innego kapłana jest reprezentowanie myślenia … Więcej