Clicks1.1K
ľubica
15

Ako môže pápež chváliť ženu, ktorá sa v Taliansku preslávila vykonávaním nelegálnej interrupcie a propagovaním interrupcie????

Pápež František v rozhovore pre popredný taliansky denník 8. februára opísal Emmu Boninovú, najväčšiu zástankyňu interrupcie v Taliansku, ako „zabudnutú velikánku“ národa. Pápež prirovnal Boninovú k historickým osobnostiam ako Konrad Adenauer či Robert Schuman. S vedomím, že jeho chvála by mohla byť kontroverzná, pápež povedal, že Boninová ponúkla Taliansku najlepšie rady ohľadne Afriky a priznal, že jej rozmýšľanie sa líši od toho nášho. „Pravda, no na tom nezáleží,“ povedal. „U ľudí musíme brať do úvahy ich činy.“

Boninová podstúpila ako 27 ročná ilegálnu interrupciu a neskôr spolupracovala s Informačným centrom o sterilizácii a interrupcii, ktoré má na konte vyše 10,000 interrupcií. Existujú známe fotografie Boninovej ako vykonáva ilegálnu interrupciu na podomácky vyrobenom nástroji, ktorý poháňa bicyklová pumpa. Za túto, vtedy ešte ilegálnu aktivitu, bola zatknutá a strávila niekoľko dní vo väzení. Nakoniec ju však zbavili obvinení a rozhodla sa vstúpiť do politiky.

V roku 2013 ju vymenovali za ministerku zahraničných vecí, čo viedlo k všeobecnému nesúhlasu zo strany lídrov za život a rodinu.

Mnoho talianskych pro-life lídrov reagovalo na pápežov výrok neveriacky. Ako môže pápež chváliť ženu, ktorá sa v Taliansku preslávila vykonávaním nelegálnej interrupcie a propagovaním interrupcie? podotkol Msgr. Ignacio Barreiro, ktorý do minulého roka pôsobil ako hlava rímskej pobočky Human Life International.

Luca Volonte, taliansky politik a prezident pro-life Nadácie Novae Terrae, povedal pre LifeSiteNews, že podľa neho pápež „nebol poriadne informovaný o tom, čo všetko Boninová spravila pre propagáciu interrupcie a eutanázie v Taliansku a v medzinárodnej sfére.“ Aj keď priznal, že Boninová „v Egypte uspela,“ dodal, že aj tam „propagovala anti-life hodnoty.“ Podľa Volonta „sa pápež mýlil, no ešte väčším omylom bolo, že ho jeho sekretariát neinformoval.“

Je nepravdepodobné, že by pápež ignoroval Boninovej postoj, vzhľadom na jeho zdôvodnenie, ktoré v rozhovore ponúkol. Boninová bola po desaťročia najpoprednejšou podporovateľkou interrupcie v Taliansku. Pápeža navyše kritizovali aj kvôli jeho kontaktu s Boninovou v roku 2015, keď jej zavolal ohľadom jej rakoviny a pozval ju do Vatikánu.
ľubica
viac materiálov ku kontroverznej ministerke EMME BONINI, ktora pracovala v ústave pre strerilizaciu a potraty a ktoru OPAT navštivil Bergoglio / prvý krát vo februári! t.r-/
gloria.tv/search/emma+bonino
Caesar
Filofej

Svobodné rádio 12.03.2016 Nástup NWO
www.youtube.com/watch
Maria Dubovska
Žiadna veda - nejsu to katolíci. Mohli by si tu zvolit rovno noveho papeža. Povedzme Sígra I.
Filofej
Pre mňa je to šokujúce, ako ľahko kresťania - katolíci ohovárajú najvyššieho pontifexa Katolíckej cirkvi a pritom aj v tej správe je jasné, že pápež bol zle informovaný. Spovedáte sa ľudia zo šírenia krivého svedectva vôbec?
Maria Dubovska
Ze naco topanky. Ja sa picnem. Oni snad ziju v tom ze papez chodi v pruzkovych strimfloch.
Maria Dubovska
Jak to video ne? Jak tam francis strhal obrus z oltara. Alebo jak povedal "to si noste sam" proste blablabla.
Filofej
Kto si chce kopnúť, zámienku si nájde.
Maria Dubovska
Mimochodom kde je ten rozhovor? Veru by sme si ho aj precitali. Neukazete nam ho? Len tu jednu veticku mate?
Maria Dubovska
Tak musela byt dobra politicka v tej veci p ktorej bol rozhovor inak to nevidim. I havla mnohi uznavali v niektorych oblastiach a vieme jak to mal v sukromi s potratmi? To su veci co spadaju do osobnej roviny nehodnotia sa predsa jak sucast politika.
Anton Selecký
No to bude ale terno - aby pápeža stále niekto opravoval čo pokafre. Načo topánky, načo limuzína, načo obedy vo Vatikáne, a asi aj načo informácie....
Filofej
Luca Volonte jasne kritizoval sekretariát, že pápeža neinformoval,o Boninovej minulosti.
Predpokladať ihneď u pápeža antilife postoj je zcestné,až zlomyseľné.Ľubica opäť vyrobila bulvárny nadpis hodný Nového času.Pápež František osobne podporuje prolife akcie vrátane tých slovenských.