Kalba
Paspaudimai
26
lt.news

Pranciškaus vizitas pastatė vyskupiją ties bankroto riba

Fribourgo/Lozanos/Ženevos vyskupija Šveicarijoje gerokai įklimpo į didžiulį liūną problemų poto, kai Popiežius Pranciškus nusprendė trumpam pasisvečiuoti Pasaulietinėje Bažnyčių konferencijoje Ženevoje birželio 21-ąją.

Oficialus bažnyčios tinklalapis cath.ch rašo, jog „šis kelionės organizavimo atvejis Vatikanui yra jau embleminis ar simbolinis“.

Tik vasario mėnesį vyskupas Čarlzas Morerodas iš Fribourgo buvo informuotas apie artėjantį Pranciškaus vizitą ir norą švęsti viešas mišias, kurios būtų organizuojamos ir remiamos pačios vyskupijos lėšomis. Skelbimas buvo tarsi embargas - vyskupija galėjo pradėti ruoštis organizavimui tik kovo mėnesį.

Mišios vyskupijai kainuos daugiau nei du milijonus Šveicarijos frankų/dolerių, o tai yra jų metinis biudžetas. Iki šiol vyskupija sugebėjo padengti vos ketvirtį sumos. Didžioji pinigų dalis keliaus apsaugai.

Vyskupo prašymas paaukoti iš parapijų sukaupė mažiau nei 25 tūkst. frankų.

Cath.ch nurodo, jog Vatikanas neprisidėjo prie lėšų rinkimo ir, dėl nežinomų priežasčių, nenori rinkti aukų Pranciškaus mišių metu.

Vyskupijos kraštutinė pagalbos priemonė buvo religinių bendruomenių narių prašymas padėti - bus pradedama novena Šv. Juozapui.

Paveiksliukas: © Mazur/catholicnews.org.uk CC BY-NC-SA, #newsBuexafthxg