Clicks436
csk.news
4

Milosrdenstvo pre marxistov: laikizovaný Ernesto Cardenal uvoľnený zo sankcií - proti jeho vôli?

Pápež Francis "rehabilitoval" marxistického básnika a bývalého kňaza Ernesto Cardenala, 94, ktorý je v súčasnosti hospitalizovaný v neistých zdravotných podmienkach.

Nikaragujský nuncius "ponúkol" Cardenalu, aby spolupredsedal prvej Eucharistii po viac ako troch desaťročiach. V minulosti Cardenal vyhlásil, že nemá záujem, aby sankcie proti nemu boli odstránené.

V roku 1979 opustil svoju kňazskú službu, aby sa stal ministrom komunistickej vlády Nikaraguy, ktorá v tom istom roku vyviedla diktátora Anastasia Somozu, ktorého podporili USA a ich nasadené režimy.

Narodený v slávnej rodine vyššej triedy, Cardenal bol známy tým, že využíval poľnohospodárov, keď bol prenajímateľom v komunite Solentiname.

Ján Pavol II. sa ho zbavil v roku 1985 a Cardenal sa nikdy nepokúsil o zmierenie.

Cardenal je považovaný za najvýznamnejších básnikov v Latinskej Amerike. Vždy bol dobre prijatý medzi bohatými a mocnými tohto sveta.

Obrázok: Ernesto Cardenal, © Abril Cabrera, CC BY-SA, #newsJbewbhrfzi
Bratstvo Pia X. po exkomunikacii dlhé roky tiež nemali zaujem o zmierenie, až ked prišiel Benedikt XVI. Zaujimvé, že exkomunikacia prišla tiež v 7O rokoch, ale na rozdiel od Bratstva, u Ernesta prišla rehabilitacia až o cca 10 rokov neskôr.

otazka znie: Ernesto prišiel so zaujmom o rehabilitaciu ku papežovi?
veritas18
Proč by se měl doprošovat? Bůh je větší než nějaké zákazy, uvolnění sankcí ze strany církve. Neznali ho 30 let a ted, kdyz je znamy a uznávaný v celém světě, tak najednou budou dělat milosrdne. On už dávno pochopil, že může věřit pouze Bohu, který není farizej a pokrytec. Zajímavý příběh má i Isaak Newton, který si u panovníka vynutil vyjímku, aby nemusel být vysvěcen na kněze, což byla tehdy …More
Proč by se měl doprošovat? Bůh je větší než nějaké zákazy, uvolnění sankcí ze strany církve. Neznali ho 30 let a ted, kdyz je znamy a uznávaný v celém světě, tak najednou budou dělat milosrdne. On už dávno pochopil, že může věřit pouze Bohu, který není farizej a pokrytec. Zajímavý příběh má i Isaak Newton, který si u panovníka vynutil vyjímku, aby nemusel být vysvěcen na kněze, což byla tehdy podmínka, aby se stal na univerzitě profesorem. A když za ním poslali kněze na smrtelné lůžko, tak odmítl s tím, že pronesl, že už se s Bohem smířil a těší se na něho a k tomu nepotřebuje farizeje a pokrytce...