Clicks989
csk.news
61

V cirkvi nie je žiaden "homosexuálny problém" - kardinál Sarah

Kardinál Robert Sarah varoval, že nespadá do pasce homosexuálnych manipulátorov: „V Cirkvi nie je žiadny„ homosexuálny problém “.

V rozhovore s LaNef.netom (29. marca) uviedol, že homosexualita nedefinuje identitu osôb, ale opisuje len „určité deviantné, hriešne a perverzné činy“.

Podľa Saraha homosexuáli nemôžu byť prijatí do seminárov.

Dôvod: „Muži, ktorých psychológia je hlboko a trvalo ukotvená v homosexualite, alebo ktorí vykonávajú duplicitu a klamstvo, nemôžu byť akceptovaní ako kandidáti na kňazstvo."

Obrázok: Robert Sarah, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsDjztexynbs
kniha z roku 1944

C. BARTHAS Boli raz tri malé deti

www.fatima-sf.sk/…/Boli_raz_tri_ma…

Vydal spolok sv. Vojtecha v Trnave, 1944
Ružencovej Panne Márii Fàtimskej
Tymián
Podľa Saraha homosexuáli nemôžu byť prijatí do seminárov.

Nie len podľa kard. Saraha. PP. František povedal to isté!!!
problem nie je ani tak, či môžu alebo nemôžu, pretože to je jasné, že nemôžu, ale ako laik rozpozná človeka, ktorý je homosexuál, ktorý to aj praktizuje alebo len s homosexualnou naklonnosťou.

Rozdiel je v tom, že do seminarov pušťaju ludí s homosexualnou naklonnosťou, kdežto pušťaju zaroven aj homosexualov, ktorí svoje homosex.skutky zatajuju a potom v seminari alebo už v knazstve sa o ich …More
problem nie je ani tak, či môžu alebo nemôžu, pretože to je jasné, že nemôžu, ale ako laik rozpozná človeka, ktorý je homosexuál, ktorý to aj praktizuje alebo len s homosexualnou naklonnosťou.

Rozdiel je v tom, že do seminarov pušťaju ludí s homosexualnou naklonnosťou, kdežto pušťaju zaroven aj homosexualov, ktorí svoje homosex.skutky zatajuju a potom v seminari alebo už v knazstve sa o ich skutkoch dozvie verejnosť.

minule tu bol članok o mužovi, ktorí v Australii pomáha ludom, čo maju homosexualnu naklonnosť, pričom nemali žiaden homosex.styk alebo aj mali. On sám sa priznal, že má homosex.naklonosť, čiže ho priťahuju muži viac ako ženy, ale prijma to ako kríž, ktorí obetuje a s Božou pomocou prekonava toto pokušenie, takže dokaže pomáhať aj iným.

Aj z takeho dôvodu nie je zakazane prijmať do seminarov takýchto mužov, len ak by sa preukazalo, že to nedokažu ovladať a už spachali homosex.skutky. Takýchto mal namysli pp.František, ale neviem o tom, že by on alebo jeho predchodcovia zmenili zakon, kde by sa zakazovalo prijmať do seminara aj mužov, ktorí maju homosex.naklonnosť.

Toto by trebalo zistiť resp.kto tomu neverí, tak by si mal overiť.
Tymián
Peter(skala) čo povieš na tento članok z KN. www.katolickenoviny.sk/…/podla-papeza-kn…
Peter(skala) likes this.
Pápež František ďalej v rozhovore uviedol, že ani v zasvätenom živote nechýbajú prípady homosexuálov. Približuje rozhovor s rehoľníkom, ktorý vykonal vizitáciu jednej provincie svojej kongregácie a bol prekvapený, že sú tam mladí študenti i profesori, ktorí sú gayovia, a pýtal sa, či je to v poriadku. Iný rehoľný predstavený k tomu konštatoval, že nejde o nič vážne, iba o prejav citovej …More
Pápež František ďalej v rozhovore uviedol, že ani v zasvätenom živote nechýbajú prípady homosexuálov. Približuje rozhovor s rehoľníkom, ktorý vykonal vizitáciu jednej provincie svojej kongregácie a bol prekvapený, že sú tam mladí študenti i profesori, ktorí sú gayovia, a pýtal sa, či je to v poriadku. Iný rehoľný predstavený k tomu konštatoval, že nejde o nič vážne, iba o prejav citovej náklonnosti.

„To je chyba,“ varuje František. „Nejde iba o prejav citovej náklonnosti. V zasvätenom a kňazskom živote nie je priestor na tento typ citovej náklonnosti.

Práve preto Cirkev odporúča, aby ľudia s týmto druhom hlboko zakorenenej tendencie neboli prijímaní do kňazskej služby a k zasvätenému životu. Kňazská služba alebo zasvätený život nie je ich miestom,“ uvádza v knižnom rozhovore Svätý Otec.
www.katolickenoviny.sk/…/podla-papeza-kn…


Dakujem za velmi dobrý článok, ktorý presne vystihuje to, čo nás zaujíma, nakolko tam cituju doslovne pápeža, kde sa vyjadruje k "homosexualne naklonením osobám"

Pápež jasne hovorí, že ani takéto osoby nemaju vstupovať do zasväteneho života, čím dáva odpoved na to, čo ma predtým zaujímalo. Avšak, ked sa pápež odvoláva na "cirkevné odporučanie", zaujímalo by ma či to aj zakotvi v kodexe kanonickeho práva pretože papežove odporučania môžu ludia vnimať len ako odporučania, ale nie ako zakaz. Jeho vyjadrenia môžu prijmať len ako sukromné názory, ale nie za oficialne učenie, kedže nie je nezakotvený v kodexe.

Ibažeby to urobil a ani o tom nevieme, ale skôr sa priklanam k prvému, nakolko aj v članku píšu ako sa istý predstavený rehole odvolal práve na povolenie a to povolenie vstupiť do seminara aj homosex.nakloneným osobam.

porovnaj: "...nejde o nič vážne, iba o prejav citovej náklonnosti".
www.katolickenoviny.sk/…/podla-papeza-kn…
Tymián likes this.
Zedad
V Církvi není homosexuální problém
Zedad likes this.