Clicks1.2K

Polska krainą homofobii – tako rzecze Rada Europy. Brawo my !

Wpisał: Rada Europy

09.06.2015.

Polska krainą homofobii – tako rzecze Rada Europy.

Brawo my !

2015-6-9 pch24

Działająca przy Radzie Europy Europejska Komisja przeciw Rasizmowi i Nietolerancji opublikowała kolejny nikomu do niczego niepotrzebny raport. Działający w ramach komisji lewicowcy opłacani z publicznych pieniędzy krajów członkowskich stwierdzili, że Polacy są homofobami i rasistami. Wielce interesujące są wyjaśnienia tej tezy.
"Homofobiczne wypowiedzi są nawracającą cechą dyskursu politycznego" – stwierdzają autorzy raportu. Przykłady? Przebieg debaty parlamentarnej na temat projektu ustawy o związkach partnerskich, wypowiedź pełnomocnik rządu ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn sprzed kilku lat na temat możliwości zwolnienia z pracy nauczyciela homoseksualisty, wypowiedź Lecha Wałęsy byłego prezydenta na temat obecności homoseksualistów w Sejmie oraz… „nieodpowiednie uwagi jednego z posłów o transseksualnej posłance”.
Raport wskazuje też, że polski Kodeks karny nie zakazuje wprost podżegania do przemocy, nienawiści i dyskryminacji, zniesławienia czy gróźb z powodu orientacji seksualnej albo orientacji płciowej.
Oprócz wspomnianych punktów komisja opisuje także sytuacje, które jej zdaniem są godne pochwały. Otóż w raporcie wspomniano, iż od 2010 r. Polska rozpoczęła przegląd swoich przepisów pod kątem zgodności z protokołem 12. do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, zakazującym dyskryminacji. Autorzy lewackiego raportu z radością podkreślili również, że prokuratorzy otrzymali wytyczne, jak traktować mowę nienawiści (m.in. w internecie) oraz przestępstwa motywowane nienawiścią np. na tle rasowym.
Komisja ośmieliła się również sugerować Polsce konieczność przyjęcia ustawy, która zagwarantuje „równe i godne traktowanie osób o orientacji homoseksualnej, biseksualnej i transseksualnej (LGTB) we wszystkich dziedzinach życia”.
Raport obejmuje również zagadnienie rasizmu. W tej dziedzinie Europejczycy również z troską patrzą na Polskę - według ekspertów Rady Europy w ciągu minionych pięciu lat w Polsce nic się nie poprawiło, jeśli chodzi o nienawiść na tle rasowym i ksenofobiczne treści w internecie i w mediach. Najczęściej mają być one skierowane przeciwko Żydom, ale także przeciwko Rosjanom i Niemcom… Nowym celem skrywających się za klawiaturami polskich rasistów mieli stać się również muzułmanie. Rada Europy ubolewa, że trudno jest nałożyć sankcje na właścicieli stron internetowych dopuszczających się tych przewinień.
Źródło: „Rzeczpospolita”
Croisade and one more user like this.
Croisade likes this.
hawaii likes this.
Agata.B
Zapomniałeś o Ukraińcach
-----------------------------------------------------

VRS 12:43

Żydzi, Rosjanie i Niemcy, a ostatnio również muzułmanie to przecie twórcy sukcesu nowoczesnej Europy.
m.rekinek
Znając gorliwość pani premier ,weźmie sobie ten raport do serca i szybko poprawi wszelkie niedociągnięcia...
Croisade likes this.
Anty_modernista
Zapewne dla obrony polskiego wizerunku i udowodnienia komisji błędnej oceny odbędzie się kilka pokazowych procesów homofobów oraz rasistów na których zapadnie najwyższy wymiar kary oraz uruchomione zostaną programy uświadamiania tubylców ku jedynie słusznej prawdzie gdyż w przeciwnym razie kilku żydów i pedałów opuściłoby zieloną wyspę Byłoby to niepowetowaną stratą luminarzom nowego rogatego …More
Zapewne dla obrony polskiego wizerunku i udowodnienia komisji błędnej oceny odbędzie się kilka pokazowych procesów homofobów oraz rasistów na których zapadnie najwyższy wymiar kary oraz uruchomione zostaną programy uświadamiania tubylców ku jedynie słusznej prawdzie gdyż w przeciwnym razie kilku żydów i pedałów opuściłoby zieloną wyspę Byłoby to niepowetowaną stratą luminarzom nowego rogatego porządku.
Croisade likes this.
Działający w ramach komisji lewicowcy opłacani z publicznych pieniędzy krajów członkowskich stwierdzili, że Polacy są homofobami i rasistami. Wielce interesujące są wyjaśnienia tej tezy.