Język
Wyświetlenia
440
Krystian10 3 1

Premier Morawiecki: Mam nadzieję, że mimo pewnych niezgodności z KE, uda się wypracować płaszczyznę dalszej współpracy

Jeżeli Komisja Europejska zdecyduje się uruchomić wobec Polski artykuł 7 unijnego Traktatu, będzie to jej suwerenna decyzjapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów wyraził nadzieję, że w ciągu kilkunastu miesięcy między Polską a KE uda się wypracować „płaszczyznę współpracy”.

Szef rządu, podczas wczorajszej konferencji, zaznaczał też, że podobnie jak 70 proc. polskiego społeczeństwa, uważa, że głęboka reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna.


Na pewno w wyniku tych ostatnich uzgodnień z prezydentem Andrzejem Dudą powstały ustawy, które pozwolą tę reformę przeprowadzić. Mam nadzieję, że mimo pewnych niezgodności pomiędzy nami a KE, w najbliższych dwunastu czy osiemnastu miesiącach uda się coś wyjaśnić i wypracować jakąś płaszczyznę dalszej współpracy – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jutro Komisja Europejska będzie analizować ustawy o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa i podejmie decyzję, czy uruchomić wobec Polski art. 7. Mówi on o tym, że na uzasadniony wniosek jednej trzeciej państw członkowskich, Parlamentu Europejskiego lub Komisji Europejskiej, Rada UE może stwierdzić, że istnieje wyraźne ryzyko poważnego naruszenia przez kraj członkowski wartości Wspólnoty.

RIRM

Napisz komentarz
Siula
Misja premiera Morawieckiego do Brukseli zawiodła na całej linii!
www.youtube.com/watch