Clicks953
csk.news
31

Kardinál Marx ukazuje Vatikánu prostredník: "Nemecko pomáha viesť Cirkev"

Poslušnosť je niečo pre hlúpych konzervatívcov, nie pre mníchovského kardinála Marxa, prezidenta nemeckých biskupov.

4. septembra dostal Marx list od kardinála Ouelleta, prefekta Kongregácie Biskupov.

Ouellet mu povedal, že plánovaná Nemecká synoda („Synodálna cesta“) je „v rozpore s pokynmi pápeža Františka“ a mala by sa zastaviť, pretože sa týka záležitostí, pre ktoré miestna cirkev nie je kompetentná.

Marx v liste z 12. septembra ukazuje prostredník Ouelletovi, informujúc ho, že synoda bude pokračovať podľa plánu. Aby spôsobil viac škody, list nazdielal Frankfurter Allgemeine Zeitung.

V liste Marx otvorene pripúšťa svoj úmysel spochybniť neomylné učenie Cirkvi: „Neviem, prečo by sa otázky, o ktorých Magisterium prijalo rozhodnutie, mali sťahovať z akejkoľvek diskusie.“

Výsledky Synody budú užitočné pre univerzálnu Cirkev „od prípadu k prípadu,“ verí Marx.

Synoda je navrhnutá tak, aby presadzovala štyri zneužívania, ktoré už zničili protestantov: zbavenie duchovenstva, zrušenie celibátu pre biskupov a kňazov, povzbudzovanie homosexuálneho smilstva a vytváranie kňažiek.

Marx trvá na tom, že to presadzuje „nespočetné množstvo veriacich v Nemecku“.

Mal tiež povedať, že „nespočet veriacich v Nemecku“ - podľa štúdie z roku 2019 - 72% - neverí v Kristovo telesné vzkriesenie.

Obrázok: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsObzaojuzrx
warez
Ale podľa

Peter(skala) Cirkev kvitne a utešene rastie vo viere a v mravoch :DDD

A ani pomyslieť, že nastala doba antikrista. Hoci sám ešte je skrytý a nevystúpil... :DDD
apredsasatoci likes this.
Havkacik likes this.
Havkacik
To viete, všetko toto bolo predpovedané a je to napísané v Biblii, je to smutné a strašné zároven ale čo ešte len príde, viete ako. Nám neostáva nič iné iba dôverovať nášmu pánovi Ježišovi Kristovi a modliť sa a aj prosiť našu nebeskú matku pannu Máriu aby sa prihovárala za tento svet. Bojovať musíme aj my veriaci ale mečom pravdy a kristovymi zbranami lásky. Nikdy som nemyslel ale ide to krôčik …More
To viete, všetko toto bolo predpovedané a je to napísané v Biblii, je to smutné a strašné zároven ale čo ešte len príde, viete ako. Nám neostáva nič iné iba dôverovať nášmu pánovi Ježišovi Kristovi a modliť sa a aj prosiť našu nebeskú matku pannu Máriu aby sa prihovárala za tento svet. Bojovať musíme aj my veriaci ale mečom pravdy a kristovymi zbranami lásky. Nikdy som nemyslel ale ide to krôčik za krôčikom ale cirkev je cirkev a nič a nikto ju nezlomí a takéto čierne ovečky ktoré zchádzajú z cesty a popritom sú pracujúci cirkvi tak snád ich osvieti duch svätý, nesmieme zanevrieť na svätú cirkev aj ked niektorý naši bratia zachádzajú z cesty a nezabudnime že cirkev je Ježišove telo tu na zemi, ked viete ako to myslím, dakujem.
zar likes this.
tak a máme tu Luthera č.2?