Clicks26
lv.news

Vai Vatikāns atbalstīja Pella pretiniekus?

Daži domā, ka kardināla Džordža Pella ienaidnieks ir izmantojis nepamatotus apsūdzības pret viņu - Henrijs Šīrs raksta izdevumā Pāvests-diktators (2017).

Viņš norāda uz sakritībām starp uzliesmojumiem saistībā ar seksuālās vardarbības apsūdzībām pret Pellu un baznīcas iekšējo vēršanos pret Pellu, mēģinot apslēpt Vatikāna finanses.

Līdz 2015. gada februārim Pells atklāja dažādās Vatikāna dikastārās 1,4 miljardus eiro, kas nebija iekļauti bilancēs.

Saskaņā ar Šīru, šis uzmodināja Pella pretiniekus, it īpaši kardinālus Kalkagano, Versaldi, Bertello un Parolinu, kas uzskatīja Pellu par "galveno ienaidnieku".

Pells atkārtoti lūdza Francisku atlaist Kalkagno no Svētā Krēsla pārvaldes prezidenta amata. Francisks atbildēja, ka viņam vajadzīgi pierādījumi par pārkāpumu. Lai gan pierādījums pēc pierādījuma tika iesniegts, Francisks aizsargāja Kalkagno , ar kuru viņš gandrīz katru dienu vakariņoja.

Austrālijā policija pārsteidza Pellu ar ārkārtīgi spēcīgu apsūdzību. 2016. gadā Romā tika aptaujāta Pella īpašā darba grupa.

2017. gada jūnijā tika pieņemts lēmums sodīt Pellu. Viņš atgriezās Austrālijā, kur viņš tika notiesāts par seksuālu vardarbību, kas nav notikusi.

Pēc Henrija Šīra domām, kardināls Parolins 2017. gada 20. jūnijā jau zināja, ka Pells saskarsies ar tiesas prāvu. Viņš piespieda Libero Miloni, Pellq ir labo roku, kas palīdzēja pārskatīt Vatikāna finanses, atkāpties no amata.

Attēls: George Pell, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsQsjzqrbggc