Clicks353
Quas Primas
32

Chorwacja: protesty po kolejnym plugawym spektaklu reżysera „Klątwy”. Interweniowała policja

Chorwacja: protesty po kolejnym plugawym spektaklu reżysera „Klątwy”. Interweniowała policja
Data publikacji: 2017-04-26 10:00
Data aktualizacji: 2017-04-26 14:02:00

Źródło: RUPTLY/x-news

Olivier Frljić po raz kolejny dał o sobie znać. Tym razem nie chodzi jednak o bluźnierczą „Klątwę”, ale o inny świętokradczy spektakl „Nasza przemoc i wasza przemoc” wystawiony w Chorwackim Teatrze Narodowym w Splicie.

W trakcie inscenizacji „wizji Frljicia” kilkadziesiąt osób znajdujących się wśród publiczności próbowało nie dopuścić do odegrania sceny profanacji Pana Jezusa, która była tak potworna, że nie podejmujemy nawet próby jej opisania.

Na nagraniu z całego zajścia widać, jak protestujący w czasie spektaklu wystawiają plansze z hasłami w obronie tradycji, kultury i religii chrześcijańskiej. Niestety, podobnie jak w Polsce, wśród widzów byli obecni także zwolennicy „talentu” chorwackiego reżysera, którzy za bluźnirestwo nagrodzili go brawami.

Protestującym udało się przerwać bluźniercze widowisko, jednak po interwencji chorwackiej policji, która wyprowadziła ich z teatru, spektakl został dokończony.

W trakcie antykatolickiego przedstawienia przed teatrem trwało zgromadzenie przeciwników bluźnierstwa Frljicia pod przewodnictwem byłego burmistrza Splitu. Wzięło w nim udział około tysiąca osób. Protestujący modlili się w intencji nawrócenia reżysera i aktorów „Naszej przemocy…”, a także odśpiewali chorwacki hymn.

Źródło: wp.pl, nowiny24.pl, polskatimes.pl

TK

Read more: www.pch24.pl/chorwacja--prot…
Tymoteusz
Bracia Chorwaci, brawo!

Lewacy, ateiści próbują (jak w Polsce) wprowadzać ohydę spustoszenia do Waszego pięknego Kraju, nie pozwólcie im na to!
mk2017 and one more user like this.
mk2017 likes this.
Agnus likes this.
Quas Primas
A policja bierze na siebie odpowiedzialność przed Bogiem!
-----------------------------------
"Protestującym udało się przerwać bluźniercze widowisko, jednak po interwencji chorwackiej policji, która wyprowadziła ich z teatru, spektakl został dokończony."
Quas Primas
Przecież to diabeł wcielony a nie żaden reżyser!
Agnus likes this.