Jazyk

Traja Kazachtanský Biskupy Konfrontujú Pápeža Františka

Pápežove Františkove schválenie pastierských noriem Buenos Aires biskupov spôsobil značný a rastúci zmätok medzi veriacimi a duchovenstvom, píšú traja kazašský biskupovia. Sú to arcibiskup Astana …
Napísať komentár …
csk.news zmienil tento príspevok v Biskup, Cirkev Čelí "Serióznemu Zmätku".
Peter(skala)
varning pred 3 hodinami
Toto učenie je nepochopiteľné pre neveriaceho človeka a často aj pre veriaceho. K omylu dochádza najmä vtedy, keď sa pod neomylnosťou myslí, že všetko čo povie pápež je pravda. Takýto výklad si Katolícka cirkev nikdy neprisvojovala a rozhodne ho odmieta. Toto učenie bolo Katolíckou cirkvou prijaté na základe evanjelia a Ježišových slov v ňom. Ide o tieto Ježišove výroky … Viac
Peter(skala)
varning pred 33 minútami
Zaujímavé je ,že rozvíjaš debatu na redemptoristov , ale kolégium biskupov medzi ktorých patria aj títo Kazašský Biskupi , ktorý sú rovnako nositeľmi neomylnosti si sa nižšie vyjadroval , ako že čo chcú nejaký biskupi poúčať pápeža !?…

pozor, pozor... prečitaj si znova Katechizmus alebo Lumen Gentium č.24 a uvbidiš, že kolegium biskupov … Viac
Peter(skala)
ľubica pred 2 minútami
varning : p-skala NIKDY nečíta vzacne dokumenty / ci už buly, katechizmy a pod., / mu zaslané na linkoch ani gloriackych a ani iné, on je samouk z NOM sektoru, ktorý zavelebuje

presne Varning...počuvaj Lubicu, lebo ten Peter nemá páru... a on je proti pravičiarom, tak chapeš že u neho nepochodiš.

Daj na lubicu ona vie o čom točí
Peter(skala)
varning pred 3 minútami
Miesto konštruktívnej debaty si schopný iba posmeškov !?… Ani sa nedivým tvojim názorom a rozhľadenosťi , ktorá je úzkoprsá , pokiaľ sa daný názor nestotožňuje s tvojimi vyhranenými názormi . Nezabúdaj , že Duch sv . nepôsobí , v ľuďoch iba na základe hierarchickej príslušnosti . Pápež (F) svojim konaním a činmi , môže byť uzavretý tomuto pôsobeniu sv. Ducha .

.… Viac
ľubica
varning : p-skala NIKDY nečíta vzacne dokumenty / ci už buly, katechizmy a pod., / mu zaslané na linkoch ani gloriackych a ani iné, on je samouk z NOM sektoru, ktorý zvelebuje len zjavenia, hlavne vizionárov z Medju.... zastáva sa Bergoglia, aj keby hlásal sprostosti, aj tak bude stale jednotka VATikánu. Aj ked schválil ako TOP vedenie RKC tento urážlivý LGBTI-BETLEHEM:
V ´sexuálne sugestívnej´… Viac
Peter(skala)
napr.

Nemôže pápež hrešiť?


Žiaden uvedomelý katolík neverí, že by pápež nemohol hrešiť. Však pápež chodí ku spovedi ako ostatní veriaci. Ani pred peklom nie je pápež istý. Pápež sám to uznáva, lebo na počiatku sv. omše sa modlí ako každý kaplán: „Vyznávam sa Bohu všemohúcemu…, že som veľa hrešil myšlienkami, slovami i skutkami. Moja vina, moja vina, moja najväčšia vina!“ Pri obetovaní sa … Viac
Peter(skala)
akože sa nezmenilo?
Ved ked porovnaš nazor redemptoristu s katechizmom, tak sa odlišuje
Peter(skala)
...tak nejaký týpek od redemptoristov
Vieš, že Bezak je redemptorista?!
Peter(skala)
varning pred 1 minútou
/Peter/skala/pritom je to naopak, lebo papežovi to "nezjavuje telo a krv, ale Otec, ktorý je na nebesiach" a či su mudrejší argentinski alebo kazachtanski biskupi?! Ak poznáš katolícky katechizmu , tu je presná definícia , Neomylnosti rímskeho pápeža .…

varning... nič v zlom, ale toto si poriadne zamiešal
Najprv oficilane učenie Cirkvi z katechizmus … Viac
Peter(skala)
ešte taký detail:
niekto je oddaný papežovi vo viere, aj v skutkoch
iní len vo viere a potom su takí, čo ani v skutkoch a dokonca ani vo viere
Napokon su z nich protestanti, ani si to nemusia uvedomovať
Peter(skala)
alica111 pred 3 hodinami

Ty keď tomu "pápežskému" pamfletu dôveruješ, tak ho ber ako božské učenie a daj si ho niekde na viditeľné miesto zarámovať.
Teológovia, biskupi a kňazi ktorí ho spochybňujú však sú na vyššej teologickej úrovni od teba, a vedia čo robia. Svojimi dookolovkami ich teologický názor nezmeníš, tak ako oni nezmenia tvoj naskrz neodborný.

presne tak..to je typickééééé… Viac
alica111
Peter(skala) ved pravže to je naopak, preto ludia nechapu papežský dokument, pretože sa na neho pozeraju ako keby sa vyjadroval k tým znovuzosobašeným, ktorí sa nechcu kajať.

Ty keď tomu "pápežskému" pamfletu dôveruješ, tak ho ber ako božské učenie a daj si ho niekde na viditeľné miesto zarámovať.
Teológovia, biskupi a kňazi ktorí ho spochybňujú však sú na vyššej teologickej úrovni od teba, a … Viac
ľubica sa to páči. 
Pravda bude skryta sa to páči. 
alica111
Z PROHLÁŠENÍ KAZAŠSKÝCH BISKUPŮ O SVÁTOSTI MANŽELSTVI
„Z pastoračního úřadu biskupů vyplývá, že se musí věrně starat o katolickou víru přijatou od apoštolů (Missale Romanum). Jsme si vědomi této závažné zodpovědnosti a naší povinnosti vůči věřícím, kteří od nás očekávají veřejné a jednoznačné prohlášení co se týče pravdy a neměnné církevní praxe o nerozlučnosti manželství. Proto nemůžeme … Viac
ceskoslo sa to páči. 
Zobraziť ďalších 2 páči sa mi to.
Peter(skala)
varning pred 6 minútami
Peter ,ale to je v praxi iba možno 0,1 % o ktorom ty hovoríš . Dnešná doba , vieš aká je ľudia si už nechcú odopierať potešenie a zvlášť ak žijú v nemanželskom zväzku .

ved pravže to je naopak, preto ludia nechapu papežský dokument, pretože sa na neho pozeraju ako keby sa vyjadroval k tým znovuzosobašeným, ktorí sa nechcu kajať.

lenže on sa vyjadruje … Viac
Peter(skala)
varning pred 3 minútami
/Peter/skala/ o akom znovuzrodení Svätého prijímania to tu hovoríš !?… Ak niekto žije v trvalom hriechu cudzoložstva a smilstva , bez skutočného predsavzatia nápravy daného stavu sv. Spoveď je neplatná a dotyčný prijíma sv. Eucharistiu nehodne čiže v hriechu smrteľnom , ktorý vedie človeka do záhuby.

dobre že sa pýtaš, pretože ja hovorim o inej situacii:
- ide … Viac
Peter(skala)
Záverom je, že "nie je oprávnené opodstatňovať, schvaľovať, alebo legitimizovať buď priamym, alebo nepriamym rozvodom a neviazaným stabilným sexuálny vzťah prostredníctvom sviatostnej disciplíny takzvaného prijímania rozvedeného a opätovne sa znovuzrodeného Svätého prijímania, v tomto ak je disciplína cudzia celej tradícii Katolíckej a Apoštolskej Viery. "

...skôr by som povedal, že … Viac