Clicks1.6K
ľubica
14

Jedným z dvoch podpredsedov Rady biskupských konferencií Európy je kardinál Vincent Nichols, Archbishop of Westminster

CCEE/Monako 8. októbra (RV) Novým predsedom Rady biskupských konferencií Európy (CCEE) je taliansky kardinál Angelo Bagnasco, arcibiskup Janova a súčasný predseda Konferencie biskupov Talianska. Jeho predchodca, maďarský kardinál Péter Erdő, zastával úrad po dve funkčné obdobia od roku 2006. Plenárne zhromaždenie CCEE, ktoré sa zajtra ukončí v Monaku, dnes zároveň zvolilo aj dvoch podpredsedov. Sú nimi kardinál Vincent Nichols, arcibiskup londýnskeho Westminsteru a arcibiskup poľskej Poznane Mons. Stanislav Gądecki. Noví predstavitelia sa funkcie ujímajú odo dňa zvolenia.
www.tkkbs.sk/view.php
........................................................................
KTO je kard.Vincent Nichols,arcibiskup londýnskeho Westminsteru ?

1.decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Westminsterský arcibiskup verejne vyjadril podporu homosexuálnym občianskym zväzkom, čím sa dostal do rozporu s jasným vatikánskym dekrétom proti podpore takýchto zväzkov potvrdeným pápežom Jánom Pavlom II. a vtedajším kardinálom Jozefom Ratzingerom (terajším pápežom Benediktom XVI.) z roku 2003.Informoval o tom katolícky týždenník The Tablet.

Hoci manželstvo a registrované partnerstvo nie je na rovnakej úrovni, arcibiskup Vincent Nichols sa podľa The Tablet na tlačovej konferencii na konci minulého mesiaca vyhlásil: „Chceli by sme zdôrazniť, že občianske partnerstvá v skutočnosti poskytujú štruktúru, v ktorej ľudia rovnakého pohlavia, ktorí chcú doživotný vzťah a doživotné partnerstvá, môžu nájsť svoje miesto, ochranu a právne zabezpečenie.”

„Ako cirkev sme zaviazaní vedomím rovnosti, že sa k ľuďom treba správať rovnako v priebehu všetkých ich životných aktivit,” povedal údajne Nichols. „Cirkev kladie veľký dôraz na hodnoty záväzku v ľudských vzťahoch a činnostiach. Stabilita v spoločnosti závisí na zodpovednosti záväzkov, ktoré si ľudia dávajú. Môže byť v ponúknutí práce, ale hlavne v ich vzájomných vzťahoch. Rovnosť i záväzok sú veľmi dôležité a úplne ich podporujeme.”

Podľa The Telegraph Nichols povedal, že je „veľmi sklamaný” z vládnych plánov posunúť sa smerom k legalizácii homosexuálnych „manželstiev.”

Dodal však: „Rešpektujem premiérove naliehanie a dôraz na dôležitosť rovnosti vo vzťahoch a životnú dôležitosť záväzku. Sú to veci, ktoré vnímame ako veľmi dôležité pre zdravie spoločnosti.”

„Avšak záväzok plus rovnosť, nie sú rovné manželstvu,” pokračoval, „a charakteristická prirodzenosť manželstva je niečo, čo je veľmi dôležité pre blaho spoločnosti, pretože je to základ rodinného života ako ho poznáme a ako ho zažíva obrovská väčšina ľudí.”

Vyhlásenie vysiela ďalšie otrasy do britskej katolíckej cirkvi, ktorá sa v posledných rokoch potáca pre otvorenú spoluprácu medzi hierarchiou a homosexuálnym hnutím.

Komentátor William Oddie pre Catholic Herald poznamenal, že toto vyhlásenie nielenže protirečí pápežskému učeniu, ale taktiež, zdá sa, otvára dvere katolíckemu schváleniu homosexuálnych adopcií.

„Arcibiskup Nichols sa vyjadruje v prospech gayských občianskych zväzkov, čo však právne zahŕňa aj právo na adopciu. Tak prečo strácame naše adopčné agentúry?” pýta sa Oddie.

Poznamenáva, že anglickí biskupi boli v roku 2003 proti homosexuálnym občianskym zväzkom a dodáva: „Teraz nám predseda biskupskej konferencie povedal, že anglikánska cirkev podporuje občianske zväzky medzi homosexuálmi, ktorým bolo dané právo adoptovať deti.”

„Čo si máme myslieť? Že arcibiskup (uplatňujúc bushismus) „sa nesprávne vyjadril”, že v skutočnosti nemienil ten druh občianskych zväzkov, ktorý myslíme

my, ale iný, ktorý predpokladá všetky práva, ktorým sa teraz takéto

zväzky tešia okrem práva na adopciu deti?

Anglický kňaz Fr. Ray Blake, ktorý bloguje na cirkevné témy, poznamenal: „Zdá sa, že dokument Kongregácie pre náuku viery „Právne uznanie homosexuálnych zväzkov“ z roku 2003 sa týka iba manželstva samotného, nie „registrovaného partnerstva.” Očividne som nepochopil, čo vtedy biskupi urobili.

Vatikánsky dokument podpísaný pápežom Jánom Pavlom II. a vtedajším kardinálom Jozefom Ratzingerom (terajším pápežom Benediktom XVI.) tvrdí: „Cirkev učí, že rešpekt voči homosexuálnym osobám v nijakom prípade nemôže viesť k schvaľovaniu homosexuálneho správania alebo k právnemu uznaniu homosexuálnych zväzkov.”

„Spoločné dobro vyžaduje, aby zákony uznávali, podporovali a chránili manželský zväzok ako základ rodiny, primárnej bunky spoločnosti,” pokračuje dokument. „Právne uznanie homosexuálnych zväzkov alebo ich zrovnoprávnenie s manželstvom by znamenalo nielen schvaľovanie mylného správania, ktoré by sa následne mohlo považovať za model pre súčasnú spoločnosť, ale aj zahmlenie zmyslu základných hodnôt, ktoré patria do spoločného dedičstva ľudstva. Nie je možné, aby Cirkev pre dobro ľudí a celej spoločnosti takéto hodnoty nebránila.”

Nicholsove vyhlásenie nasleduje po jeho komentári k tejto téme, keď v interview pre BBC v septembri 2010 tvrdil, že biskupi v roku 2003 „neboli proti občianským partnerstvám gayov”.

„Uvedomili sme si, že v anglickom zákone môžu byť odôvodnené,” povedal Nichols. „stále však hovoríme, že to nie je to isté ako manželstvo.”

Vyhlásenie na túto tému publikované biskupskou konferenciou Anglicka a Walesu v roku 2003 však tvrdilo, že „vládny návrh vytvoriť registrované partnerstvá pre páry rovnakého pohlavia nepodporí spoločné dobro.”

zdroj

www.lifenews.sk/content/najvy%C5%A1%C5%…

LifeSiteNews
..............................

Kardinál Sarah je hlavným vatikánskym liturgistom, prefektom Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí od novembra 2014 kedy bol vymenovaný pápežom Františkom a tento sa vyslovil na medzinárodnej konferencii o svätej liturgii, ktorá sa konala v Londýne, aby kňazi počnúc týmto adventnom slúžili omšu ad orientem, a to kedykoľvek to bude možné. Reakcie liturgických predstavených Vatikánu však vyprovokovali zatlačenie tejto myšlienky do úzadia.

Konferencia katolíckych biskupov Spojených štátov, ako aj vatikánsky hovorca, otec Federico Lombardi, túto kardinálovu žiadosť zľahčovali. Kardinál Spojeného Kráľovstva a zároveň arcibiskup z Westminsteru, Vincent Nichols, vo svojej diecéze kňazom prakticky povedal, aby si tento návrh nevšímali. Jemu a aj ďalším bolo totiž nesprávne naznačené, že Všeobecné poučenie Rímskeho Misálu nariaďuje, že omša by sa mala sláviť s kňazmi otočenými čelom k ľudu.

www.lifenews.sk/content/ad-orientem-kar…
ľubica
Věřím, že velice brzy Bůh zasáhne a 3. světovou válkou skrze ruský bič Sodomu zboří, bylo to předpovězeno ve Fatimě, jejíž výročí 100 let právě probíhá.
Britští katolíci donutili dokonce i svého homosexuálního a silně pohansky hinduistického primase kardinála Nicholse, aby Neposkvrněné Panně Marii zasvětil Anglii a Wales. Jak moc bude takové zasvěcení od takto zvrhlého primase platné či nikoliv,…More
Věřím, že velice brzy Bůh zasáhne a 3. světovou válkou skrze ruský bič Sodomu zboří, bylo to předpovězeno ve Fatimě, jejíž výročí 100 let právě probíhá.
Britští katolíci donutili dokonce i svého homosexuálního a silně pohansky hinduistického primase kardinála Nicholse, aby Neposkvrněné Panně Marii zasvětil Anglii a Wales. Jak moc bude takové zasvěcení od takto zvrhlého primase platné či nikoliv, ukáže budoucnost. Zasvěcování je svátostina a nikoliv svátost, a především text toho zasvěcení zněl dost hereticky: "Tobě a tvému Neposkvrněnému Srdci, v tomto roce stého výročí zjevení Fatimy, znovu zasvěcujeme sebe v jednotě nejen s církví, tajemným tělem tvého Syna, ale také s celým světem." Viz: www.catholicherald.co.uk/…/cardinal-nichol… Je to heretické hinduistické zasvěcení, protože dle Písma sv., dle slov Pána Ježíše Krista, kdo je v jednotě se světem, ten je v jednotě s mistrem lži a pánem hříšného světa satanem, a nikoliv s pravdomluvným Bohem a s Neposkvrněnou Marií vždy Pannou. Už se nedivím pravoslavným ruským křesťanům, že odmítají všechny nové modlitby a obřady neprověřené starou Tradicí.
koment pod:V Berlíně společná WC mužů s ženami. V Anglii zasvěcovali Neposkvrněné i se satanem
ľubica
mat300 a čo ste urobil s týmto  ???
Takýto odpad dostávajú dnes kňazi, aby sa pripravili nabudúci rok na oslavu reformácie...
modlím sa za všetkých katol.knazov aby do spálili.... a napísali petíciu na obranu katolíckej viery!!!
mat300
Milá ľubica, ďakujem za vaše rady. Budem presne postupovať podľa vás: Až zvýši čas, prečítam...
ľubica
.....opravila som nadpis, podľa mat300 vraj zavádzal, lebo plenárne zhromaždenie CCEE, volilo tých vlkov a nie Bergoglio....
ľubica
mat300: skvelá odpoved .......Nuž, prečítajte si, láskavo, štatúty CCEE.
dakujem, až sa zvýši čas,prečítam....
mat300: ú bohá odpoveď na pastiera:Nepoznám žiadneho zo zvolených pánov biskupov podpredsedov, preto sa k ich osobám nevyjadrujem , ktorý by mal mať prehľad o vlkoch a o ovciach..... a prečo ste si to nerozklikal otče? Máte tam popis.....prajem užitočne stráven…More
mat300: skvelá odpoved .......Nuž, prečítajte si, láskavo, štatúty CCEE.
dakujem, až sa zvýši čas,prečítam....
mat300: ú bohá odpoveď na pastiera:Nepoznám žiadneho zo zvolených pánov biskupov podpredsedov, preto sa k ich osobám nevyjadrujem , ktorý by mal mať prehľad o vlkoch a o ovciach..... a prečo ste si to nerozklikal otče? Máte tam popis.....prajem užitočne strávený čas...
tu skutky tych novych vlkov:new leadership CCEE ----- no comment...._:(((

podobne aj tu, nemusíte behať po nete.... je to pozbierané z lifenews, tedeum, lumendelumine a tych webov ktoré preferujem a mám ich v popise na svojej hlavnej stránke pod citátom 2 Sol.....
Ďalšia smutná novinka od Bergoglia : Novým predsedom Rady biskupských konferencií Európy je kardiná…
Predstavujeme nových kardinálov: Bergogliove eso - arcibiskup Carlos Aguiar Retes vymenovaný za …
Predstavujeme nových kardinálov: Bergogliove eso II. - arcibiskup Blase Cupich vymenovaný za kardin…
................................
na štúdium....
O. Schmitt: ”La Salette – velké poselství pro konec času”
mat300
Milá ľubica, píšete: "dajte sem autora tohto novozvolenia!" Nuž, prečítajte si, láskavo, štatúty CCEE.
P. S. Neviem, ako ste prišli na to, že mne vadí nadpis. To ste si vymysleli vy sama. Nadpis je zavádzajúci, neznamená, že mi vadí, on je vadný sám o sebe.
Nepoznám žiadneho zo zvolených pánov biskupov podpredsedov, preto sa k ich osobám nevyjadrujem, ale spájať pápeža s ich voľbou je mininálne …More
Milá ľubica, píšete: "dajte sem autora tohto novozvolenia!" Nuž, prečítajte si, láskavo, štatúty CCEE.
P. S. Neviem, ako ste prišli na to, že mne vadí nadpis. To ste si vymysleli vy sama. Nadpis je zavádzajúci, neznamená, že mi vadí, on je vadný sám o sebe.
Nepoznám žiadneho zo zvolených pánov biskupov podpredsedov, preto sa k ich osobám nevyjadrujem, ale spájať pápeža s ich voľbou je mininálne otázna iniciatíva...
ľubica
ľubica
mat300, obdivuhodné, že vám len nadpis vadí! tí čo sú vo vedení OK...?
new leadership CCEE ----- no comment...._:(((
Dám sa poučiť , nech sa páči .....dajte sem autora tohto novozvolenia!
mat300
Svätý Otec František neriadi voľbu predstaviteľov CCEE. Nadpis je zavádzajúci.
ľubica
Caesar
Holandský oficiální katolický týdeník Katholiek Nieuwsblad přináší v posledním čísle (40. ze 7. října 2016) obsáhlý přehled vzrůstající kritiky na působení papeže Františka. Stále více kardinálů, biskupů, kněží i laiků poukazuje na závažné nedostatky papežova přístupu k věroučným otázkám, soustavné přehlížení oprávněné kritiky a znevažující výroky o duchovních, kteří se snaží držet nauky Krista …More
Holandský oficiální katolický týdeník Katholiek Nieuwsblad přináší v posledním čísle (40. ze 7. října 2016) obsáhlý přehled vzrůstající kritiky na působení papeže Františka. Stále více kardinálů, biskupů, kněží i laiků poukazuje na závažné nedostatky papežova přístupu k věroučným otázkám, soustavné přehlížení oprávněné kritiky a znevažující výroky o duchovních, kteří se snaží držet nauky Krista a jeho Církve.
ľubica likes this.
majina1
So svojim bude mat ľahšiu cestu uvedenia jednotnej svetovej cirkvi a NWO.
ľubica likes this.
ľubica
. Kardinál Spojeného Kráľovstva a zároveň arcibiskup z Westminsteru, Vincent Nichols, vo svojej diecéze kňazom prakticky povedal, aby si tento návrh/ od kardinála Saraha o slúžení sv. omše ad orientem nevšímali. Jemu a aj ďalším bolo totiž nesprávne naznačené, že Všeobecné poučenie Rímskeho Misálu nariaďuje, že omša by sa mala sláviť s kňazmi otočenými čelom k ľudu.
---------------------…More
. Kardinál Spojeného Kráľovstva a zároveň arcibiskup z Westminsteru, Vincent Nichols, vo svojej diecéze kňazom prakticky povedal, aby si tento návrh/ od kardinála Saraha o slúžení sv. omše ad orientem nevšímali. Jemu a aj ďalším bolo totiž nesprávne naznačené, že Všeobecné poučenie Rímskeho Misálu nariaďuje, že omša by sa mala sláviť s kňazmi otočenými čelom k ľudu.
------------------------
súhlas! toto VPRM vôbec nič takého nenariaďuje!!!
ľubica
Pro-bergogliovská falošná cirkev ústami novozvoleného podpredsedu Rady biskupských konferencií Európy (CCEE) kardinála Vincenta Nicholsa, arcibiskupa londýnskeho Westminsteru : ktorý podpruje civilné zväzky gayov!!!


Hoci manželstvo a registrované partnerstvo nie je na rovnakej úrovni, arcibiskup Vincent Nichols sa podľa The Tablet na tlačovej konferencii na …More
Pro-bergogliovská falošná cirkev ústami novozvoleného podpredsedu Rady biskupských konferencií Európy (CCEE) kardinála Vincenta Nicholsa, arcibiskupa londýnskeho Westminsteru : ktorý podpruje civilné zväzky gayov!!!


Hoci manželstvo a registrované partnerstvo nie je na rovnakej úrovni, arcibiskup Vincent Nichols sa podľa The Tablet na tlačovej konferencii na konci minulého mesiaca vyhlásil: „Chceli by sme zdôrazniť, že občianske partnerstvá v skutočnosti poskytujú štruktúru, v ktorej ľudia rovnakého pohlavia, ktorí chcú doživotný vzťah a doživotné partnerstvá, môžu nájsť svoje miesto, ochranu a právne zabezpečenie.”
Najvyšší anglický katolícky biskup podporuje civilné zväzky gayov

.................................................................................
„Vždy odporučím zmäteným, aby v týchto časoch rôznych vyjadrení ostali pokojní. Pretože v Katolíckej cirkvi máme učenie, ktoré je opísané v katechizme Katolíckej cirkvi. Mali by sme sa viac zaoberať týmito zásadami, podriadiť sa im, a nenechať sa ovplyvniť nesprávnym učením, nech už pochádza od kohokoľvek.

.................

presne podľa slovPanny Márie v La Salette – Rím stratí vieru a stane sa Sídlom Antikrista. Kňazi sa stanú stokou!

a podľa vízií sv Brigity Švedskej a bl. A.K. Emmerichovej!!!! a proroctva sv. Františka z Assisi:

Panna Mária v La Salette – Rím stratí vieru a stane sa Sídlom Antikrista. Kňazi sa stanú stokou!
Proroctvo a Zjavenie Svätej Brigity Švédskej
„Viděla jsem cizí(falešnou) církev, která byla zbudována proti všem pravidlům... vize bl. A.K.…

Předmětem finálního střetu mezi Pánem a královstvím Satana bude rodina a manželství.

Proroctvo sv. Františka z Asissi o falošnom pápežovi