Clicks112
tr.news

Mesleki Terapi: Vatikan, Alman Sinodu'na Karşı [Sahte] Saldırı Başlattı

Piskoposlar Cemaati önderi Kardinal Marc Ouellet, 4 Eylül tarihinde, Münih Kardinali Reinhard Marx'a yazdığı mektupta, Alman piskoposları tarafından organize edilen ve "bağlayıcı" olarak nitelendirilen yaklaşmakta olan sinodun, kilise bilimi geçerliliğine sahip olmadığını söyledi.

CatholicNewsAgency.com sitesinin haberine göre, Ouellet, böyle bir sinodun, evrensel Kilise'nin öğretisini ve disiplinini değiştiremeyeceğini vurguluyor.

Vatikan, Vatikan’ın Papalık Yasama Metinleri Konsili başkanı Başpiskopos Filippo Iannone tarafından imzalanan kanonik bir değerlendirme ekledi.

Iannone, sinodun kanonik normları ihlal ettiğini, çünkü ele alınan "cinsel ahlak", "rahip yaşamının şekli", "Kilise bakanlıklarındaki kadınlar" gibi temalar evrensel Kilise üzerinden kötü etki bırakacak.

Ona göre, bu - Almanlar tarafından iddia edildiği gibi - bölgesel pastoral temalarla ilgili bir sinod değil, Vatikan'ın onayı olmayan gayrimeşru bir tür özel konsil.

Bununla birlikte, bu konudaki deneyimler, zengin Alman piskoposlarının bu açıklamaları ciddiye almaları için bir neden olmadığını, çünkü Vatikan bürokratlarının, insanların iç çamaşırlarını değiştirmesi gibi fikirlerini değiştirmelerinin yaygın olduğunu gösteriyor.

Resim: Marc Ouellet, #newsAsccqmtouj