Clicks2.1K
pl.news
11

Dokument roboczy opublikowany: Synod Amazonii zniesie celibat

Watykan 17 czerwca opublikował Instrumentum laboris, dokument roboczy Synodu Biskupów Amazonii zaplanowanego na 6-27 października.

Dokument wzywa do ustalenia możliwości święceń kapłańskich nieokreślonej grupy "starszych, najlepiej miejscowych" ludzi, którzy są "szanowani" i mają "założone stabilne rodziny" [również zgodne z Amoris Laetitia?].

Dodaje, że zamiast zostawiania "społeczności" bez Eucharystii, "kryteria doboru i przygotowań służby uprawnionej do jej odprawiania, powinny zostać zmienione".

Na temat służby kobiet dokument wyraża się niejednoznacznie, stwierdzając, że powinny one otrzymać "oficjalną" rolę w kościele, w tym dostęp do stanowisk dających władzę nad teologią, katechezą, liturgią i edukacją.

O Ruchu Zielonoświątkowym dokument mówi pozytywnie i negatywnie, ale rdzenne religie wspomina tylko pozytywnie.

Wzywa do uznania pogańskich mitów, tradycji, symboli i rytuałów za "źródło bogactwa" dla "Chrześcijańskiego doświadczenia".

Konferencje episkopatu są proszone o dostosowanie Mszy Świętej do kultur pogańskich przez użycie pieśni i tańców w oryginalnych językach i przebraniach.

Tylko katolicka "kultura" i "tradycja" pozostają zakazane.

#newsJdhyzqcafw
Sw.Joanna
Nie zajmujmy się nimi bo oni są na bocznym torze.A tak na marginesie posluchajcie sobie kazania ks. Śniadocha za pt.za kogo należy się modlić,aby nie tracić czasu na wywrotowców.
furtka zostanie otwarta,natychmiast łyknie to najbardziej niewinny naród świata,a potem nasz KEP-sanhedryn też to przewali.Ale tak ma być i nikt tego nie zatrzyma.Jak mówił jeden z papieży;po mnie tylko potop
Kunegunda
Niech nie myślą że będziemy ich utrzymywać i że będą żyć tak jak teraz żyją , na plabaniach - proboszcz z żona wikary z żoną itd. Śmiechu to warte a ich myślenie bardzo krótkie JAK TO SOBIE WYOBRAŻACIE , że my będziemy was utrzymywac i będzie tak jak teraz ?!
romanowski and 2 more users like this.
romanowski likes this.
wacula likes this.
Sykomora likes this.
Kunegunda
A niech sie żenią zobaczymy z czego będą utrzymywać siebie swoje żony , dzieci i domy !
wacula likes this.
wacula
Na wstępie musimy wziąć pod rozwagę że dusze czyśćcowe nie mogą znać całkowitej tajemnicy i wszechwiedzy BOSKIEJ .Ta wiedza i inna jest im zasłonięta ze względu na ich stan duchowy w jakim się znajdują { poziomy bliskości w czystości ku BOGU}.Musimy o tym pamiętać zawsze
Niech się żenią, płodzą dzieci i będzie jak u żydów, kapłaństwo z ojca na syna, a też pogaństwa nie zabraknie, bo i kobiety zaczynają rządzić przy ołtarzu. My tradycyjni katolicy czekajmy i bądźmy gotowi, gdy Pan Bóg powie dość, z mocnym wykrzyknikiem.
pomiaryo2.pl and 2 more users like this.
pomiaryo2.pl likes this.
Quas Primas likes this.
wacula likes this.
ELOHIM.
Katarzyna_M
14 minuty temu

Maria Simma mówiła, że dusze czyśćcowe mówiły, że święcenie żonatych jest ok. Ale nie żeniaczka księży.

......................................

A kto wie czy to nie diabły mówiły ?
Maria Simma mówiła, że dusze czyśćcowe mówiły, że święcenie żonatych jest ok. Ale nie żeniaczka księży.
Radek33 likes this.
A niech się żenią, prędzej odzieli się ziarno od plewy.To już i tak pewnie czas ostatecznej próby.
mar219 likes this.
Sw.Joanna
To itak wielka nierzadnica a Kosciol to lud bozy wierny Bogu az do oddania zycia.
Weronika....S likes this.