Clicks35
ľubica
11

J. E. pp. Benedikt XVI. : Množení práv“ představuje riziko, že dojde k „zničení samotné myšlenky práva“

František a Benedikt chválí iniciativu, jež má studovat základy lidské důstojnosti. „Množení práv“ představuje riziko, že dojde k „zničení samotné myšlenky práva“, uvedl emeritní papež Benedikt XVI. v dopise, který zveřejnil Svatý stolec. Poselství emeritního papeže bylo přečteno ve stejný den s poselstvím papeže Františka při zahájení mezinárodního sympozia o „Základních právech a konfliktech práv“, kterou pořádala Nadace Josepha Ratzingera - Benedikta XVI.

„Zdálo se mi důležité zabývat se přímo problémem ,množení práv’ a rizika ,zničení myšlenky práva’,“ napsal německý papež v dopise adresovaném předsedovi nadace, P. Federicu Lombardimu.

Tato otázka si podle jeho názoru zaslouží „hlubokou a systematickou reflexi, která by měla na tomto sympoziu proběhnout, jak naznačuje jeho program“.
Podle předchůdce papeže Františka tento problém zůstává „relevantní a zásadní“ kvůli „ochraně samotných základů, aby lidská rodina dokázala společně žít“.

Téhož dne, kdy byl přečten Benediktův dopis, novinové titulky oznámily, že „orgán OSN hodlá prohlásit potrat a asistovanou sebevraždu za ,lidské právo’“.

Argentinský papež ve svém dopise vyjádřil svou touhu, aby „sympozium, které má vysokou akademickou úroveň, odvážně a silně přispělo k objasnění zásadního problému ochrany důstojnosti lidské osoby a jejího integrálního rozvoje“.

Vatikánská Nadace Josepha Ratzingera - Benedikta XVI. byla založena v roce 2010 samotným papežem Benediktem XVI. (2005-2013). Cílem této organizace je podporovat studium myšlenek Josepha Ratzingera. Organizuje konference a odměňuje badatele za kvalitu jejich vědeckého výzkumu.

Vedle Ratzingerovy ceny uděluje každoročně 10 stipendií, která v roce 2015 měla celkovou hodnotu 120 000 eur.
02. 01. 2019, Aleteia
rcmonitor.cz/vatikan/7758-Emeritni-p…
„Množení práv“ představuje riziko, že dojde k „zničení samotné myšlenky práva“, uvedl emeritní papež Benedikt XVI. v dopise, který zveřejnil Svatý stolec. Téhož dne, kdy byl přečten Benediktův dopis, novinové titulky oznámily, že „orgán OSN hodlá prohlásit potrat a asistovanou sebevraždu za ,lidské právo’“.