Clicks818
csk.news
21

Dvojsečný meč: František útočí na "pripravené odpovede" - od Fr Reto Nay

Pred 16. septembrom Angelus vydal pápež František protichodnú exegéziu pasáže Evanielia, kde Kristus žiada svojich učeníkov, kto je, a najprv chce vedieť, čo si o ňom ľudia myslia (Mk 8, 27-35).

František poznamenal: "V skutočnosti nemá záujem o prieskumy verejnej mienky a klebety." Ale ak nemá záujem, prečo sa to pýta?

František pokračoval: "Nezaujíma ani o to, aby jeho učeníci odpovedali na jeho otázky s pripravenými odpoveďami". Opäť, prečo chválil "pripravené odpovede" svätého Petra "Ty si Mesiáš, Syn živého Boha" (Mt 16, 16)?

Namiesto "pripravených odpovedí" František navrhuje "osobný vzťah" s Kristom. Pekné. Ale ako môže mať človek osobný vzťah s Kristom bez toho, aby bral jeho slová vážne? František dodáva, že povolanie viery "nemôže prestať na slovách". Ale tvrdil to niekto?

Je to starý trik modernistov napádať "odpovede" pretože, kvôli podvodu sa vyhýbajú priamemu útoku proti Písmu a Viere.

Ale modernisti zabúdajú, že ich polemika môže byť použitá proti ich vlastným "odpovediam", ako sú napríklad tie, ktoré sú obsiahnuté v Amoris Laetitia.

Obrázok: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsUfjrddcxwh
zaba likes this.
Zedad
@adrianicm jasně, dnes se lidstvo ubírá za sodomským hříchem. Exhortace Amoris Laetitia, článek 52. Svátost manželství není možné udělit dvěma homosexuální chlapům, kteří si myslí, že tvoří manželský pár!
adrianicm
Ale modernisti zabúdajú, že ich polemika môže byť použitá proti ich vlastným "odpovediam", ako sú napríklad tie, ktoré sú obsiahnuté v Amoris Laetitia.


Csk.news, my o ničom, čo je v AL nepolemizujeme, prijímame ju tak ako je napísaná a vysvetľovaná-interpretovaná.