Język
Wyświetlenia
1,4 tys.
pl.news 7

"Konserwatywny" biskup bierze udział w gejowskiej imprezie

O. Paolo Cugini, ksiądz parafii w diecezji Reggio Emilia (Włochy), organizuje 20 maja "czuwanie" przeciwko "homofobii".

Po fali protestów biskup Reggio Emilia, Massimo Camisasca, zdecydował, że pozwolić to mało, w wydarzeniu należy wziąć czynny udział, pisze portal gaynews.it.

Katolicy zorganizują przed domem biskupa wspólne modlitwy jako zadośćuczynienie.

Camisasca należy do grupy Communione e Liberazione, a w 1985 był współtwórcą Kapłańskiego Bractwa św. Karola Boromeusza. Biskupem został w 2012 roku.

Communione e Liberazione jest uznawana za włoską ostoję "konserwatyzmu" katolickiego, ale wykruszyła się po wyborze papieża Franciszka.

W 2015 roku Camisasca został skrytykowany przez media komercyjne za wspieranie "Odwagi", organizacji, która wspiera homoseksualistów w pokonywaniu ich choroby.

Grafika: Massimo Camisasca, © Fraternità san Carlo , CC BY-SA, #newsPfnstaqrqs
predex
Sadząc z zadowolonej miny to czynnie, aj waj fajnie było.
predex
Oj Ładny,taki wygolony biskup i to jeszcze konserwowany.
Aby życie miało w niemczech smaczek,raz dziwczynka raz chłopaczek
turysta569 wspomniał ten post w Konserwatywny" biskup bierze udział w gejowskiej imprezie////// OJ NAPEWNO SAM JEST JEDNYM Z NICH….
Weronika..S
Takie zakłamanie jak przedstawione w formie cytatu, w poniższym wpisie, jest obecnie powszechne. Zarówno duchowieństwo, jak i świeccy boją się prawdy, prawda obecnie to towar reglamentowany, ale nie tylko, prawda jest prześladowana...ale Ewangelia przewiduje i taką okoliczność.
KoraliKa
Zostaje tylko powtórzyć za Panem Jezusem Chrystusem z Ewangelii św. Mateusza: ''Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.''