Clicks2.1K
Radek33
1

Pan Jezus do s.Leonii Nastał o pracy i świętym Józefie

zdjęcie:pokoik siostry Leonii

S.Leonia Nastał –
(właśc. Maria Nastał; ur. 8 listopada 1903 w Starej Wsi, zm. 10 stycznia 1940 tamże), zakonnica katolicka ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, mistyczka, pisarka religijna, Czcigodna Służebnica Boża Kościoła katolickiego oraz głosicielka idei mistycznego niemowlęctwa duchowego.W latach 30. XX wieku doznała objawień mistycznych Jezusa Chrystusa, podczas których został jej ukazany sposób życia polegający na pokorze i nieograniczonej ufności Bogu. Ostatnie lata, złożona chorobą, spędziła na leczeniu. Zmarła w styczniu 1940 roku w Starej Wsi w opinii świętości. Obecnie toczy się jej proces beatyfikacyjny.

Praca
Fragmenty objawienia Jezusa i Maryi (1934-1939r) - S.B siostra Leonia Nastał


Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej

22
Jest wiele dusz, które oddają się pracy całkowicie, wszystkie swoje zdolności i czas oddają tylko pracy, a nie mają jednej chwili na to, by się zwrócić do Mnie bodaj z jednym serdecznym westchnieniem. Ja jednym słowem stwarzam światy, a licznymi zabiegami nie mogę zdobyć jednego aktu miłości od duszy rozproszonej i wylanej na zewnątrz. Przychodź do Mnie często, ilekroć znajdziesz wolną chwilę czasu. Chcę ci powierzać moje tajemnice.
52
A dusze mojego ludu prostego niech Mnie zaproszą do siebie na samotne, długie wieczory, niech po znojnym dniu przypomną sobie mego opiekuna Józefa - cieślę, pracującego w pocie czoła. Dla mojego Serca bardzo miłe będą te rozmowy w szarych godzinach wieczoru. One Mi przypomną chwile, jakie spędziłem w Nazarecie przy boku św. Józefa, na wspólnej modlitwie albo na rozmowie o Ojcu przedwiecznym, o mej przyszłej działalności, o Królestwie Bożym w Kościele i w poszczególnych, przynajmniej niektórych duszach ludzkich. Przed duszą Św. Józefa odsłaniałem te tajemnice w upajających wizjach miłości, tak jednak, by jego wiara nie straciła nic ze swej wartości zasługującej.

Źródło: "Uwierzyłam Miłości, Dziennik duchowy i wybór listów" – s. Leonia Nastał – WAM, Kraków 2010

----------------------------------------------------------------------------


www.duchprawdy.com
mk2017 likes this.