Język
Wyświetlenia
2,9 tys.
pl.news 7 2

Były papież, Benedykt XVI, ujawnia swoje odczucia antykościelnej gazecie

Były papież, Benedykt XVI, napisał list z podziękowaniami do dziennikarza Massimo Franco, pracującego dla antykościelnego dziennika Corriere della Sera. Korespondencja ukazała się w gazecie 7 lutego. Franco powiedział Benedyktowi, że wielu czytelników Corriere rzekomo "martwi się" stanem zdrowia byłego papieża.

W odpowiedzi Benedykt XVI napisał: "choć moje siły fizyczne powoli słabną, wewnętrznie jestem w pielgrzymce do domu" i "jest wielką łaską dla mnie, być otoczonym na tym ostatnim odcinku drogi, który bywa chwilami męczący, taką miłością i łagodnością, jakiej nigdy bym sobie nie wyobrażał."

Nie ma raczej wątpliwości, że powodem, dla którego dziennikarz Corriere napisał do Benedykta nie była "miłość" ani "łagodność", tylko względy czysto komercyjne.

#newsUzdxtvhgfb
Weronika.S
Być może Benedykt XVI i jego cierpienie, wstrzymuje każącą rękę Boga, być może i Franciszek w pełni nie rozwinął swoich talentów...ale już przeraża...
adan2
a tak właściwe to o czym jest tu napisane ?
Anty_modernista
A jest tam jeszcze jakakolwiek katolicka gazeta?
wacula25@wp.pl
Weronika. no no no nie wiedziałem że to ty decydujesz jednak o tronie papieskim ale wywracasz na lewą stronę po to, by bronić płytkich wypowiedzi swoich
Weronika.S
Były? Przecież to obecny papież!