Clicks2.2K
pl.news
23

Progejowski kardynał zawiesza krytycznego wobec gejów księdza i wysyła go do psychiatryka

Monsignor Denny Lyle i o. Jeremy Thomas odwiedzili o. Paula Kalchika (56), pastora Parafii Zmartwychwstania w Chicago 22 września. Powiedzieli mu, że z polecenia chicagowskiego progejowskiego kardynała Blase'a Cupicha, zostanie on odesłany do szpitala św. Łukasza jako rzekomo chory psychicznie.

Powód: Kalchik spalił gejowską flagę, którą rozwieszono tak, że zasłoniła krucyfiks w jego sanktuarium, kiedy w nowo tworzonej parafii pod zarządem progejowskiego kardynała Josepha Bernardina odprawiano mszę.

Cupich polecił Kalchikowi, by nie palił flagi, grożąc zawieszeniem w obowiązkach duchownego. Wtedy sprawę wzięli w swoje ręce parafianie, którzy spalili "przedmiot diabelski", odmawiając egzorcyzmy.

16 września Kalchik wyjaśnił incydent: "wielu kardynałów, biskupów, a nawet papież żyje podwójnym życiem", powiedział, wskazując, że oni pozują na ludzi walczących o świętość, ale ich dokonania pokazują, że sami albo "prowadzą grzeszne życie", albo "kryli tych, którzy tak żyją".

Kalchikowi grozili członkowie hejterskich grup homoseksualnych i otrzymał on ochronę policji.

Archidiecezja chicagowska twierdzi, że usunięcie Kalchika "nie ma związku" ze spaleniem flagi.

#newsFovgpkuujd
Tymoteusz
„Cupich polecił Kalchikowi, by nie palił flagi, grożąc zawieszeniem w obowiązkach duchownego. Wtedy sprawę wzięli w swoje ręce parafianie, którzy spalili "przedmiot diabelski", odmawiając egzorcyzmy.”

Podoba mi się ta oddolna inicjatywa wiernych :-)

Może by tak wierni poszli za ciosem i wywieźli na taczce np. z gnojówką chicagowskiego progejowskiego „kardynała” Blase'a Cupicha...
Allegro likes this.
osdamen and one more user like this.
osdamen likes this.
REUEL likes this.
Rafał_Ovile
"Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować." Mt 10,17
Allegro and 2 more users like this.
Allegro likes this.
CarolineMari likes this.
PiotrM likes this.
Rafał_Ovile likes this.