Valoda
Skatījumi
46
lv.news

L'Espresso atkārto apsūdzības pret kardinālu Rodrigesu

Francisku slavinošais laikraksts L'Espresso (5. februāris) izvirza apsūdzības pret Tegucigalpas (Hondurasa) kardinālu Oskaru Rodrigesu Maradiagu.

Decembrī Itālijas žurnāls apsūdzēja Rodrigesu par ikgadējo naudas saņemšanu (500 000 eiro) no Tegusigalpas katoļu universitātes un Londonas šaubīgo ieguldījumu 1,2 miljonu dolāru apmērā.

Rodrigess atbildēja, ka maksājumi tika veikti ne viņam personīgi, bet gan pastorāliem projektiem.

Taču L'Espresso norāda, ka maksājumi devās uz Rodrigesa privāto kontu, nevis citādi. Rodrigesa palīgs bīskaps Huans Hosē Pineda arī saņēma skaidru naudu.

L'Espresso liecina, ka šīs milzīgās summas nebija iekļautas bilancēs, kas tika iesniegtas Vatikānā 2017. gada septembrī. Lapās arī nav pierādījumu, ka vairāk nekā miljonu eiro palīgs bīskaps Pineda saņemtu no valdības.

Vēl viena apsūdzība izriet no Martas Alegrias Reihmanes, Alehandro Valjadares, bijušā Hondurasas vēstnieka Vatikānā 22 gadu garumā, atraitnes. Rodrigess, kurš bija ģimenes draugs, pārliecināja pārus ieguldīt savus uzkrājumus Londonas finansētājam Jūsrijam Henienam, tam pašam Henienam, kuram Rodrigess zaudēja 1,2 miljonus eiro no savas arhibīskapijas. Reihmane 2015. gada februārī saprata, ka nauda ir zaudēta. Mēģinājumi sazināties ar Heniju vai Rodrigesu nāca bez atbildes.

Līdz šim Rodrigess aizstāvēja sevi, sakot, ka kritika pret viņu bija uzbrukumi pāvesta Franciska "reformai".

Attēls: Oscar Rodríguez Maradiaga, © Gabriele Merk, CC BY-SA, #newsGcxvcfmjhm
lv.news pieminēja šo rakstu Rodrigezs Maradiaga ir Franciska palīgs.