Clicks1.8K
defendfaith
19

Dokument dubia robí nepriateľom v Ríme vrásky - ako z toho vykľučkovať, aby nevzišla schizma Ríma

Podľa „dubia“ je úplne evidentné, že nikto, ani rímsky pápež, nemá autoritu k tomu, aby prevracel Tradíciu cirkvi, ale mlčanie pápeža Františka naznačuje, že práve toto je jeho zámer. S týmto nepriatelia Cirkvi nepočítali - Kristus čoby Hlava Cirkvi vždy vytiahne niečo, čo narobí problémy tým, ktorí chcú Cirkev búrať. Aj preto platia slová, že Cirkev ani brány pekelné, ktoré konajú cez ľudí na zemi - nepremôžu! Boh sa teraz zaplietol do tohto sporu a ak sa Rím nevyjadrí - sám seba môže uviesť do Schizmy. Tu vidíme aké nepresné informácie idú z oficiálnych cirkevných médií a ako slaboducho iba mimochodom, informoval o tejto vážnej veci pisálek Gazda, s platených protikresťankých novín - postoj...

Velké listy je ignorují, ale exhortace
Amoris Laetitia papeže Františka byla veřejně zpochybněna čtyřmi kardinály. Jsou to Walter Brandmüller, emeritní předseda Papežského komitétu historických věd, Raymond Leo Burke, patron suverénního maltézského řádu, Carlo Caffarra, emeritní arcibiskup Bologně a Joachim Meismer, emeritní arcibiskup Kolína n. R.

19. září předali papeži klasická DUBIA, která vyžadují odpověď v duchu evangelia:
Vaše řeč budiž ano, ano, ne ne; co nadto je, ze zlého je (Mt 5,37).

Jak konstatuje abbé Claude Barthe v
L´Homme Nouveau, »je to prostota, která odpovídá evangeliu: Členové svatého kolegia předkládají Petrovu nástupci otázky víry a mravů týkající se nejzávažnějších a nejkritičtějších oblastí: Ztratilo svou platnost předchozí Magisterium, založené na Písmu svatém a Tradici církve?«.

»V audiencích, které podle zápisů papež poskytl kardinálu prefektovi po odevzdání dopisu, je narážka, že tito dva o tom spolu hovořili. Ale čtyři kardinálové neobdrželi žádnou odpověď ani od kardinála Müllera, ani do papeže, a to zřejmě z jeho vůle.«


Papež Bergoglio tedy mlčí, ale nespokojenost narůstá. Čtyři kardinálové nepatří k těm, kteří předali papeži pověstný dopis třinácti kardinálů. Ti všichni byli členy synody a zastávali funkce v diecézích nebo v kurii, jako kardinálové Sarah, George Pell ,či sám prefekt Müller. Tito čtyři kardinálové nezastávaji operativní funkce a mohou tedy mluvit svobodněji. Podle deníku La Verità z 15. listopadu, velice blízký je této iniciativě německý kardinál Paul Josef Cordes, bývalý přdseda papežské rady Cor Unum, a Sviatoslav Ševčuk, arcibiskup řeckokatolické ukrajinské církve.

Podle pátého „dubia“ je zcela evidentní, že
nikdo, ani římský papež, nemá autoritu k tomu, aby převracel Tradici církve, ale mlčení papeže Bergoglia naznačuje, že právě toto je jeho záměr.

Maria Guarini konstatuje v Chiesa e postconcilio, že dokument čtyř kardinálů je třeba číst ve spojení s Výzvou 45 teologů, prelátů a katolických kněží, ve které žádají papeže, aby odstranil chybné náměty z AL. Připomíná taképokornou supliku 790 000 podepsaných z celého světa a s Prohlášením věrnosti nezměnitelné nauce o manželství a kázni 80 katolických osobností, které získalo rázem podporu tisíců věřících. Nelze opomenout ani Paradoxy v interpretaci kontradikcí Amoris laetitia Mons. Athanasia Schneidera.

Celou tuto záležitost kvalifikovaně shrnuje a komentuje prof. Paolo Pasqualucci.

Ve Vatikáně koluje pozorně studovaný dokument Arnalda Xaviera da Silveiry : Teoretická hypotéza o heretickém papeži, kterou v červnu vydal nakladatel Marco Solfanelli z Chieti. Iniciativa čtyř kardinálů je součástí procesu odporu a je zatím jeho první fází. Vývoj uvidíme v následujících měsících.

DODATOK ktorý je aj v komentári: liberál (pravdepodobne slobodomurár) mons Farell, sa už vyjadril súkromne tak, aby všetci veriaci boli spokojní:

„Upřímně řečeno nevidím, proč si někteří biskupové myslí, že "Amoris laetitia" je třeba interpretovat“ „Myslím, že papež už promluvil“. „Myslím, že debata je důležitá, ale současně si myslím, že je mnohem důležitější, abychom všichni pochopili, že je to Duch Svatý, který v exhortaci promlouvá“. „Amoris laetitia" je pastorační dokument, který nás učí, jak si máme počínat. Tento dokument bude vůdcem pro příští léta.


Ibaže podľa kódexu je pápež a učiteľský úrad povinný odpovedať - hra na slepú babu ktorú si židia a slobodomurári rozohrali, kde katolíci sú slepá baba a oni ich kopú do zadku sa skončila - šatka z očí sa dala a dolu a teraz má prísť prefackanie...
zaba and 10 more users like this.
zaba likes this.
ľubica likes this.
Coburg likes this.
Christophor likes this.
Libor Halik likes this.
Roberto 55 likes this.
romanromanus likes this.
romanumcatholicum likes this.
Crusader SK likes this.
defendfaith
Mons. Farell tiež dal úžasnú odpoveď hodnú slobodomurára: „Upřímně řečeno nevidím, proč si někteří biskupové myslí, že "Amoris laetitia" je třeba interpretovat“ „Myslím, že papež už promluvil“. „Myslím, že debata je důležitá, ale současně si myslím, že je mnohem důležitější, abychom všichni pochopili, že je to Duch Svatý, který v exhortaci promlouvá“. „Amoris laetitia" je pastorační dokument, …More
Mons. Farell tiež dal úžasnú odpoveď hodnú slobodomurára: „Upřímně řečeno nevidím, proč si někteří biskupové myslí, že "Amoris laetitia" je třeba interpretovat“ „Myslím, že papež už promluvil“. „Myslím, že debata je důležitá, ale současně si myslím, že je mnohem důležitější, abychom všichni pochopili, že je to Duch Svatý, který v exhortaci promlouvá“. „Amoris laetitia" je pastorační dokument, který nás učí, jak si máme počínat. Tento dokument bude vůdcem pro příští léta.