Clicks645
Libor Halik
2

Bůh poslal čápy zachránit Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko, Zlínsko, Kroměřížsko

17.8.2019. Přemnožení hrabošů řeší zemědělci zhruba od poloviny července, kdy začaly žně, a to především kvůli škodám na plodinách. Odborníci situaci v některých lokalitách, kam patří právě i Olomoucký kraj, označili již dříve za neúnosnou. Za přemnožením hrabošů, který je jedním z nejhojnějších hlodavců v České republice, stojí mírná zima.

Největší hejno s 246 čápy bílými bylo pozorováno u obce Kožušany-Tážaly, další nezvykle velké hejno s 202 jedinci se slétlo na pole u Vrbátek na Prostějovsku. "Běžně přitom bývá v hejnu kolem 20 až 30 čápů. Tak velká hejna jsme nezaznamenali opravdu hodně dlouho.

U Olomouce hejno čítalo 170 jedinců, v Krčmani na Olomoucku jich v hejnu dopočítali 98 kusů. V hojném počtu se vyskytují i v sousedním Zlínském kraji, například ve Věžkách na Kroměřížsku bylo spatřeno hejno s 80 kusy a v Holešově na Kroměřížsku s 64 jedinci.
Hejna čápů vyzobávající vyorané hraboše se přitom podle ornitologů postupně rozrůstají, jedinci na poli lákají další, kteří přitom letí už ve výškách, kde už nejsou ze země téměř pozorovatelní. "Při cestě do Afriky hledají všechny zdroje potravy. Zdroj tak využijí a nacpou se na cestu. Zdroj: www.novinky.cz/…/obri-hejna-hlad…
Biskupské zasvěcení České republiky v r.2017 pod ochranu Panny Marie Neposkvrněné hříchem, dle pravidel z Fatimy, přináší své viditelné plody!

Modlitba Otče náš...chléb náš vezdejší dejž nám dnes je PROTO na Moravě vyslýchána. Modltete se ji i v Čechách, radím. I kvůli polím, suchu, úrodě.
Barbarin and one more user like this.
Barbarin likes this.
apredsasatoci likes this.