Clicks40
tr.news

Vatikan, Avusturalya'nın Adaletsizlik Sistemini Yalamaya Devam Ediyor

Avusturalya Victoria Yüksek Mahkemesi'nin Masum Kardinal George Pell'in temyiz başvurusunu reddetmesinin ardından Vatikan, Avustralya adalet[sizlik] sistemine olan "saygısını" boyun eğerek yineledi.

21 Ağustos tarihli bir bildiride, Vatikan basın ofisi Pell'in her zaman masumiyetini koruduğunu ve Pell'in Yüksek Mahkemeye temyiz başvurusu yapma hakkı olduğunu vurguladı.

İkinci bir açıklamada, Vatikan sözcüsü Matteo Bruni, İnanç Doktrini Cemaati'nin, soruşturma açmadan önce devam eden davaların sonucunu beklediğini de sözlerine ekledi.

Vatikan, Pell aleyhindeki suçlamaların mantıksız ve imkânsız olduğu gerçeğini göz ardı etti.

İddia makamı, Pell'in, katedralin halka açık kutsallar odasında bir çocuğu taciz etme amacıyla kimsenin dikkatini çekmeden tatil alayını terk ettiğini iddia etti.

Adli olarak teşhis edilmiş bir yalancı, mahkûm olan ve hapishanede ölen Amerikalı bir rahibe karşı da aynı iddiaları öne sürmüştü.

Vatikan'ın aksine, İngiliz diyakoz Nick Donelly, “Polis, savcılar, hâkimler ve medya ne kadar saçma olursa olsun, bu iddialara inanmaya istekliydi. Bizden nefret ediyorlar” dedi.

Resim: George Pell, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsYizzokrwgf