Wyświetlenia1,4 tys.
pl.news
71

Wyciszanie? Wbrew woli "ofiary nadużyć" – ksiądz skazany na 20 lat

O. Robin Vadakkumchery (50) został 17 lutego w Thalassery (Kerala, Indie) skazany na 20 lat więzienia o zaostrzonym rygorze za gwałt zakończony poczęciem dziecka na szesnastolatce.

Vadakkumchery był administratorem szkoły katolickiej w Kannur, gdzie uczyła się dziewczyna.

Został potępiony, mimo że dziewczyna chciała się z nim ożenić. Policji powiedziała, że do współżycia doszło za jej zgodą i że była wtedy pełnoletnia. Nawet jej ojciec zeznał, że to on zgwałcił dziewczynę. Oboje rodzice zrobili wszystko, by chronić córkę i księdza.

Śledztwo wszczęła na podstawie anonimowego donosu jedna z agencji rządowych. Żaden ze świadków nie chciał zeznawać.

Werdykt wydano wyłącznie na podstawie dokumentów szpitalnych, które zostały sporządzone po tym, jak matka zawiozła tam córkę w lutym 2017.

#newsHrtloaappt
Tymoteusz
ELOHIM. = dyżurny hejter i troll.
Quas Primas lubi to.
Tymoteusz
@Krasnokatol - To prawda, że hejt może być lobbingiem w jakiejś sprawie, co jednak nie zmienia faktu, że dana osoba hejtująca (lobbująca) jest hejterem.
Tymoteusz
@Krasnokatol - Mój Rozmówca wyciągnął za szybko błędny wniosek, ponieważ należy najpierw odnieść się, co oznacza słowo hejter. Inaczej mówiąc, nie każdy lobbysta jest hejterem, jak zresztą nie każdy hejter jest lobbystą.
Jeden komentarz więcej od użytkowniczki Tymoteusz
Tymoteusz
@Krasnokatol - Nie odpowiedziałem „PING pongiem”, tylko stwierdziłem fakt, a to zasadnicza różnica.
waz2054
Czyli co? Kapłan popełnił grzech nieczysty i dostał 20 lat więzienia. Zgodnie z nauką Kościoła taki grzech jest grzechem ciężkim i zasługuje na wieczne potępienie. Chyba dobrze rozumuję. A jeżeli nie to proszę o sprostowanie. To co mówi sama dziewczyna, czy jej rodzice nie ma żadnego znaczenia. Tak samo jak grzechy ojca dziewczyny nie zmywają grzechów kapłana. Ten artykuł to jakiś bezsens.
ELOHIM.
Jerzy Urban
niewolnicaMaryi lubi to.