Clicks699
csk.news
5

Liberálny helsinský biskup odstupuje v 72 - pozadie

Pápež František prijal 20. mája rezignáciu liberálneho helsinského biskupa Teemu Sippa (72), Fínsko, konvertitu z evanjelizmu.

Oficiálne tvrdenie je, že Sippo spadol na Vianoce 2018 na zľadovatenej ceste, utrpel traumatické zranenie hlavy a strávil tri mesiace v nemocnici.

Ale je tu toho viac: Helsinská diecéza - 8 farností, 30 kňazov, 15 000 katolíkov - je technicky v konkurze, keďže dlhy idú do miliónov. Existujú návrhy na predaj biskupského domu a majetku farností.

Sippo bol v roku 2009 vysvätený radikálnym nemeckým kardinálom Lehmannom (+2018), jeho bývalým učiteľom. Bol zaneprázdnený ekumenizmom, zanedbával svoje diecézy a viedol cesty luteránskych turistov do Talianska, ktorí pri takýchto príležitostiach propagovali luteránske služby v katolíckych kostoloch v tejto krajine. Na sviatok diecézneho patróna Svätého Henrika (19. januára) bol zriedkavo prítomný.

Diecézne centrum Stella Maris v Lohji je zrúcanina, pretože boli zanedbané potrebné opravy. Veľa peňazí ide do dobre platených diecéznych zamestnancov. Pokladníkom je luterán.

Sippo nedávno vymenoval afrického kňaza za rektora Katedrály, zatiaľ čo talentovaný fínsky kňaz, ktorý pozná zložitý jazyk a slávi starú latinskú omšu, vedie najmenšiu farnosť diecézy.

#newsFdcqqmxdxr
veritas18
Graubner by měl take odstoupit. Čím je starší, tím více vynikají jeho semitske rysy. Ten židovsky nos už nelze přehlednout a po smrti to bude nejmarkantnější. Proto na něho media neutočí, protože je s židovskym kapitalem a ideologii v jednotě.
To jsou bláboly osmnáctko ....
Pan Graubner, nadělal mnoho nekřesťanských zmatků.
Jedno mu však nelze upřít, v osobním kontaktu prokazuje
dobrotivé SRDCE
....
Theodorá-Máriá likes this.
ekans
i jarmulku má