Clicks2.1K
pl.news
34

Schneider: papież-heretyk jest jak molestujący ojciec albo tyran ateista

Kazachski biskup Athanasius Schneider okrężną drogą wyprowadził krytykę papieża Franciszka i jego herezji, stosując porównanie do molestującego ojca albo komunistycznego tyrana.

W 11-stronicowym eseju dotyczącym papieża-heretyka, Schneider oddala opinię, jakoby taki papież automatycznie tracił urząd.

Na Rorate-Caeli.blogspot.com 20 marca wyjaśnia, że dzieci mogą unikać kontaktu z ojcem-przestępcą lub okrutnikiem, ale nie mogą sobie wybrać nowego, lepszego, i przenosi tę zasadę na heretycki pontyfikat.

Według Schneidera to, że toleruje się heretyckiego papieża, nie oznacza akceptacji dla jego błędnych działań.

Schneider porównuje to do sytuacji w niesprawiedliwym lub ateistycznym reżimie. Podkreśla, że Katolicy żyli już w takich reżimach na przykład w Związku Radzieckim i traktowali to jako pokutę.

Grafika: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsTtvwreamnn
niewolnicaMaryi likes this.
Oddanie posłuszeństwa fałszywemu papieżowi jest grzechem bałwochwalstwa, jak wyjaśnił Św. Wincenty Ferreriusz, OP:
„Przez oddanie posłuszeństwa temu, kto nie jest papieżem i oddawanie mu zaszczytów papieskich pierwsze przykazanie z pierwszej tablicy (Przykazań) jest złamane, w którym jest nakazane: Nie czcij obcego boga ani bożka albo posąg lub podobieństw z niebios”. Wyjaśnia, że przyłączenie …More
Oddanie posłuszeństwa fałszywemu papieżowi jest grzechem bałwochwalstwa, jak wyjaśnił Św. Wincenty Ferreriusz, OP:
„Przez oddanie posłuszeństwa temu, kto nie jest papieżem i oddawanie mu zaszczytów papieskich pierwsze przykazanie z pierwszej tablicy (Przykazań) jest złamane, w którym jest nakazane: Nie czcij obcego boga ani bożka albo posąg lub podobieństw z niebios”. Wyjaśnia, że przyłączenie się do fałszywego papieża jest bardzo niebezpieczne dla duszy chrześcijańskiej; ponieważ fałszywy papież jest „obcym bogiem na tym świecie, bożkiem, posągiem, fikcyjnym obrazem Chrystusa. Jest więc oczywiste, że złamanie, nawet przez ignorancję, dwóch wskazań boskich jest bardzo niebezpieczne dla każdej chrześcijańskiej duszy."
Zorrro and one more user like this.
Zorrro likes this.
PiotrM and one more user like this.
PiotrM likes this.
Weronika....S likes this.
Zorrro likes this.