Język
Wyświetlenia
1 tys.
pl.news 2 2

Arcybiskup Chaput poprawia kard. Marxa: "współuczestniczenie w grzechu śmiertelnym"

Arcybiskup Filadelfii, Charles Chaput, który w lepszych czasach z powodzeniem mógłby zostać kardynałem, udzielił reprymendy kontrowersyjnemu kardynałowi Monachium, Reinhardowi Marxowi za wspieranie błogosławieństw udzielanych śmiertelnie grzesznym pseudomałżeństwom homoseksualnym.

Na archphila.org 6 lutego nie wymienia on wprawdzie Marxa z nazwiska, ale mówi o "wysokich osobach w kierownictwie Kościoła w Niemczech".

Wyjaśnia, że jakiekolwiek błogosławieństwa udzielane związkom gejowskim stanowią "akt moralnie zakazany" i stwierdza, że "nie ma prawdy, nie ma prawdziwego miłosierdzia, ani autentycznego współczucia w błogosławieniu działaniom, które oddalają człowieka od Boga".

Grafika: Charles Chaput, © HazteOir.org, CC BY-SA, #newsRxnxtqodxe
ŚW.FILOMENA
. Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Wzywam do wielkiej modlitwy za Europę w tym czasie. Z soboty na niedzielę, tj. z 10/11. 02. 2018r. o północy kolejny raz łączymy się duchowo odmawiając wszystkie 4 części różańca św. Oprócz stałych intencji - o ochronę Misji Zbawienia, ratowanie dusz od potępienia oraz zjednoczenie i umocnienie Armii Reszty - będziemy modlić się … Więcej
predex
Zostawcie marksa z engelsem i leninem , wyrzuccie go z kosioła, to wstyd i hańba