Clicks975
pl.news
41

Franciszek był "bardziej politykiem niż patriarchą"

Aziz Emmanuel al-Zebari, katolik chaldejski, profesor na katolickim uniwersytecie w Erbil w Iraku, powiedział 30 maja Fox News, że papież Franciszek "nie robi wystarczająco wiele", by wspierać Chrześcijan w walce o przetrwanie.

"Zostaliśmy osłabieni przez postawę Watykanu", powiedział 68-letni wykładowca: "Watykan uczy, że społeczność ma być posłuszna. To nie pomaga nam walczyć o nasze prawa".

Według Zebariego Franciszek podkreśla tolerancję i zrozumienie Islamu, a jednocześnie wystawia Chaldejczyków na ich wpływy i zapoczątkowuj wewnętrzne podziały między tymi, którzy podążają za teoriami Franciszka i tymi, którzy twierdzą, że przetrwanie zależy od wyraźnego przedstawienia swoich racji.

Zebari nazywa podejście Franciszka "naiwnym i krótkowzrocznym", dodając:

"kiedy jestem przeganiany, kiedy mojej rodzinie grozi przemoc seksualna, mi mówi się, że mam się modlić i być tolerancyjnym…"

Uważa się, że w Iraku zostało około 200 tysięcy Chrześcijan, a w 2003, kiedy Stany Zjednoczone atakowały ten kraj, było ich 1,4 miliona.

Grafika: © Lawrence OP, CC BY-NC-ND, #newsFldjwgrual
LovVal
Tymoteusz
Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7, 18-20).
ŚW.FILOMENA
angeloch
Elkam likes this.