Clicks53
lt.news

Arkivyskupas Vigano ir vėl buvo teisus: Vatikanas pagaliau pradėjo homoseksualių išnaudojimų tyrimą

Kai Bažnyčios vidaus informatorius ir arkivyskupas Vigano praėjusį liepos mėnesį apkaltino Popiežių Pranciškų dangstant ir nutylint Vatikano nepilnamečių seminarijoje vykstančius homoseksualius išnaudojimus. Arkivyskupas buvo apšmeižtas ir ignoruojamas visų Popiežiaus Pranciškaus bičiulių klano.

Vis dėlto, rugsėjo 18-ąją Vatikanas paskelbė, jog dvasios tėvas ir buvęs seminaristas Gabriele Martinelli buvo apkaltintas jaunųjų seminaristų išnaudojimų, tuo pačiu dėl bendrininkavimo šiame nusikaltime buvo apkaltintas buvęs tos pačios seminarijos rektorius. Abu dvasininkai priklauso „Operai don Folci“ ir abiems bus oficialiai pateikti kaltinimai teisme.

Martinelli buvo įšventintas į kunigus, tačiau Kamil Jarzembowski - buvęs seminaristas - ankščiau savo prelatams, įskaitant ir Pranciškų, teigė, jog Martinelli pakartotinai tvirkino jo kambarioką. Jarzembowski 2012-aisiais buvo išmestas iš seminarijos.

Vatikanas paaiškino, jog tyrimas iki šiol buvo atidėtas, nes Vatikano teisė reikalauja tariamų aukų pateikti skundą per vienerius metus, tačiau Pranciškus (būdamas dosnus) padarė išimtį.

#newsTdfomhtyog