Valoda
Skatījumi
53
lv.news

Trīs Kazahstānas bīskapi cīnās pret pāvestu Francisku

Pāvesta Franciska Buenosairesas bīskapu pastorālo normuapstiprinājums ir radījis ievērojamu un arvien lielāku sajukumu starp ticīgajiem un garīdzniekiem, raksti trīs Kazahstānas bīskapi.

Tie ir Astanas arhibīskaps Tomāšs Peta, Karagandas arhibīskaps Jans Pauls Lenga un Astanas palīgs bīskaps Atanāsijs Šneiders. To paziņojums ir datēts ar 2017. gada 31. decembri.

Tas uzskata, ka pastorālās normas ir līdzeklis, lai izplatītu "laulības šķiršanu" pat Baznīcas dzīvē. Otrās laulības atzīšana "ir ievērojama divtūkstoš gadu vecās" sakrālās disciplīnas un Baznīcas doktrīnas izmaiņa.

Bīskapi norāda uz izteicieniem, ko izteikuši gan baznīctēvi, gan nesenie pāvesti, kuri vienprātīgi piekrīt, ka otrā laulība nekad nav likumīga.

Viņi secina: "Nav likumīgi attaisnot, apstiprināt vai leģitimizēt tieši vai netieši laulības šķiršanu un stabilas seksuālās attiecības, kas nav saistītas ar laulību, ar sakrālās disciplīnas starpniecību, tā saukto šķirteņu uzņemšanai pie dievgalda, kas ir svešs visai katoļu un apustuliskās ticības tradīcijai."

Attēls: Tomash Peta, Jan Pawel Lenga, Athanasius Schneider, © wikicommons, CC BY-SA, #newsAamidgljnm
lv.news pieminēja šo rakstu Šveices bīskapa palīgs apgāž Amoris Laetitia: Dievs nav radījis pretrunas.