Clicks45
lt.news

Šeši prancūzai kunigai suimti už nelytinius vaikų „išnaudojimus“

Sausio 16-ąją Prancūzijos policijos pareigūnai suėmė šešis benediktinų bendruomenės Institut de la Sainte-Croix de Riaumont (liet. Riaumonto Šventojo Kryžiaus institutas) dvasininkus, kurie, kartu su kolegomis kunigais, vadovauja 30-ies berniukų grupei iš kaimo bei skautų bendrijai, įsikūrusiai netoli Pas-de-Calais (liet. Pa de Kalė) Prancūzijoje.

Šeši kunigai buvo sulaikyti Lilyje, o jiems pareikšti „fizinio smurto“ prieš vaikus kaltinimai, tariamai vykdyti jų pačių privačioje mokykloje tarp 2008-ųjų ir 2014-ųjų.

Bendruomenė buvo sukurta pagal Popiežiškosios Komisijos „Ecclesia Dei“ nurodymus. Praėjusią vasarą viešos valdžios institucijos ištyrė mokyklos kunigų veiklą, tačiau nerado jokių nusižengimų ar trūkumų.

Buvęs bendruomenės prioras 2017-aisiais buvo nušalintas nuo pareigų, kai pastarojo kompiuteryje buvo aptikti pornografiniai mažamečių vaikų vaizdiniai.

Kairiųjų pažiūrų kampanija, kurią remia vietos žiniasklaida, metai iš metų stengiasi apjuodinti šią bendruomenę ir jos mokyklą. Uždara mokykla naudoja (labai sėkmingą) tradicinę katalikų pedagogiką.

Paveiksliukas: riaumont.net, #newsUbnlkqufgo