Clicks768
pl.news
3

Franciszek: Benedykt XVI i ja "doceniamy siebie nawzajem"

Papież Franciszek we wszystkich spotkaniach z Benedyktem XV doświadczył czci, posłuszeństwa, serdecznej bliskości, zrozumienia i przyjaźni, pisze w przedmowie do niemieckiej wersji biografii Benedykta XVI autorstwa Elio Guerriero, która ukaże się 5 lutego.

Franciszek twierdzi, że od 2013 roku jego "duchowa więź" z Benedyktem XVI pogłębiła się. Modlitwy i "dyskretna" obecność byłego papieża są dla Franciszka, jak sam pisze, wsparciem i ukojeniem.

Według Franciszka jest czymś "nowym" i "pięknym" dla Kościoła, by mieć aktywnego i byłego papieża, którzy "wzajemnie się cenią".

Grafika: herder.de, #newsJjvbtqrbiq
Rafał_Ovile
Byt dwóch papieży pełniący Urząd Piotrowy osobno lub razem jest nie zgodny z Pismem Świętym, Tradycją i Magisterium. Miejmy nadzieję iż kardynałowie którzy nie zapobiegli podwójnemu papiestwu jak najszybciej się zreflektują i sytuację naprawią aby się "nigdy nie powtórzyła"(Kardynał Brandmuller - "Renuntiato papae")...
Weronika.S
akurat: system finansowy Watykanu został zablokowany i ,,odblokowany,, natychmiast po dymisji Benedykta, co byłoby sposobem wymuszenia abdykacji...A jeżeli by się doceniali, to tym gorzej...
Rafał_Ovile likes this.