Dil
Tıklamalar
49
tr.news

Başpiskoposluk, Ölümcül Günaha "Sakadati" Öğretiyor

La Stampa'nın 3 Şubat tarihinde yazdığı habere bakılırsa, İtalya'nın Torino kenti başpiskoposluğu, Büyük Perhiz sırasındaki sözde inziva esnasında eşcinsel çiftlere "sadakat dersleri" verecek.

İnziva, 24/25 Şubat'ta, Bilgeliğin Kızları manastırında gerçekleşecek. "Eşcinsellerin pastoral bakımından" sorumlu olan eder Gianluca Carrega, manastırda doğal olmayan zina yapmak isteyen eşcinsel çiftlere, çift kişilik odalarının sunulacağını inkâr etmedi.

Carrega, "inziva" ile "eşcinsellerimize sadakati de hak ettiklerini söylemek istiyoruz" diyor. İncil'e göre Carrega'nın "sadakati", ölümlü günaha sadakat. Carrega, Torino'daki İlahiyat Fakültesi'nde Yeni Ahit dersleri veriyor.

İnziva, Cizvit Peder Pino Piva tarafından gerçekleştirilecek. "İncil’le ilgili mesajın ışığı altında sadakat ve sevginin değeri" hakkında konuşacak. Kilise, bu zamana kadar, oğlancılık (sodomi) ve sevgi arasında hiç bir bağ kurmamıştı.

Carrega, 2017 yılında arkadaşlarından eşcinsel sözde evliliklere üç davet alırken, normal bir evliliğe sadece bir davet aldığını anlatıyor. Mayıs 2016'da İtalya eşcinsel sözde evliliği başlatmıştı. Carrega'ya göre "bu kanun pek çok meyve getirdi."

Resim: Duomo di Torino, #newsBjjgpkhwyw
tr.news, bu gönderiden Piskoposların Eşcinsel Gazetesi Kızgın içinde bahsetti.