Clicks1.5K
Coburg
82

Otvorený list Františkovi Mikloškovi


Štefan Mordel
Katolícky kňaz, docent teológie.

ZDIEĽAŤ
29


TWEET


20. 03. 2019 08:07

Drahý Ferko. Dovoľ mi vyjadriť sa verejne k Tvojmu postoju pri prezidentských voľbách, ako si sa Ty vyjadril verejne, aby Ťa mohlo počuť celé Slovensko. Dovoľ mi povedať, že som z Teba úplne sklamaný.

Kandidoval si za prezidenta a mnohí veriaci Ťa aj v mojej farnosti volili, pretože mali presvedčenie, že musia odovzdať svoj hlas kandidátovi s kresťanským zmýšľaním. Vopred som vedel, že tieto hlasy budú úplne stratené, pretože Ty si nemal možnosť v týchto voľbách uspieť. Ja som to veľmi dobre vedel, že sa Ti to nepodarí a že tieto hlasy úplne prepadnú. Ty si to však zrejme nevedel a nebol si ani schopný včas odstúpiť z tohto zápasu a svojich voličov usmerniť, aby dali svoj hlas inému kandidátovi, ktorý by sa bol mohol dostať do druhého kola. V tomto Ti však nedávam za najväčšiu vinu, lebo všetci sme akosi naklonení k tomu, že si myslíme, že sa predsa len zázrak udeje.

Zázrak sa však neudial. Ale najviac, čo Ti dávam za vinu a vôbec to ani neviem pochopiť, ako si mohol niečo také urobiť, že keď si vypadol z druhého kola, že si sa nevedel zorientovať, ale naopak si kresťanských voličov úplne poplietol. Povedal si, aby Šefčoviča nevolili a o druhej kandidátke si sa vyjadril, aby zvážili podľa svojho svedomia. Takže to máme chápať tak, že si odporučil voliť radikálnu liberálnu kandidátku, ktorá je na míle vzdialená od všetkých kresťanských hodnôt a tvrdí, že sa liberalizmus dá zmieriť s kresťanstvom? Čo nám to tu, milý František prezentuješ? Vôbec si ani neuvedomuješ svoju zodpovednosť pred Bohom? Ale zrejme sa držíš pána Bezáka, ktorý otvorene podporuje reprezentantku liberálnej skupiny? Nevdojak si pripomínam, ako si vehementne bránil Bezáka a on sa Ti odvďačil tým, že Ťa verejne nepodporil v Tvojej prezidentskej kandidatúre?

Mrzí ma Ferko, že Ti to všetko musím pripomínať. Nie je mi však ľahostajné, kde bude Slovensko smerovať a preto Ti aj píšem tento otvorený list. Viem, že ním vzbudím aj mnohé nepriateľské reakcie. Ale ja sa odvolávam na staré priateľstvo s Tebou a musím povedať, že takého som Ťa nepoznal. Odporúčal si voličom nepodporiť kandidáta, ktorý sa prebojoval na druhé miesto. Ty si si to asi nevšimol, ale ja som veľmi dobre postrehol, že tento kandidát sa prihlásil ku kresťanským koreňom a v zásade vyjadril svoj postoj, ktorý je v súlade s kresťanským presvedčením. Nakoľko to myslel úprimne sa časom ukáže, ale aspoň dúfam, že to myslí úprimne a že aj svoje slovo dodrží. Predvolebná propaganda, že liberalizmus sa dá zmieriť s kresťanstvom, nie je pravdivá. Liberalizmus ako ideológia, ktorá hlása bezhraničnú slobodu, je lživá a bezobsažná. Boh nás stvoril ako slobodné bytosti. Ale pretože naša prirodzenosť ja nakazená hriechom, preto bolo treba ľudskú slobodu vymedziť – čiže odtiaľ – potiaľ. Nesmie narúšať práva Božie a práva ľudské. Inými slovami sú to prikázania, ktorými je naša sloboda presne vymedzená. Ako kresťan by si to mal vedieť. Liberalizmus neuznáva hriech a všetko je dovolené čo nezakazuje zákon. A napokon zákony sa vynášajú v zmysle liberalizmu, ktorý sa necíti byť determinovaný prirodzeným zákonom a preto sa všetko môže zmeniť.

Naše morálne postoje je vraj iba sociálny produkt daný vývojom a preto sa môže zmeniť všetko, čo len chceme. Preto je dovolené vraždiť nenarodené deti, sexualita nemá morálne pravidlá, odporúča sa dokonca aj asistovaná eutanázia, rod si môže človek zvoliť podľa ľubovôle, atď, atď. Mnohé z týchto vecí boli už schválené v niektorých štátoch EU. Ty si Ferko o tom nevedel? Alebo si nechcel vedieť? Teraz nám odporúčaš, že by sme mali voliť kandidátku na prezidenta SR, ktorá bude túto bezbrehú slobodu podporovať a presadzovať? Ferko, na akú planétu si sa dostal? Prekvapený som z mnohým mladých ľudí, ktorí sú v týchto veciach úplne dezorientovaní. A ty si im k tejto dezorientácii ešte prispel. A nedá mi, aby som nespomenul aj druhého neúspešného prezidentského kandidáta pána Krajňáka, ktorý sa vo volebnej kampani hrdo hlásil ku tradičným kresťanským hodnotám, no pritom už teraz po voľbách nevie čo ďalej. Preto sa vyjadril, že v druhom kole vloží do volebnej urny čistú obálku. Takže tak. Čo ďalej? Plakať nad vami? Chcete, prenechať našu krajinu napospas týmto radikálnym prúdom, ktoré napokon rozložia rodiny i spoločnosť a pripravia pomalý zánik nášho národa?

Napokon, chcel by som Ťa, milý František, uistiť, že som mal lepšie mienku o Tebe. A je mi ľúto, že Ti to musím verejne povedať. Ale v záujme pravdy to musím urobiť, aby nás neskôr nesúdili, že sme v tak vážnej veci mlčali. Svojim povolebným vyhlásením si sám nad sebou vyriekol súd. Neponúkol si totiž v tejto situácii nijaké riešenie, ale iba rezignáciu, čiže „po nás potopa“. Mohol si urobiť čokoľvek. Mohol si napríklad povedať, že sa Ti nepodarilo presvedčiť viacerých voličov, ale že predsa len odporúčaš voliť toho kandidáta, ktorý sa nebojí prihlásiť ku kresťanským hodnotám. Keď si neprešiel Ty, tak potom už je všetko jedno, už na nijakých hodnotách nezáleží? Také posolstvo si vyslal Slovensku a to ma nielen mrzí, (je to slabé slovo,) to ma veľmi bolí.

Prajem Ti všetko dobré a odpusť mi, ak som sa Ťa týmto svojim listom príliš dotkol. Ale skús sa pozrieť aj na mnohých, ktorých si svojim postojom veľmi zarmútil.

S pozdravom

Štefan Mordel

V Kline 18. 3. 2019.

blog.postoj.sk/41689/otvoreny-list-f…
ľubica likes this.
warez
Coburg Tonko, čo to nepošleš do Hlavných správ????
Coburg
Hlavne spravy to nedaju
warez
Coburg písal som im, odignorovali ma, prečo?
Caesar
Kazdý katolík, ktorý dal hlas ultraliberalke, sorosovej prostitutke, co 16 rokov robila podvratnú cinnost v jeho nadacii Via Iuris, ktorá rozbila 2 manzelstvá, cudzoloznici, ktorá podporuje vrazdenie nenarodených detí, istanbulske zlo, pakt OSN o migracii, LGBT, GENDER, rozvrat rodín, holduje okultnej zenovej meditacii, podpredsednícku ProGaysívnych zloduchov, kde je Stefunko, syn zida Simecku, …More
Kazdý katolík, ktorý dal hlas ultraliberalke, sorosovej prostitutke, co 16 rokov robila podvratnú cinnost v jeho nadacii Via Iuris, ktorá rozbila 2 manzelstvá, cudzoloznici, ktorá podporuje vrazdenie nenarodených detí, istanbulske zlo, pakt OSN o migracii, LGBT, GENDER, rozvrat rodín, holduje okultnej zenovej meditacii, podpredsednícku ProGaysívnych zloduchov, kde je Stefunko, syn zida Simecku, ktorý je velký priatel Sorosa:

Šimečka z ESETackeho denníka N: George Soros je môj priateľ a pomohol nám poraziť Mečiara: www.youtube.com/watch

dopustil sa velkeho, tazkeho, smrtelneho hriechu voci Bohu!!!

"Liberalismus je světem Luciferovým, který je v radikální opozici a neutuchající válce proti společnosti a Církvi Ježíše Krista." Liberalismus je hřích, Dr. Don Felix Sarda y Salvany

"Ideologie lidských práv, liberalismus, není obyčejný blud, ale je to čistý, osobní Satanův blud." bl. Pius IX.

"...původ státní moci je třeba hledat v Bohu samém a nikoliv v lidu..." Immortale Dei, papež Lev XIII., Notre Charge Apostolique, sv. Pius X.

"Homosexualita je ponižující, nečisté porušování přirozeného řádu a uráží samotného Boha, Tvůrce tohoto řádu." Pius XII., papežská alokuce porodním asistentkám, 29. října 1951.
ľubica and one more user like this.
ľubica likes this.
warez likes this.
...... natrel mu to otvorene, ked už biskupi nič nepovedia, ale rozumiem im - celý čas boli v tom, že si vytrpel od komoušov ako disident, ale keby sa lepšie pozreli, tak by videli, že je nastrčený od začiatku. Celý čas hral hru, aku biskupi nečakali. Slobodomurari to maju premyslene: ak odhališ ich človeka, hned ti pošlu ineho a ked odhališ aj jeho, znova pošlu ineho až jedneho sa ujmeš v …More
...... natrel mu to otvorene, ked už biskupi nič nepovedia, ale rozumiem im - celý čas boli v tom, že si vytrpel od komoušov ako disident, ale keby sa lepšie pozreli, tak by videli, že je nastrčený od začiatku. Celý čas hral hru, aku biskupi nečakali. Slobodomurari to maju premyslene: ak odhališ ich človeka, hned ti pošlu ineho a ked odhališ aj jeho, znova pošlu ineho až jedneho sa ujmeš v domnienke, že ten už nemôže byť od nich a vtedy ťa dostanu.

Našťastie, veriaci človek môže padnuť do pasce, ale s Božou pomocou povstane a poučí sa...
warez likes this.
warez
Výborne!!! Výborne. vdp. Mordel

Pán Mikloško je zombík čias minulých. Kresťan liberálny a národovec žiadny. Splnil úlohu, odobral hlasy dvom najsilnejším prokresťanským a pronárodným kandidátom. Jeho percentá boli kľúčové. Aj vďaka nemu sme dnes tam, kde sme. 20 rokov podrýva kresťanstvo v základoch sofistikovaným tichým spôsobom... Nech to konečne všetci vedia!
Mates5485 likes this.
Caesar
warez
Miklosko bol blb vzdy, a ako vytrubil do sionchazarmediálnej zumpy, ze Bezak bude odvolaný, v snahe, ze ho "zachráni" sa uplne odhalil, ze je zloduch!
Bezak sa vyfarbil, ked vystupoval na akciách soros-"slusnych".
Bezak je od murárskej mafie, no a asi aj homoloby, jeden knaz, co robil na arcibiskupskom urade, momentalne je v klastore v Cesku, písal komentár do SME pod nickom bazilikar:

More
warez
Miklosko bol blb vzdy, a ako vytrubil do sionchazarmediálnej zumpy, ze Bezak bude odvolaný, v snahe, ze ho "zachráni" sa uplne odhalil, ze je zloduch!
Bezak sa vyfarbil, ked vystupoval na akciách soros-"slusnych".
Bezak je od murárskej mafie, no a asi aj homoloby, jeden knaz, co robil na arcibiskupskom urade, momentalne je v klastore v Cesku, písal komentár do SME pod nickom bazilikar:

Bezák sa pekne vyfarbil, nevie zniesť ako ho ponížili. Stavia sa proti pápežovi a nikoho nerešpektuje ! Akou zbraňou bojuješ, takou zahynieš a to platí aj o Robertovi aj o Aničke Húščavovej, ktorá si fakturovala nie 20 EUR ale 40 EUR na hodinu, nech vysvetlí prečo posielala na ABU faktúry na 6000 EUR mesačne. Aké sprehľadnenie majetku a financií ? Nech teda povie, čo sprehľadňovala a nech dá dôkazy, lenže ich nemá, tak aspoň tliacha do vetra. Načo potreboval Bezák tri firmy s jednou Ančou ?? Bezák rozoštval tento cirkus a je mi z neho na zvracanie. A keby si pani Tódová preverila aspoň trošku fakty, zistila by kto s kým býva vedľa pána arcibiskupa Bezáka, kto je považovaný za pochybnú osobu. Toto Bezák vie a zamlčal to, pretože mu to nevyhovuje. Ale to asi preto, že chodí na dovolenky na nuda pláže aj s pochybným susedom Peťkom V. a jeho milencami. Bezák nie je hodný sedieť na stoličke arcibiskupa, preto musel byť odvolaný a som rád, že tak pápež urobil. A preverte si kto je Herdics a potom ho citujte. A už sa len ***** z toho Bezáka, čo nás všetkých klame a zavádza.

Môžem Vás ujistiť, že nie som arcibiskup. Zatiaľ. Poznal som oboch pánov arcibiskupov a mal som čest s nimi aj spolupracovať. Nie som proti Bezákovi, ale to ako sa správal na úrade a ku kňazom, ma úražalo. Píšem o veciach, lebo o nich viem a píšem ich tak, ako ich vnímam. Dúfam, že mi neberiete toto právo sa k veci vyjadriť, aj ked nezdielam Vas nazor. škre Vas to, ja viem, lebo je to pravda. Nemyslim si, ze arcibiskup Sokol bol takou velkou hanbou, ja cakam na den, ze mu nieco dokazu, lebo zatial o tom hovoria len media a Bezak. A cakam, ze nový audit ukaze aj Bezakove safarenie a nielen jeho, ale aj trnavskej fary. Podla skutkov posudzujme ludi, tie hovoria za vsetko. A hovorme o skutkoch pravdivo. Mimochodom, ked spominate list, ktorý napísal Bezák Sokolovi, je to prejav skutocnej ludskej malosti, to mi snad date za pravdu. Bezak vyhodil vsetkých a to sa mu vrátilo.
warez likes this.
warez
Caesar viem o mnohom, nechcem hovoriť, aj na pána Bezáka raz príde... al enič zlé mu neželám, nech mu je Pán milosrdný.
Na pána arcibiskupa Sokola by sme mali byť patrične hrdí, urobil mnoho dobra pre Cirkev i pre Slovensko. Iba občas tá jeho sanguinistická povaha narobila vietor, ale inak je to roduverný kňaz!
ľubica likes this.