Clicks72
lt.news

Eretikas kardinolas Kasperis buvo Pranciškaus laiško Vokietijos vyskupams bendraautoris

Pranciškaus birželio mėnesio laiškas Vokietijos vyskupams buvo parašytas po diskretaus gegužės mėnesio susitikimo su kardinolais Parolinu, Ladaria, Ouellet, Stella bei kai kuriais Kurijos arkivyskupais, rašo Herder.de (rugsėjo 18).

Prelatai įvertino Vokietijoje esančią situaciją, kur Komunija protestantams buvo pristatyta dar visai neseniai. Jie patikėjo kardinolui Ladaria pasiūlyti Pranciškui parašyti laišką Vokietijos vyskupams pabrėžiant vieningumo su Roma svarbą.

Pranciškus sutiko su šia idėja. Romos vyskupas susisiekė su kardinolu Walter Kasper (86-erių metų amžiaus), kad šis jam patartų. Pranciškus laišką parašė ispaniškai. Kardinolo Ladaria Tikėjimo doktrinos kongregacija išvertė šį į vokiečių kalbą.

Neįtikėtina - su šia idėja susiję asmenys sugebėjo išlaikyti procesą paslaptyje. Vokiečiai buvo nustebinti šiuo laišku, įskaitant ir Miuncheno kardinolą Reinhardą Marksą.

19-os puslapių laiške Vokietijos vyskupų prašoma atrasti „nuoširdų atsakymą dabartinei situacijai“ ir įspėjama dėl galimo Bažnyčios „susiskaldymo“. Bendruoju aspektu tekstas yra kupinas truizmų ir žodžių gausybės bei pasiduoda beveik visoms galimoms interpretacijoms.

Paveiksliukas: Walter Kasper, © mazur, CC BY-NC-SA, #newsMvfjmhtofp