Clicks717

V Montreali bol počas slávenia omše dobodaný kňaz

Katolícky kňaz, rektor v Oratóriu sv. Jozefa v Montreali, najväčšej baziliky na svete zasvätenej svätému Jozefovi, bol počas slávenia piatkovej rannej omše dobodaný. Bezpečnostná služba útočníka zadržala.

Podľa veriacich prítomných na omši, bol útočník veľmi odhodlaný usmrtiť kňaza. “Nekričal, nič nepovedal, iba vytiahol nôž,” uviedol jeden z prítomných pre televíznu stanicu CBC News.

Útok bol odvysielaný v priamom prenose televízie, ktorá každý deň prenáša svätú omšu z oratória, ktorý je najväčším kostolom nielen v Kanade, ale v celej Severnej Amerike. Jeho výstavbu počal dnes už svätý Andrej Montrealský a výstavba bola ukončená pred vypuknutím II. svetovej vojny.

Kňaz bol vzatý na ošetrenie do neďalekej nemocnice a nie je v ohrození života. Primátorka Montrealu Valerie Plante nazvala útok “hrozným útokom, ktorý nemá miesto v Montreali.”

Montreal je najväčšie mesto frankofónnej provincie Quebec a druhé najväčšie mesto Kanady po Toronte. Quebec patril medzi najkatolíckejšie územia na svete, pričom v 60-tych rokoch prišlo k silnej vlne liberalizácie, ktorá spôsobila, že dnes Quebec prechádza hlbokou krízou katolicizmu.
johanika
Podľa správy sme sa mali dozvedieť viac o bazilike ako o dobodanom kňazovi.
viac na: stanici CBC News.
Johanka2
Kto odsúdil konanie páchateľa?
Kto bol páchateľ?
Mlčanie okolo tohoto hrozného činu.
Ticho,ktoré mrazí.
Kněz s napadeným nožem
tu je v priamom prenose
Rapture likes this.