Clicks20
lt.news

Gailestingumas Marksistams: Nuo pareigų nušalintas Ernesto Cardenal išlaisvintas nuo sankcijų - prieš jo valią?

Popiežius Pranciškus „sugrąžino postą“ marksistui poetui ir buvusiam kunigui Ernesto Cardenal (94), kuris šiuo metu hospitalizuotas dėl įvairių ir pavojingų sveikatos sutrikimų.

Nikaragvos nuncijus „pasiūlė“ buvusiam dvasininkui kartu sudalyvauti jo pirmojoje Eucharistijoje per pastaruosius tris dešimtmečius. Praeityje Cardenal specifiškai nenurodė ir neišreiškė noro, kad sankcijos jam būtų panaikintos.

Kunigo tarnyba jis paliko dar 1979-aisiais ir tapo Nikaragvos komunistinės valdžios ministru, o tais pačiais metais dar ir nukonkuravo diktatorių Anastasio Somoza, kurį rėmė tuometinis JAV marionetinis rėžimas.

Poetas gimė garsioje, aukštesniosios klasės šeimoje, kuri buvo žinoma dėl savo darbininkų ir ūkininkų išnaudojimo. Šitokiu begėdišku poelgiu užsiiminėjo ir dvasininkas, kuris būdamas Solentiname bendruomenės dvarininkas išnaudojo savo pavaldinius.

Jonas Paulius II-asis 1985-aisiais pašalino jo bažnytinį kunigo statusą ir Cardenal daugiau niekada nebandė sugrįžti.

Cardenal rya laikomas vienu svarbiausiu Lotynų Amerikos poetų. Jį visuomet išaukština tiek turtingieji, tiek galią turintys ir svarbus asmenys.

Paveiksliukas: Ernesto Cardenal, © Abril Cabrera, CC BY-SA, #newsJbewbhrfzi