Clicks1.2K
ľubica
32

Třicet let v boji proti ďáblovi

Nejznámější exorcista světa P. Gabriele Amorth zemřel ve věku 91 let v Římě. R. 2010 si stěžoval, že i ve Vatikáně existuje satanistická sekta.

Od habsburského dvorního lékárníka ke katolickému partyzánovi

Pater Amorth se narodil 1. května r. 1925 ve věřící katolické rodině v Modeně. Jeho předkové pocházeli z Tyrolska a r. 1814 byli známi jako dvorní lékárníci habsburského domu. Na tuto tradici byla Amorthova rodina velmi hrdá.

Po obsazení Itálie Němci r. 1943 se mladý Gabriele připojil k italským katolickým partyzánům a byl po válce vyznamenán medailí za statečnost. Vstoupil do Křesťanskodemokratické strany a politicky se angažoval. Zároveň studoval práva. Po jejich ukončení objevil u sebe kněžské povolání. Vstoupil tedy do Společnosti sv. Pavla založené r. 1914 a r. 1954 byl vysvěcen na kněze. Jeho duchovní dráha byla publicistická a teologická, vynikl jako mariolog a přednášel na Mezinárodní mariánské akademii.

Zde se spřátelil s exorcistou P. Candidem Amantinim, který r. 1986 prosadil jeho jmenování exorcistou římské diecéze. Tento úřad zastával 30 let až do své smrti. P. Amantini působil jako exorcista u Vatikánu. Zemřel r. 1992 a P. Amorth několikrát prohlásil, že mu za mnoho vděčí. Postaral se o zahájení jeho procesu blahořečení r. 2012.

R. 1986 provedl P. Amorth pod vedením P. Amantiniho svůj první exorcismus, r. 2007 řekl časopisu Liberazione, že vykonal od té doby 70 tisíc exorcismů. Většina jich trvala jen pár minut nebo několik hodin, šlo o případy démonického obtěžování, někdy doprovázeného duševní nemocí, nicméně zhruba stovka případů se týkala opravdové démonické posedlosti, kdy musely být modlitby nad těmito lidmi konány celé roky.

„Také ve Vatikánu jsou příslušníci satanistických sekt“

Velké pobouření vyvolal Pater Amorth svým interview pro deník Il Foglio25.2.2010, v němž řekl:

Ano, i ve Vatikánu jsou členové satanistických sekt. Jde o kněze, monsignory i kardinály!“

Dále uvedl, že papež Benedikt XVI. byl o této skutečnosti informován, podobně i Jan Pavel II.

Na otázku, jestli odpovídá pravdě výrok papeže Pavla VI., že „kouř satanův pronikl do Církve“, exorcista Amorth prohlásil:

„Je smutnou pravdou, že i do Církve pronikli adepti satanistických sekt. Pavel VI. řekl svůj výrok v červnu 1972. Protože tato věta vyvolala velký skandál, věnoval proto svoji katechezi 15. listopadu problematice existence ďábla. Je bohužel mnoho kněží i biskupů, kteří v jeho existenci nevěří. Jsou celé země bez oficiálně jmenovaných exorcistů: Německo, Rakousko, Švýcarsko, Španělsko, Portugalsko. Mnozí biskupové jdou až tak daleko, že otevřeně popírají nejen existenci ďábla, ale i pekla. Ježíš přitom v evangeliích o peklu a satanovi mluví mnohokrát, takže se ptám, jestli snad nikdy evangelium nečetli!“

Zednářství a potrat

V televizním rozhovoru v dubnu r. 2015 pater Amorth řekl na téma svobodného zednářství:

„Zednářství bylo původně založeno jedním anglikánským pastorem, na počátku údajně z humanistických důvodů. Přesto se jednalo o něco jiného. O moc a peníze, o moc a peníze. To jsou dvě vstupní brány pro satana. Dnes zednářství diriguje politiku na mezinárodní úrovni.“

A k potratům:

„Ďábel je původcem zmatku. Převrací věci, je otcem lži. Neexistuje v něm žádná pravda. Čím méně se na jeho existenci věří, tím více on nalézá mezi lidmi své vědomé i nevědomé nástroje. Vezměme si např. potraty. Je zabito nevinné dítě, člověk. Přitom se nám ale usiluje namluvit, že se jedná o pokrok. Cožpak zabít člověka může být nějaký pokrok? To je prostě nepředstavitelné a neuvěřitelné.“

Zakladatel Mezinárodního sdružení exorcistů

Pater Amorth založil r. 1990 Mezinárodní sdružení exorcistů se sídlem v Římě, od r. 2014 stojí v jeho čele P. Francesco Bamonte.

R. 2011 odpověděl na otázku posluchače, že mnozí podceňují nebezpečí ďábla: „Harry Potter vede k magii a tím do náruče Zlého. Také bílá magie souvisí se satanem.“

Zároveň varoval tento exorcista před jógou, kterou označil za „podprahové nebezpečí“. Zdánlivě neškodná technika tělesného cvičení vede ve skutečnosti k hinduismu. „Všechna východní náboženství jsou založena na mylné víře v reinkarnaci,“ řekl P. Amorth a dodal, že z toho důvodu je nutno se jim rezolutně bránit.

Nemilosrdně proti hříchu, ne proti hříšníkovi

Pater Amorth káral lidskou nemilosrdnost. Jsou lidé, kteří pod vlivem satana páchají zlo, ale neexistuje žádný, koho by Kristus nechtěl spasit. Proto katolický křesťan má být vždycky nemilosrdný vůči hříchu, ale milosrdný vůči hříšníkovi.

2013 vznikl za jeho spolupráce dokumentární film „Amorth – exorcista“, který je věnován jeho aktivitám osvobozování lidí z područí satana.

V pátek 16. září Pater Amorth zemřel po krátké a těžké nemoci v římské nemocnici Santa Lucia.

Requiescat in pace.

Giuseppe Nardi

Zkrácený překlad PhDr. Radomír Malý

Originalní zdroj: www.katholisches.info(http://www.katholisches.info

Další články k tématu:


Zemřel otec Gabriele Amorth

Zomrel najznámejší exorcista Gabriele Amorth

Candido Amantini, ďábel, exorcismus, exorcista, Francesco Bamonte, Gabriele Amorth, Katholisches.info, Mezinárodní sdružení exorcistů, peklo

...........................


deo gratias za život a dielo pátra Amortha!!!

+++
ľubica
One more comment from ľubica
johan1 and one more user like this.
johan1 likes this.
Libor Halik likes this.