Clicks547
stanislawp
42

Basia Poleszuk, patriotka skazana przez PiS

list otwarty do ministra sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobry o następującej treści:

– Sz.P.
Zbigniew Ziobro
Minister Sprawiedliwości

Szanowny Panie Ministrze, zwracam się z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie Barbary Poleszuk, skazanej na cztery miesiące pozbawienia wolności, od 26.10.2018 roku odbywającej karę w białostockim zakładzie karnym. Basia jest młodą, dwudziestosześcioletnią dziewczyną, do tej pory nie karaną. Niedawno ukończyła studia. Postawiono jej zarzut czynnej napaści na policjanta. Wg zeznań policjanta miała podrapać mu ręce. Wyrok bezwzględnego więzienia wobec osoby nigdy nie karanej, zaangażowanej w działania patriotyczne na terenie Hajnówki, jest rażąco niesprawiedliwy. Jako więzień polityczny stanu wojennego, mam świadomość jakie skutki wywiera na młodej dziewczynie pobyt w zakładzie karnym. W stanie wojennym przebywałam w celi z więźniami politycznymi, ale przez tydzień przetrzymywano mnie z kryminalistką. Jest to takie doświadczenie, którego nie życzyłabym nikomu. Każdy kto choćby otarł się o więzienie, doskonale wie jak zagrożenia dla zdrowia , a nawet życia niesie za sobą przebywanie w celi osoby niezdemoralizowanej i nie obytej ze światem przestępczym z kryminalistami. Basia spędzi cztery miesiące w towarzystwie kryminalistek.

Basię Poleszuk znam osobiście. Poznałyśmy się na Rajdzie Pieszym Szlakiem 5 Wileńskiej Brygady AK na Podlasiu. Jest zaangażowana w propagowania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W środowiskach patriotycznych znana jest z tego, że pięknie i z wielkim talentem rysuje portrety naszych narodowych bohaterów.

Basia nie jest osobą zdemoralizowaną i wcześniej nie była karana, a zatem można było wobec niej zastosować środki wolnościowe ( dozór elektroniczny, grzywna, wyrok w zawieszeniu). Postąpiono inaczej. W moim przekonaniu jest to zemsta za zaangażowanie Basi w działalność narodową. My (ja i mój mąż) angażując się w inicjatywy patriotyczne na terenie Podlasia wielokrotnie doświadczaliśmy agresywnych i wrogich zachowań ze strony miejscowych Białorusinów.

Panie Ministrze, do tej pory nie został skazany żaden z uczestników protestów kodowskich, czy czarnych marszów. Nawet Ci, którzy czynnie atakowali policję nie zostali osądzeni i skazani. Wszyscy pamiętamy kobietę, która podczas „czarnego protestu” uderzyła policjanta w głowę, pamiętamy Frasyniuka, którego pomimo słownej agresji wobec policjanta sąd uniewinnił i wiele innych podobnych przypadków. Do więzienia nie trafiają politycy, którzy okradli Skarb Państwa, a nawet zwykłych ludzi na wiele milionów złotych. Czy teraz, kiedy rządzi PiS do więzienia będą trafiać wyłącznie patrioci?

Dla Basi Poleszuk ważny jest nawet nie każdy dzień, ale każda godzina spędzona w więzieniu. Ja, jako najmłodsza więźniarka polityczna stanu wojennego doskonale wiem co oznacza uwiezienie tak młodej, wrażliwej i uczciwej dziewczyny , jakie mogą być tego konsekwencje i skutki. W związku z tym informuję Pana Ministra, że jeśli nie odzyska Ona wolności , w poniedziałek 5 listopada podejmę publiczną głodówkę protestacyjną.

Anna Kołakowska
Najmłodsza więźniarka polityczna stanu wojennego, skazana na 3 lata pozbawienia wolności.
stanislawp
MN jest legalną manifestacją patriotyczną.
Pan Prezydent AD gada jak pijany. Hasła nienawiści głoszą wszystkie organizacje mniejszościowe i PAD ich wspiera.
Od dawna PAD jest przeciw Narodowcom. PAD znowu przegrał, palnął głupstwo wspierająć HGW
Zebrać 100 tys obywateli na ulicach nie jest łatwo ale Narodowcy mają bardzo szerokie poparcie społeczne.
PAD i rząd działają przeciw większościom …More
MN jest legalną manifestacją patriotyczną.
Pan Prezydent AD gada jak pijany. Hasła nienawiści głoszą wszystkie organizacje mniejszościowe i PAD ich wspiera.
Od dawna PAD jest przeciw Narodowcom. PAD znowu przegrał, palnął głupstwo wspierająć HGW
Zebrać 100 tys obywateli na ulicach nie jest łatwo ale Narodowcy mają bardzo szerokie poparcie społeczne.
PAD i rząd działają przeciw większościom społecznym.
Wskazuję to na niesprawiedliwy system wyborczy plus fałsze w liczeniu.
Nie tak dawno p Braun udowodnił komisjom wyborczym że anulowali 5 milionów kartek wyborców. 5 mil.

Marsz Narodowców jest ewidentym aktem odebrania rządowi i PAD mandatów wyborczych za akcje przeciw narodowi, przeciw suwerenowi.
Narodowcy powinni głosić hasła to impeach PAD, Dość tych zdrad. Oddaj mandat!
januszz
jestem pisowcem ale jednocześnie sercem wspieram ONR i alleluja
Borkowska96 and one more user like this.
Borkowska96 likes this.
stanislawp likes this.
olek19801 likes this.
stanislawp
Niech Pan Bóg ma w opiece Basię Poleszuk i Anne Kołakowską która ogłosiła głodówkę o uwolnienie Basi
stanislawp
Za PiSu doczekaliśmy się prześladowań patriotów.
To już kolejna osoba z kręgów polsko-patriotycznych.
Wcześniej byli Piotr Rybak, ks Jacek Międlar, molestowany p Marian Kowalski, skazany za ulotki p Andrzej Pochylski...