Clicks2.1K
pl.news
57

Nuncjusz: każdy biskup powinien odprawiać mszą trydencką

Abp. Thomas Gullickson (67), nuncjusz Szwajcarii i były nuncjusz na Ukrainie trzykrotnie w 2017 roku odprawił mszę trydencką. Na swoim blogu admontemmyrrhae.blogspot.com pisze on 10 grudnia, że miało to "pozytywny, ciepły i ubezpieczający" wpływ na niego samego.

Monsignor Gullickson przyznaje, że "Tradycja zdobyła jego serce". Post, w którym o tym pisze, nosi tytuł "Starsze i lepsze".

Gullickson przyznaje, że zbyt wiele czasu zajęło mu dozwolenie, aby inni przeprowadzili go przez doświadczenia mszy trydenckiej. Teraz sam zachęca biskupów, aby akceptowali zaproszenia do odprawiania podobnych mszy.

Według nuncjusza, Vetus Ordo to "sposób, w jaki biskup powinien celebrować ofiarę Mszy Świętej".

#newsEoiujffgco
ZBM likes this.
Anty_modernista
Ciekawym jak długo pozostanie nuncjuszem? Może "zdarzy" się jakiś skandal, afera, wypadek...
Croisade and 2 more users like this.
Croisade likes this.
Adalbertus 76 likes this.
ELZBIETA SPITALNIAK likes this.
turysta569
Nuncjusz: każdy biskup powinien odprawiać mszą trydencką///////////POPIERAM ALE CZY KAZDY SIE NADAJE CO
wacula25@wp.pl
A kto to zatwierdził i stwierdził że każdy biskup musi odprawiać mszę trydencka . Każdy kapłan może odprawiać msze prywatne w rycie trydenckim jeśli wierni w KK znają języki obce np. łaciński (według mszału z 1962 roku) bez żadnego zezwolenia. W razie trudności ze zorganizowaniem takiej mszy pomocą służy miejscowy biskup lub papieska komisja . Msze święte odprawia się rzadko po angielsku …More
A kto to zatwierdził i stwierdził że każdy biskup musi odprawiać mszę trydencka . Każdy kapłan może odprawiać msze prywatne w rycie trydenckim jeśli wierni w KK znają języki obce np. łaciński (według mszału z 1962 roku) bez żadnego zezwolenia. W razie trudności ze zorganizowaniem takiej mszy pomocą służy miejscowy biskup lub papieska komisja . Msze święte odprawia się rzadko po angielsku lub w innym języku zrozumiałym dla większości uczestniczących w nich wiernych;
GracjanJan
Każdy ksiądz powinien powrócić do Mszy Św. Trydenckiej. Nie jeden chce, ale mu nie pozwalają. Ks. Michał Woźnicki celebruje Msze Św. u Salezjanów w Poznaniu, w korytarzu, na pianinie, pod schodami. Ma jednak relikwie, które uzdatniają taki tymczasowy ołtarz do celebrowania.

Prawdziwy Kościół już "w katakumbach"
Croisade and 3 more users like this.
Croisade likes this.
stosowna likes this.
Krzysiekk likes this.
W obronie Tradycji Kościoła likes this.