Język
Wyświetlenia
1 tys.
pl.news 1 3

Kard. Zen nazywa kard. Parolina "człowiekiem małej wiary"

Kardynał Hong Kongu, Zen, nazwał watykańskiego sekretarza stanu, kard. Pietro Parolina, "człowiekiem małej wiary". Zen pisze 5 lutego na swoim blogu, że katolicy chińscy nie boją się ubóstwa, więzienia ani męczeństwa, ale "cierpią najbardziej, widząc siebie porzuconych przez »rodzinę«".

Według Zena, niedawny wywiad Parolina na temat Chin jest "pełen błędnych opinii".

Zen pokazuje nawet, jak Parolin manipuluje listem Benedykta XVI do chińskiego Kościoła (2007). Wysłannik Watykanu zacytował na przykład twierdzenie: "rozwiązanie bieżących problemów nie może być poszukiwane na drodze konfliktu z legalnymi władzami świeckimi".

Parolin jednak ukrył fakt, że Benedykt XVI dalej powiedział, że "jednocześnie jednak układ z tymi władzami jest niemożliwy do zaakceptowania, jeśli ingerują one nadmiernie w sprawy wiary i dyscypliny Kościoła".

Grafika: Joseph Zen, © tephen Wu, CC BY-NC-ND, #newsEpphxvmeen
ŚW.FILOMENA
Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Wzywam do wielkiej modlitwy za Europę w tym czasie. Z soboty na niedzielę, tj. z 10/11. 02. 2018r. o północy kolejny raz łączymy się duchowo odmawiając wszystkie 4 części różańca św. Oprócz stałych intencji - o ochronę Misji Zbawienia, ratowanie dusz od potępienia oraz zjednoczenie i umocnienie Armii Reszty - będziemy modlić się też … Więcej