Clicks3.6K
mk2017
137

Ks. Tomasz Kancelarczyk ostro o ks. Macherzyńskim, który zrzucił sutannę.

Ks. Tomasz Kancelarczyk ostro o ks. Macherzyńskim, który zrzucił sutannę

Szokującą dla mnie była informacja, że śląski kapłan, mnie osobiście nie znany, ksiądz Michał Macherzyński na zakończenie procesji Bożego Ciała powiedział ,,dziś rano odprawiłem ostatnią Mszę świętą. Pożegnałem się z kapłaństwem. To były piękne lata mojego życia głównie dzięki Wam! Rozpoczynam nowy etap życia przy boku Justyny”. Na dodatek szokujące dla mnie było i to, że jak podają media otrzymał od wiernych brawa.

Myślę, że ksiądz Michał Macherzyński oszukuje siebie i innych. 30 lat temu leżąc krzyżem w prezbiterium katedry swojej diecezji nie finalizował umowy o pracę na czas określony z Kościołem jako pracodawcą ale przyrzekał służbę Jezusowi Chrystusowi w modlitwie, posłuszeństwie i bezżenności do końca swoich dni. Ten ksiądz nie zakończył jakiegoś etapu swojego życia ale sprzeniewierzył się przyrzeczeniu, które złożył Panu Bogu i wiernym Kościoła. Takie coś nazywa się zdradą i o zgrozo tu ta zdrada jest ubierana w szaty uczciwości …bo ksiądz nie będzie prowadził podwójnego życia. Otóż będzie prowadził podwójne życie, bo zawsze ze święceniami kapłańskimi w tle. Ksiądz Michał ze swojego odejścia z kapłaństwa zrobił ,,oczyszczające” go szoł ale ani on, ani media pokazujące go w pozytywnym świetle nie mówią tego, że grzech pozostanie grzechem i jako taki domaga się zgoła innej reakcji. Święty Piotr mimo wcześniejszych zapewnień wierności wypierając się Jezusa nie usprawiedliwia swego czynu i nie mówi, że kończy pewien chrystusowy etap swojego życia ale płacze skrywając twarz w swoich rękach. Zwracam się bezpośrednio do ,,bohatera” tego wydarzenia – księże Michale taka powinna być Twoja reakcja na Twój grzech na romans z kobietą nawet jeżeli skutkowałby pozostawieniem służby kapłańskiej. Ksiądz po 30 latach od święceń nie wie gdzie grzech, a gdzie cnota? Rozumiem, że w naszym życiu księżowskim ale i każdego innego człowieka różne rzeczy mogą się wydarzyć, bo z jednej gliny jesteśmy ulepieni i te same emocje i namiętności nami targają ale grzech to jest grzech i nie zmieni tego żadne medialne przedstawienie. A co do reakcji wiernych na słowa tego księdza, to jakoś nie chce mi się wierzyć w te oklaski chyba, że skrzywione sumienie proboszcza przez lata ,,duszpasterstwa” ukształtowało skrzywione sumienie wiernych.

Zrobiłem mały eksperyment i rozpocząłem kazanie w ostatnią niedzielę słowami księdza Michała Macherzyńskiego o porzuceniu kapłaństwa i dalszej drodze z Justyną. Zrobiłem to nie tłumacząc, że to nie są moje słowa. I co ? Nie było oklasków ale smutek i przerażenie, a gdy wyjaśniłem że to nie o mnie chodzi wyraziłem nadzieję, że gdybym to ja na serio powiedział te słowa to oni po Mszy sprawiliby mi niezły łomot uruchamiając swoje parasolki, torebki czy też laski. A mogą na to sobie pozwolić, gdyż we wspólnocie parafialnej jesteśmy w wyjątkowej relacji, oni mnie utrzymują i za mnie się modlą, ja też się za nich modlę i od moich słów często zależą ich życiowe wybory. To jest więź rodzinna. Rodzicom i rodzeństwu wolno skarcić nawet i ostro swojego syna czy brata aby odwrócił się od zła. Nie tylko wraziłem taką nadzieję otrzymania od nich ostrej reprymendy ale i sam im to zasugerowałem, co zostało przez nich zaaprobowanie kiwnięciem głowy z wielkim uśmiechem. Mało mnie obchodzi co na to powie rzecznik praw obywatelskich ale taką reakcję polecam w innych parafiach gdzie księża tracą rozum. Odpowiedź powinna być jedna …łomot.
Ks. Tomasz Kancelarczykwww.fronda.pl/a/ks-tomasz-kance…
adan2
to że jakiś ksiądz tam odszedł od kapłaństwa z jakiegoś powodu ,nikogo dziwić nie powinno ,zawsze się tak działo ,jednak niepokój powinno budzić to że teraz dzieje się to z wielką fetą i w świetle jupiterów
Ekskomunika ks. Misiaka jest dla mnie całkowicie zrozumiała. Chyba mu bez reszty rozum odjęło, że jako kapłan zrobił coś takiego. Był popularny i taki pewnie chciał być, ale dla słabszych charakterów to bardzo niebezpieczny plan życia.
justuss likes this.
Elkam
Dziwne to..... za ks Misiaka się modlą a ks Macherzyńskiego nazywają zdrajcą. Ja zaś nie pojmuję różnicy .
Radek33 likes this.
Kazanie Księdza Nataka dotyczące powyższego problemu:
=> ks. Piotr Natanek - 23.06.2019r
---
Jest kilka osób na tym forum, które z ogromną niechęcią odnoszą się do Księdza Nataka, ale to ten ksiądz mówił wiele lat temu o zagrożeniach, które teraz ze zdwojoną siłą atakują stan kapłański. Jeżeli jest jakiś ksiądz, który w największym stopniu może przyczynić się do uratowania Wiary Katolickiej, …More
Kazanie Księdza Nataka dotyczące powyższego problemu:
=> ks. Piotr Natanek - 23.06.2019r
---
Jest kilka osób na tym forum, które z ogromną niechęcią odnoszą się do Księdza Nataka, ale to ten ksiądz mówił wiele lat temu o zagrożeniach, które teraz ze zdwojoną siłą atakują stan kapłański. Jeżeli jest jakiś ksiądz, który w największym stopniu może przyczynić się do uratowania Wiary Katolickiej, to jest właśnie Ksiądz Natanek, który jednak ma łaskę Boga, że tle lat posługuje i nikt Mu nie może wyrządzić większej krzywdy. Skala przemilczania w mediach Jego posługi jest tak ogromna, a jednocześnie tego "suspendowanego księdza" boją się ludzie małej wiary, boją się władze "duchowe" i państwowe, które inwigilują Pustelnię i nasyłają urzędników, by jak najbardziej utrudnić posługę Księdzu Natankowi.
justuss and one more user like this.
justuss likes this.
ToMeK1978 likes this.
fartuszniak -
Jaką Ty masz wiarę, że nie widzisz iż ten kapłan BARDZO i to BARDZO błądzi?
A błądzi na 100% i to przez babę (Agnieszkę).
Niech ją wygna z tej pustelni, bo On bardziej ufa tym FAŁSZYWYM orędziom niż Chrystusowi.
I nie mówię (piszę) tego złośliwie, tylko w trosce o Jego duszę i tych, co Mu ufają.
Czyż nie wiesz o tym, że diabeł potrafi w 90% a nawet w 99 % szeptać prawdę, a pozostałe…More
fartuszniak -
Jaką Ty masz wiarę, że nie widzisz iż ten kapłan BARDZO i to BARDZO błądzi?
A błądzi na 100% i to przez babę (Agnieszkę).
Niech ją wygna z tej pustelni, bo On bardziej ufa tym FAŁSZYWYM orędziom niż Chrystusowi.
I nie mówię (piszę) tego złośliwie, tylko w trosce o Jego duszę i tych, co Mu ufają.
Czyż nie wiesz o tym, że diabeł potrafi w 90% a nawet w 99 % szeptać prawdę, a pozostałe to jad i trucizna? I tę właśnie trucizną zatruwa setki dusz.
yuitrel and 2 more users like this.
yuitrel likes this.
Sw.Joanna likes this.
Sykomora likes this.
Sykomora
😁👍
Pani Quas Primas
Nie chcę tu publicznie prowadzić zawziętej polemiki na temat Księdza Natanka, bo ateistyczne i masońskie "sępy" tyko czekają na kłótnie wśród Katolików.
=> Po co jesteś na stronie Gloria.tv ?
Mam nadzieję, że zasadniczo jesteśmy po tej samej stronie bariery i chcielibyśmy autentycznej tradycyjnej Wiary Katolickiej gdzie przestrzegane są Prawa Boże, które są zawarte w Piśmie …More
Pani Quas Primas
Nie chcę tu publicznie prowadzić zawziętej polemiki na temat Księdza Natanka, bo ateistyczne i masońskie "sępy" tyko czekają na kłótnie wśród Katolików.
=> Po co jesteś na stronie Gloria.tv ?
Mam nadzieję, że zasadniczo jesteśmy po tej samej stronie bariery i chcielibyśmy autentycznej tradycyjnej Wiary Katolickiej gdzie przestrzegane są Prawa Boże, które są zawarte w Piśmie Świętym, by ta droga doprowadziła nas do zbawienia, bo zbawienie przez Jezusa Chrystusa jest najważniejsze, a życie doczesne jest tylko sprawdzeniem naszej duszy.
Ks. Józef Pelczar (1842-1924):
"wielbić zatem Boga, czyli służyć Bogu oto cel istnienia naszego".
Pani używa mocnych zarzutów wobec Księdza Natanka:
"błądzi przez babę (Agnieszkę)...
właśnie trucizną zatruwa setki dusz
"
Nikt bezstronnie nie wykazał konkretnie "błędów" Księdza Natanka, bo większość ta-zwanych opinii o Księdzu Natanku to totalna krytyka Jego posługi.
Kto miał możliwość wysłuchania niektórych kazań Księdza Natanka to trudno zachować obojętność, bo otwarcie i szczerze mówi o poziomie naszej wiary i zostaje tyko przyznać rację temu księdzu, że jesteśmy "letnimi katolikami" i próbować zmienić ten stan, lub to odrzucić, by bronić swojego dobrego samopoczucia.
Koronny zarzut wobec Księdza Natanka to "baba Agnieszka".
Czy to jednak jest najlepsze wyjście ?
Jeżeli by Bóg przysłał chłopa "nawiedzonego" to by przeciwnicy zrobili "pedała" z księdza.
Jeżeli by głosił jakieś orędzia mówiąc, że sam ma wizje, to by został ogłoszony "opętanym wariatem".
Problem wynika z tego rozpowszechnionego poglądu, że dzisiaj Bóg do nikogo nie mówi, a jeżeli coś mówi, to tylko diabeł.
Zapewne tak jest, że diabeł często przemawia, bo większość z nas świadomie grzeszy to się otwiera nam ten czarny kanał. Jednak nie możemy się sami dobijać tym demonicznym poglądem że prawie wszyscy są źli, oczywiście zawsze należy być roztropnym.
Mamy czasy ogromnego zamętu i odszukanie drogi do Boga nie jest łatwe. Sami tej drogi nie odnajdziemy, potrzebujemy Wierzących Kapłanów.
Ogólnie biorąc, nie łapiąc się za jakieś wyszukane szczególiki, czy Ksiądz Natanek nakłania nas do czegoś, co by uwłaczało Bogu, Matce Bożej i Świętym ?
Irenikus likes this.
Inspirująca wypowiedź,należy się łomot dla księdza za bezczelność i brak wstydu wobec parafii która go żywiła i ubierała.Ten człek z miedzianym czołem przygotowywał te zdradę starannie,tak zmanipulował wiernych że przyjęli jego decyzję ze zrozumieniem i refleksją że oni też mogą zrobić tak samo.
Była to exstra manifestacja wiary w życie doczesne, to co ta komu po wiecznym.Kwintesencja kościelnego…More
Inspirująca wypowiedź,należy się łomot dla księdza za bezczelność i brak wstydu wobec parafii która go żywiła i ubierała.Ten człek z miedzianym czołem przygotowywał te zdradę starannie,tak zmanipulował wiernych że przyjęli jego decyzję ze zrozumieniem i refleksją że oni też mogą zrobić tak samo.
Była to exstra manifestacja wiary w życie doczesne, to co ta komu po wiecznym.Kwintesencja kościelnego zrównywania sacrum z profanum do czego od lat się nas przyzwyczaja.
Sw.Joanna and one more user like this.
Sw.Joanna likes this.
mk2017 likes this.
@Siula Wynajął klakierów, aby przyszli na ostatnią jego Mszę Świętą i bili mu brawo? A to byłaby heca! Zresztą brawa w kościele teraz to rzecz normalna. Ale masz rację, słowo wierni całkowicie się zdewaluowało. Widać bardzo to dokładnie, gdy owi ,,wierni,, idą do Komunii i nie klękają. Wierny zawsze uklęknie. Czasem ma się wrażenie, że wiernych w ogóle nie ma w kościele. No może jeden czy dwóch.
Siula
Wynajętych, podstawionych klakierów nie można nazywać wiernymi tej parafii!
Otrzymał brawa, jak podają media! To skandaliczne zachowanie wiernych, też forma zdrady. Ale taki jest posoborowy Kościół, cieszy się, gdy powinien biadać.
yuitrel and one more user like this.
yuitrel likes this.
mk2017 likes this.
Sykomora and 2 more users like this.
Sykomora likes this.
sulek likes this.
Kleines Licht likes this.
Bardzo mądra reakcja tego Kapłana na zdradę Boga , Kościoła i wiernych przez drugiego kapłana, który zrzucił sutannę dla jakiejś baby.
Oby takich księży było więcej.
yuitrel and 2 more users like this.
yuitrel likes this.
mk2017 likes this.
icowałek and one more user like this.
icowałek likes this.
mk2017
Porzucił Boga dla baby. W większe szambo już wpaść nie można. Wniosek z tego jest taki, że tzw. ''miłość'' może dopaść i kapłana i to w poważnym nawet wieku. Bądźcie wiec czujni drodzy kapłani, bo gdzie diabeł nie może, tam babę pośle.
adan2 and 2 more users like this.
adan2 likes this.
Quas Primas likes this.