Clicks1.3K
pl.news
10

Franciszek żąda bezwzględnego posłuszeńswa

"Nie można połączyć bycia Przedstawicielem Papieskim i krytykowania papieża za jego plecami, prowadzenia blogów lub wręcz przyłączania się do grup wrogich papieżowi, Kurii albo Kościołowi Rzymskiemu", powiedział papież Franciszek ponad setce nuncjuszy zebranych na audiencji 13 czerwca.

Franciszek chce od nich pełnej lojalności i całkowitego posłuszeństwa: "posłuszeństwo Bogu nie może być oddzielone od posłuszeństwa Kościołowi i przełożonym".

Jednocześnie Franciszek wezwał nuncjuszy, by nie byli "sztywni" i by nie byli "hipokrytami ani elastyczni jak kameleon", co wydaje się sednem działania współczesnych biskupów.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsIgizimuxtf
Tymoteusz
Franciszek chce od nich pełnej lojalności i całkowitego posłuszeństwa: "posłuszeństwo Bogu nie może być oddzielone od posłuszeństwa Kościołowi i przełożonym".”

No wreszcie po ponad pięciu latach biskup Rzymu pokazuje swoje prawdziwe oblicze tyrana...
Tymoteusz
Jeżeli Ktoś się nie zgadza z moją wypowiedzią, odpowiadam więc Mu następująco:

cierpliwości, będzie jeszcze dużo gorzej, niestety...

Na szczęście znamy finał z Apokalipsy św. Jana :-)
Henoh
Pod płaszczykiem odnowy i odrodzenia Kościoła Katolickiego wszyscy duchowni tego Kościoła zostaną wysłani na rekolekcje, aby zachęcić ich do akceptacji nowego apostolstwa. Rekolekcje te będą powszechne, a wielu się dowie, że celem jest zjednoczenie wszystkich na świecie w imię sprawiedliwości. Powie się im, że ta nowa misja obejmie żyjących na świecie w ubóstwie i będzie miała za cel doprowadzeni…More
Pod płaszczykiem odnowy i odrodzenia Kościoła Katolickiego wszyscy duchowni tego Kościoła zostaną wysłani na rekolekcje, aby zachęcić ich do akceptacji nowego apostolstwa. Rekolekcje te będą powszechne, a wielu się dowie, że celem jest zjednoczenie wszystkich na świecie w imię sprawiedliwości. Powie się im, że ta nowa misja obejmie żyjących na świecie w ubóstwie i będzie miała za cel doprowadzenie do jedności. Poprosi się ich, żeby ślubowali swoją lojalność, składając przysięgę pozostania wiernym Kościołowi. Nie zostaną poproszeni, żeby zaufać Mi lub Mojemu Świętemu Słowu. W zamian za to poprzysięgną wierność nowym, samozwańczym liderom, którzy przejmą Tron Piotra.
niewolnicaMaryi likes this.
@Krzysiekk Nie tylko Franciszek, ale posoborowie głosi generalnie ,,inną naukę,,. Może Benedykt XVI zdając sobie z tego sprawę abdykował jako papież ,,posoborowy,,. Nie zrezygnował jednak z bycia papieżem całego Kościoła Powszechnego, o czym świadczą noszone przez niego papieskie szaty głowy Kościoła Katolickiego chociaż byłby (w domyśle) ,,więźniem Watykanu,,. Benedykt XVI odziedziczył stan …More
@Krzysiekk Nie tylko Franciszek, ale posoborowie głosi generalnie ,,inną naukę,,. Może Benedykt XVI zdając sobie z tego sprawę abdykował jako papież ,,posoborowy,,. Nie zrezygnował jednak z bycia papieżem całego Kościoła Powszechnego, o czym świadczą noszone przez niego papieskie szaty głowy Kościoła Katolickiego chociaż byłby (w domyśle) ,,więźniem Watykanu,,. Benedykt XVI odziedziczył stan Kościoła taki, że trzeba było rzeczywiście i sił fizycznych do jego prowadzenia. To nie był już ten Kościół co za Leona XIII, który to papież leżąc na łożu śmierci wydawał polecenia, a hierarchowie wykonywali je skrupulatnie. Należy przypomnieć prośbę Benedykta XVI o modlitwę z pierwszej jego homilii ,,módlcie się, abym nie uciekł przed wilkami,, co jest raczej nie pozytywną oceną sytuacji wewnętrznej, skoro ,,grasują wilki,, jak można było domyślić się z wypowiedzi Benedykta XVI.
Krzysiekk
Benedykt nadal jest papieżem i będzie do końca życia.
Tymoteusz and 2 more users like this.
Tymoteusz likes this.
Irenikus likes this.
Weronika....S likes this.
romanowski likes this.
Krzysiekk
ŚWIĘTY PAWEŁ KRÓTKO O TYM... 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
m.rekinek and 2 more users like this.
m.rekinek likes this.
Anieobecny likes this.
Weronika....S likes this.
justuss
antychryst
Henoh
Nie antychryst. Franciszek to fałszywy prorok. Bestia z morza...Ap 13
niewolnicaMaryi likes this.
Franciszek żąda posłuszeństwa własnym herezjom.
antonio 64_64 likes this.
Henoh
Oszust
m.rekinek and one more user like this.
m.rekinek likes this.
Tymoteusz likes this.