Kalba
Paspaudimai
33
lt.news

L’Espresso atnaujino kaltinimus kardinolui Rodrigesui

Pranciškaus propagandinis leidinys L’Espresso (vasario 5) dar kartą pareiškė kaltinimus kardinolui Oskarui Rodrigesui Maradiaga iš Tegusigalpos, Hondūro.

Gruodžio mėnesį Italijos žurnalas apkaltino Rodrigesą kasmet gaunant 500 tūkst. eurų iš Tegusigalpos katalikų universiteto ir išplaunant maždaug 1,2 milijono JAV dolerių per abejotinas investicijas Londone.

Rodrigesas tvirtino, kad šie apmokėjimai buvo padaryti ne jam asmeniškai, bet verčiau parama pastoraciniams projektams.

Tačiau, L’Espresso atkreipia dėmesį, kad šie apmokėjimai ir pinigų pavedimai nukeliavo tiesiai į Rodrigeso privačias banko sąskaitas ir ne arkivyskupijai. Rodrigeso pagalbinis vyskupas Žuanas Hosė Pinedas taip pat gavo dalį šių pinigų.

L’Espresso parodė, kad šios didžiulės sumos nebuvo įtrauktos į Rodrigeso sąskaitas, pristatytas 2017-ųjų rugsėjo mėnesį Vatikane, Ad-Limina vizito metu. Pavedimų lapuose taip pat nebuvo jokių įrodymų, kad pagalbinis vyskupas Pineda gavo maždaug milijoną eurų iš vyriausybės.

Dar daugiau kaltinimų kardinolui pateikė Marta Alegria Reichman, Aleksandro Valadereso našlė ir buvusi Hondūro ambasadorė Šventajam Sostui, šias pareigas užėmusi net 22 metus. Rodrigesas buvo jų šeimos draugas, įtikinęs sutuoktinius investuoti savo santaupas Londono finansininkui Jousriui Henienui, tam pačiam asmeniui, kuris pasisavino Rodrigeso arkivyskupijos 1,2 milijonus eurų. Reichman susiprato, kad 2015-ųjų vasarį jų pinigai išnyko. Bandymai susisiekti su Henienu ar Rodrigesu taip ir liko be atsako.

Iki šiol, Rodrigesas save gina sakydamas, kad visa kritika prieš jį yra tiesiog išpuoliai prieš Popiežiaus Pranciškaus „reformas“.

Paveiksliukas: Oscar Rodríguez Maradiaga, © Gabriele Merk, CC BY-SA, #newsGcxvcfmjhm